تعویض ال سی دی سامسونگ A50 در آداک فیکس

  • ۱:۲۵ ب.ظ
  • شهریور ۱۵, ۱۳۹۹
تعویض ال سی دی سامسونگ A50 در آداک فیکس

یکی از قطعاتی که در گوشی سامسونگ Galaxy A50 بیشتر از سایر قطعات آن در معرض خرابی و آسیب دیدن قرار دارد، ال سی دی است. تاچ و LCD این گوشی به دلیل بزرگ بودن و حاشیه های باریکی که دارد به شدت آسیب پذیر است. خوشبختانه با خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌توانید تعویض ال سی دی سامسونگ A50 را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن انجام دهید. با آداک فیکس همراه باشید.

مراقبت از ال سی دی گوشی Galaxy A70

پیش از اینکه در رابطه با تعویض ال سی دی سامسونگ A50 و جزئیات این تعمیر حساس صحبت کنیم بد نیست کمی در مورد مراقبت از صفحه نمایش این اسمارتفون و پیشگیری از آسیب دیدن آن صحبت داشته باشیم. از آنجایی که صفحه نمایش یا همان پنل تاچ ال سی دی این گوشی بزرگ بوده و حاشیه های باریکی دارد بسیار آسیب پذیر است و هر ضربه و فشاری که به بدنه آن وارد شود می‌تواند مستقیما به تاچ LCD دستگاه آسیب بزند. بنابراین مراقبت از ال سی دی گوشی Galaxy A70 یکی از مسائل مهمی است که کاربران آن باید توجه ویژه‌ای به این مقوله داشته باشند.

اولین نکته و مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به دوری از سهل انگاری و اشتباهات جبران ناپذیری مثل افتادن گوشی از دستتان و سایر موارد این چنینی می‌شود. برای مثال سعی کنید همیشه گوشی را داخل جیب یا کیفتان قرار دهید و آن را در دست نگیرید یا تا حد امکان در مکان های شلوغ گوشی را در دست نگرفته و از آن استفاده نکنید چون کوچک ترین لغزش در اینگونه مواقع می‌تواند منجر به آسیب دیدن پنل تاچ LCD گوشی شده و تعویض ال سی دی سامسونگ A50 در پی داشته باشد.

استفاده از قاب های محافظ هم می‌تواند در این راستا موثر واقع شود، اگرچه بکارگیری این نوع کیس و قاب های محافظ تا حدی زیادی ظاهر دستگاه را تغییر داده و از زیبایی هایش می‌کاهد اما چون این نوع قاب ها خاصیت ضربه‌گیری بالایی دارند، می‌توانند در شرایط خاص به قابل ملاحظه‌ای از تنش وارد شده به گوشی را جذب و خنثی کنند. بنابراین سعی کنید تا حد امکان از قاب محافظ گوشی در Galaxy A50 سامسونگ استفاده نمایید. حتی بکارگیری گلس محافظ ال سی دی و نصب آن روی صفحه نمایش این گوشی هم می‌تواند برای مراقبت از ال سیدی دستگاه موثر باشد چون علاوه بر جلوگیری از وارد شدن خط و خش بر روی آن، در برخی مواقع از ایجاد ترک و شکستگی بر روی نمایشگر گوشی هم جلوگیری می‌کند. پس استفاده از گلس محافظ ال سی دی هم مسئله مهمی است که برای مراقبت از صفحه نمایش موبایل های امروزی و گوشی مثل A50 باید به آن توجه کرد.

اما اگر کار از کار گذشته باشد و در اثر یک اتفاق به تاچ ال سی دی گوشی A50 آسیب وارد شود تکلیف چیست؟ در اینگونه مواقع چطور می‌توان با اطمینان کامل تعویض ال سی دی سامسونگ A50 را انجام داد؟ هزینه انجام این تعمیر چقدر است و برای انجام آن باید چه میزان زمان صرف شود؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور جامع در رابطه با این موضوع صحبت کنیم و شما را با سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس آشنا نماییم. با استفاده از سرویس این مرکز قادر خواهید بود تعمیرات تخصصی گوشی های سامسونگ و اپل را با دریافت ضمانت انجام دهید.

تعویض ال سی دی سامسونگ A50

هر زمان که بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ یا ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی A50 اختصاصی به وجود آید می‌بایست تعویض پنل تاچ LCD گوشی انجام گیرد. فرقی نمی‌کند که این مشکل به خود LCD یا تاچ گوشی مرتبط باشد و تحت هر شرایط حتی اگر یکی از این دو قطعه دچار اختلال شوند هم باید تعویض کامل پنل تاچ ال سی دی گوشی انجام گیرد. برای مثال تصور کنید که گوشی شما از دستتان افتاده و بعد از برخورد با زمین تاچ آن کار نمی‌کند اما ال سی دی گوشی در ارائه محتوا هیچ مشکل و محدودیتی ندارد!

برخی افراد تصور می‌کنند که در این شرایط می‌توان صرفا با تعویض تاچ گوشی مشکل را رفع کرد اما در واقع اینطور نیست و امکان تعویض یکی از دو قطعه مجموعه تاچ LCD به طور مجزا در گوشی مثل A50 وجود ندارد و این دو باید با هم تعویض شوند. به همین صورت اگر در اثر ضربه یا بنا به هر دلیل دیگر ال سی دی گوشی دچار اختلال شود و تاچ آن درست کار کند هم می‌بایست تعویض ال سی دی سامسونگ A50 در دستور کار قرار داده شود. بنابراین هر زمان در عملکرد تاچ یا LCD گوشی سامسونگ A50 اختلالی ایجاد شود، رفع این مشکل فقط با تعویض کامل پنل تاچ LCD امکانپذیر خواهد بود.

تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گلکسی A50

اما در برخی مواقع ممکن است شرایط طوری باشد که ضربه یا فشار وارد بر گوشی منجر شود که شکستگی و ترک هایی روی صفحه موبایل به وجود آید اما علیرغم این شکستگی و ترک ها، هیچ اختلالی در عملکرد تاچ و ال سی دی ایجاد نشود. در اینگونه مواقع می‌توان از یک روش تعمیر خاص و پیچیده تر استفاده کرد که اصطلاحا به آن تعویض گلس گفته می‌شود. در این روش تعمیر به جای اینکه پنل تاچ و ال سی دی گوشی به طور کامل تعویض شود، فقط گلس یا همان شیشه محافظ روی آن تعویض خواهد شد.

البته انجام این تعمیر به هیچ عنوان ساده نیست و باید برای تکمیل آن از تجهیزات و دستگاه های خاصی استفاده به عمل آید که متاسفانه اغلب مراکز تعمیرات موبایل دسترسی به آن ندارند و فقط در برخی از این مراکز می‌توانید این تجهیزات را پیدا کنید. به همین جهت است که اغلب تعمیرکاران و مراکز تعمیرات موبایل تعویض گلس را انجام نمی‌دهند و صرفا تعویض ال سی دی سامسونگ A50 توسط آن ها امکانپذیر خواهد. سعی می‌کنیم در یک مقاله مجزا به طور کامل در مورد جزئیات تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گلکسی A50 با شما عزیزان صحبت کنیم.

هزینه تعویض ال سی دی سامسونگ A50

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ Galaxy A50 مطرح می‌شود مربوط به هزینه انجام این تعمیر است. همانطور که می‌دانید پنل تاچ ال سی دی که در گوشی های امروزی و به ویژه گوشی های برند سامسونگ بکار می‌رود بسیار با کیفیت هستند و طراحی دقیقی هم دارند. بنابراین قیمت این پنل ها ارزات نخواهد بود و همین امر سبب می‌شود که هزینه تعویض آن ها هم ناچیز نباشد! چون زمانی که نیاز به تعویض پنل تاچ LCD گوشی وجود داشته باشد می‌بایست این پنل با یک پنل دیگر جایگزین گردد.

بنابراین هزینه تعویض ال سی دی سامسونگ A50 ناچیز نخواهد بود اما خوشبختانه اینطور هم نیست که هزینه این تعمیر خیلی زیاد باشد! به عنوان مثال قیمت تاچ LCD گوشی A50 سامسونگ به مراتب در مقایسه با گوشی های دیگری مثل Galaxy S20 پایین تر است و بدین ترتیب هزینه تعویض تاچ LCD آن هم نسبت به این گوشی ها کمتر می‌شود. علاوه بر این استفاده از پل های غیر اورجینال که اصطلاحا به آن ها کپی هم گفته می‌شود می‌تواند منجر به کاهش هزینه تعمیرات شود.

اگر تمایل دارید که با صرف کمترین هزینه صفحه نمایش یا همان پنل تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ A50 خودتان را تعویض کنید، توصیه داریم که از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی آداک فیکس بهره ببرید. در این مرکز کمترین تعرفه به عنوان دستمزد تعمیرات در نظر گرفته شده و قطعات هم به طور مستقیم از تامین کنندگان دریافت خواهد شد و بدین ترتیب هزینه تعمیر ضمن استفاده از سرویس آداک فیکس به حداقل می‌رسد. امکان ثبت سفارش غیرحضوری و دریافت و ارسال گوشی با پیک هم به طوری غیر مستقیم منجر به کاهش هزینه ها خواهد شد.

ال سی دی اورجینال و کپی

یکی از چالش هایی که در تعویض تاچ ال سی دی گوشی های موبایلی مثل Galaxy A50 با آن رو به رو می‌شوید مربوط به اورجینال بودن پنل نمایشگر جدیدی خواهد بود که در گوشی نصب می‌گردد. عموما پنل های تاچ LCD گوشی های موبایل در دو نوع موجود هستند و گلکسی A50 سامسونگ هم از این قاعده مستثنا نیست. این دو نوع پنل به ترتیب اورجینال و کپی نامیده می‌شوند. پنل های کپی با لقب های دیگری مثل گرید A، های کپی، A+ و غیره هم از سوی فروشندگان نامگذاری خواهند شد. در بخش زیر اصلی ترین ویژگی های این دو نوع پنل را عنوان کرده‌ایم:

  • پنل ال سی دی اورجینال: پنل های اورجینال از نظر کیفیت با نسخه فابریک گوشی هیچ تفاوتی ندارند و به همین جهت می‌توانند بهترین گزینه برای انجام تعمیرات و تعویض ال سی دی سامسونگ A50 به شمار آیند. وقتی این نوع پنل ها در گوشی نصب شوند شما از کیفیت نمایش محتوا بعد از تعمیرات و بازده نمایشگر راضی خواهید بود. مشکل اصلی این نوع پنل ها مربوط به قیمت گران می‌شود.
  • پنل ال سی دی کپی: پنل های ال سی دی کپی که گاها به آن ا های کپی، گرید A و غیره هم گفته می‌شود در مقایسه با نمونه های اصلی و فابریک کیفیت کمتری دارند و محتوای روی آن ها با وضوح و شارپنس پایین تری به تصویر کشیده می‌شود. اما مزیت این نوع پنل ها مربوط به قیمت پایین ترشان خواهد بود که سبب شده خیلی از کاربران دارای محدودیت پرداخت بودجه از آن ها استفاده کنند.

بنابراین اگر به دنبال کیفیت هستید و هزینه تعمیرات خیلی برایتان حائز اهمیت نیست می‌توانید از پنل های اصلی و اورجینال استفاده کنید تا بهترین بازده بعد از تعمیرات برایتان قابل دستیابی باشد، اما اگر می‌خواهید با کمترین هزینه و قیمت تعویض ال سی دی سامسونگ A50 خود را انجام دهید، بهتر است از پنل های غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی استفاده کنید. مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس توصیه دارد که تا حد ممکن استفاده از پنل های اورجینال و با کیفیت را در گوشی هایی مثل سامسونگ A50 در دستور کار قرار دهید.

ضمانت تعمیرات و اورجینال بودن قطعات

اما چطور می‌توان مطمئن شد که یک تعمیرکار یا مرکز تعمیرات موبایل با بهترین کیفیت گوشی شما را تعمیر می‌کند؟ اصلا چه راهی وجود دارد که یک کاربر معمولی از طریق آن بتواند مطمئن باشد که پنل تاچ ال سی دی نصب شده در گوشی او اورجینال و اصل است؟ برای اطمینان از کیفیت تعمیرات به چند نکته دقت کنید. اول اینکه از سرویس مرکزی استفاده نمایید که در قبال تعمیرات خود تضمین کیفیت ارائه می‌دهند. تمام تعمیرات انجام شده در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس مشمول 30 روز تضمین کیفیت هستند.

از سمت دیگر به تجربه تعمیرکار و تجهیزات و ابزارهایی که از آن ها استفاده می‌شود دقت کنید. اگر این تجهیزات و ابزارها قدیمی باشند و تعمیرکار هم خیلی با تجربه به نظر نرسد، کیفیت تعمیرات تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. عدم استفاده از تجهیزات مناسب در تعویض ال سی دی سامسونگ A50 و رعایت نکردن استانداردهای لازم می‌تواند منجر به افزایش استرس روی دیگر قطعات سخت افزاری گوشی شود و در نهایت کیفیت تعمیر را با افت مواجه سازد. اما از سمت دیگر چطور می‌توان از اورجینال بودن قطعات نصب شده در گوشی مطمئن شود؟

تعویض ال سی دی سامسونگ A50 در آداک فیکس

برای مثال تصور کنید شما برای تعویض تاچ LCD گوسی گلکسی A50 به مرکز تعمیراتی مراجعه می‌کنید و تعمیرکار مدعی می‌شود که یک پنل ال سی دی اورجینال را در گوشی شما نصب ‌می‌کند! آیا در این شرایط تضمینی وجود دارد که نشان دهند پنل ال سی دی نصب شده در گوشی موبایلتان اورجینال و اصل است؟ برای اطمینان از این مسئله توصیه داریم حتما از تعمیرکار گارانتی دریافت کنید. گارانتی که یک تعمیرکار در قبال اورجینال بودن قطعات نصب شده در گوشی ارائه می‌کند می‌تواند تضمین کننده کیفیت تعمیر باشد.

برای اینکه بتوانید تعویض ال سی دی سامسونگ A50 را با اطمینان کامل انجام دهید، توصیه داریم که از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید. فراموش نکنید که تعویض ال سی دی دی یکی از مهمترین و حساس ترین تعمیراتی است که روی گوشی A50 انجام می‌شود و به هیچ وجه نباید این تعمیر به دست هر تعمیرکار کم تجربه‌ای صورت پذیرد. در صورتی که تعویض LCD گوشی Galaxy A50 خود را به کارشناسان مرکز تعمیرات آداک فیکس واگذار کنید از ضمانت تعمیرات و اورجینال بودن قطعات بهره‌مند خواهید شد.

آداک فیکس و تعویض ال سی دی سامسونگ A50

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم کاملا مشخص است که تعویض پنل تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ Galaxy A50 به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست و باید برای انجام این تعمیر حتما از سرویس مراکز قابل اعتماد و تعمیرکاران مجرب استفاده شود. مهمترین نکته در تعویض ال سی دی سامسونگ A50 مربوط به رعایت استانداردهای لازم در طول تعمیر و نصب یک پنل ال سی دی با کیفیت و اورجینال می‌شود، مگر اینکه خود متقاضی درخواست نصب پنل های غیر اورجینال را به دلیل کاهش هزینه تعمیرات ارائه دهد.

با استفاده از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌توانید ال سی دی گوشی سامسونگ A50 خود را با اطمینان از اورجینال بودن قطعه جدید نصب شده در دستگاه انجام دهید و خیالتان از این بابت راحت باشد. از سمت دیگر با استفاده از خدمات این مرکز قادر به بهره‌مندی از تضمین کیفیت تعمیرات نیز خواهید بود و تا 30 روز در قبال تعمیرات صورت گرفته گارانتی دریافت می‌کنید. کاهش هزینه تعمیرات هم از دیگر مزیت هایی است که با استفاده از خدمات آداک فیکس می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و ثبت سفارش تلفنی می‌توانید با شماره 02177921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه

تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 سامسونگ

یکی از تعمیراتی که گاها می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه ها شده و مشکل شکستگی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 را برطرف سازد، تعویض گلس است. در این ….

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

یکی از مشکلات رایجی که خیلی از کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A70 با آن رو به رو می‌شوند مربوط به شکستن گلس صفحه آن است. این مشکل می‌تواند در اثر ….