مشکلات و سرویس های نرم افزاری گوشی موبایل

وقتشه تعمیر گوشیتو به جای معتبر بسپاری

سرویس و تعمیر نرم افزاری موبایل را میتوان مجموعه اقدامی دانست که با هدف رفع باگ و مشکلات نرم افزاری گوش یانجام می‌شوند. ایم تعمیرات هم در آیفون های اپل و هم در گوشی های اندرویدی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و در انجام آن ها باید دقت بالایی صرف شود. شما با استفاده از خدمات آداک فیکس می‌توانید انواع تعمیرات نرم افزار موبایل را از قبیل آپدیت و ریستور آیفون و اندروید، مشکلاتی همچون هنگ کردن گوشی و کند بودن آن، نصب رام های کاستوم و استاک، حذف آیکلود و قفل آن از آیفون، حذف قفل گوگل FRP و غیره را با کیفیتی تضمین شده انجام دهید.

درخواست تعمیرات و مشاوره رایگان

تعمیر نرم افزاری موبایل چیست ؟

هر تعمیری که مستقیما با بستر سخت افزاری گوشی های هوشمند در ارتباط نباشد و مربوط به بستر نرم افزاری آن ها شود را اصطلاحا تعمیرات افزار موبایل محسوب می‌کنیم. برخلاف تصور اغلب کاربران بخش عمده‌ای از سرویس تعمیرات گوشی های موبایل مربوط به عیب یابی و رفع مشکلات نرم افزاری می‌شود. مشکلان نرم افزاری فقط مخصوص گوشی های خاصی نیستند و هر موبایلی ممکن است با اینگونه مشکلات رو به رو شود. پس اینطور نیست که تصور داشته باشید فقط گوشی های اندرویدی به تعمیر نرم افزاری نیاز دارند یا این تعمیرات در گوشی های آیفون انجام نمی‌شود.

مشکل هنگ کردن و کند شدن گوشی

این مشکل بیشتر برای کاربران گوشی های اندرویدی و به ویژه آن دسته کاربرانی رخ می‌دهد که از گوشی های میان رده یا پایین رده استفاده می‌کنند. راه حل های متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد که در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس با در نظر گرفتن تمام جوانب امر از آن ها استفاده خواهد شد و در نهایت سرعت عملکرد گوشی متقاضی به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند. پس رفع مشکل هنگ کردن و کند شدن گوشی یکی از رایج ترین تعمیر نرم افزاری موبایل فعلی است که می‌توانید با سرویس آداک فیکس آن را رفع کنید.

آپدیت iOS و ریستور آیفون

آپدیت سیستم عامل iOS آیفون و آیپد های اپل و همچنین ریستور اطلاعات آن ها یا انجام کارهایی مثل فکتوری ریست، فلش کردن و غیره برای یک کاربر معمولی ساده نیست و شاید پیچیدگی زیادی داشته باشد. این سری ازخدمات هم از رایج ترین تعمیرات نرم افزار موبایل های آیفون محسوب می‌شوند. تمام تعمیرات مرتبط با این حوزه در مرکز آداک فیکس خواهد انجام هستند و تکنسین های این مرکز با ضمانت این تعمیرات نرم افزاری را روی گوشی اپل متقاضیان انجام می‌دهند. اگر با آپدیت کردن سیستم عامل آیفون یا آیپدتان مشکل دارید یا قادر بخ ریستور اطلاعات آن یا فکتوری ریست و فلش کردن دستگاه نیستید، همین حالت از سرویس  تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید.

نصب کاستوم رام و رام استاک (فلش کردن گوشی)

از دیگر خدمات پرمخاطبی که در مرکز تعمیرات تخصصی آداک فیکس ارائه شده می‌توان به نصب کاستوم رام یا رام های استاک اشاره کرد که اصطلاحا به آن فلش کردن گوشی هم گفته می‌شود. با استفاده از این قابلیت یک رام جدید روی موبایل شما نصب می‌شود. این رام می‌تواند غیر رسمی یا اصطلاحا کاستوم رام باشد یا اینکه رامی رسمی یا آفیسشال محسوب گردد. اگ بخواهید تنظیمات گوشی خود را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید و تمام باگ های نرم افزاری آن را هم ربرطف سازید یا گوشی خود را بدون امکان بازیابی اطلاعات به فروش برسانید، فلش کردن آن با رام استاک باید انجام گیرد که در مرکز آداک فیکس انجام می‌شود. بنابراین یکی دیگر از راج ترین تعمیر نرم افزاری موبایل های اندرویدی فلش کردن است.

حذف قفل آیکلود و Activation Lock

قفل آیکلود یا همان Activation Lock زمانی نمایان می‌شود که کاربر با فعال بودن اپل آیدی (Apple ID) در گوشی نسبت به فکتوری ریست آن اقدام کند. حال اگر رمز اپل آیدی کاربر قراموش شود و وی در مقابل صفحه Activation Lock قرار گیرد، عملا امکان عبور از این صفحه و استفاده از آیفون خود را نخواهد داشت. این مشکل یکی از رایج ترین تعمیرات نرم افزار موبایل اپل آیفون محسوب می‌شود که در مرکز آداک فیکس انجام خواهد شد. اگر با قفل آیکلود و Activation Lock مواجه شده‌اید و قادر به رفع آن نیستید، همین حالا با کارشناسان آداک فیکس تماس گرفته و از آن ها راهنمایی بخواهید.

حذف گوگل FRP

قابلیت گوگل FRP هم قابلیتی شبیه به Activation Lock یا همان قفل آیکلود است که برای گوشی های اندرویدی و حفاظت از کاربران اندروید ارائه می‌شود. به موجب این قابلیت باید مشخصات آخرین اکانت گوگلی که در گوشی فعال بوده وارد گردد تا اجازه استفاده از سدتگاه و بوت شدن کامل سیستم عامل آن مقدور باشد. واژه FRP در واقع مخفف عبارت Factory Reset Protection است و قفل آن زمانی رائه می‌شود که شما بعد از غیر فعالسازی اکانت گوگل خود در گوشی خیلی سریع نسبت به فکتوری ریست آن اقدام کنید. برای حدف گوگل FRP می‌توانید از سرویس آداک فیکس استفاده کنید. این تعمیر یک تعمیر نرم افزاری موبایل بسیار رایج در گوشی های اندرویدی محسوب می‌شود.

question

سوالی دارید ؟ منتظر تماس شما هستیم

سوالات و ابهامات خود را با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

گاهی اوقات گوشی موبایل شما دچار مشکلاتی می‌شود که خود شما نمی‌توانید آن را رفع کنید. مشکلاتی که فیزیکی نیست و علت رخ دادن آن‌‎ها برای ما روشن نیست. این مشکلات می‌تواند در انواع گوشی‌ها اعم از آیفون، سامسونگ، هوآوی و شیائومی رخ بدهد. مثلا اگر گلس گوشی شما بشکند این یک مشکل سخت افزاری به شمار می‌آید.

 ولی مشکلات دیگری گریبان‌گیر گوشی موبایل شما می‌شود که به آن‌ها مشکلات نرم افزاری گفته می‌شود و گوشی شما نیاز به تعمیر نرم‌افزاری دارد.

تعمیر نرم‌افزاری به تخصص بسیار زیادی نیاز دارد. زیرا در صورتی که به درستی گوشی موبایل شما تعمیر نشود، با مشکلات بیشتری رو به رو خواهید شد.

مشکلات نرم‌افزاری گوشی شامل چه چیزهایی است؟

مشکلات نرم‌افزار و در پی آن تعمیر نرم‌افزاری دسته‌بندی های زیادی دارند و طیف گسترده‌ای از مشکلات را در بر می‌گیرند. در ادامه قصد داریم بخش‌هایی از این مشکلات و خدمات تعمیر نرم‌افزاری آن‌ ها را برای شما نام ببریم.

فلش کردن گوشی

ممکن است شما بنا به دلایلی مجبور باشید گشوی خود را فلش کنید. فلش کردن گوشی در مواقع خاصی اتفاق می‌افتد و در اصل یک تعمیر نرم‌افزاری است.

مثلا ممکن است شما رمز گوشی موبایل خود را فراموش کرده باشید. یا گوشی موبایل شما بسیار کند شده باشد و با روش‌های دیگر نتوانید این کندی را برطرف کنید.

 پس مجبور به فلش کردن گوشی خود خواهید بود. لازم به ذکر است فلش کردن گوشی یک امر تخصصی و مهم است و نیاز به تعمیر نرم‌افزاری دارد و توصیه نمی‌شود این کار را خودتان انجام دهید.

فلش کردن گوشی با ریست فکتوری تفاوت‌هایی دارد.

در ریست فکتوری اطلاعات شما به طور کامل از روی سیستم موبایل پاک می‌شود. اما ممکن است بتوانید آن‌ها را مجددا بازیابی کنید.

اما در فلش کردن هرگز نمی‌توان اطلاعات موجود در گوشی را از بازیابی کرد و اطلاعات برای همیشه از بین می‌روند.

در گوشی‌های اندروید فلش کردن باعث می‌شود تا بتوان امکانات جدیدتری را روی سیستم موبایل پیاده کرد.

 مثلا می‌توان به جای استفاده از سیستم عامل اصلی گوشی، یک رام به آن اضافه کرد.

 رام در اصل هسته‌ی اصلی نرم‌افزاری گوشی شماست و هر ویژگی نرم‌افزاری که در گوشی مشاهده می‌کنید در اصل روی رام انجام می‌شود.

همین حالا فرم مشاوره رایگان با ما را کامل کنید :

مشکل آنتن‌دهی گوشی موبایل

حتما برای خیلی از ما پیش آمده که گوشی موبایل ما بعد از مدتی آنتن نمی‌دهد.

این اتفاقی آزاردهنده است. زیرا وقتی آنتن نداشته باشید رسما هیچ کار ارتباطی‌ای نمی‌توانید با گوشی موبایل خود انجام دهید.

جدای از بحث آنتن‌دهی خود اپراتورها در شهرهای مختلف، ممکن است گوشی موبایل شما با مشکلی مواجه باشد که مشکل آنتن‌دهی موبایل دارد و نیاز به تعمیر نرم‌افزاری دارد.

مشکل آنتن‌دهی گوشی موبایل جز مشکلات نرم‌افزاری است که به راحتی توسط خود شما حل نمی‌شود.

 البته ممکن است با گذاشتن موبایل روی حالت پرواز و یا حتی چند بار خاموش و روشن کردن و یا ری‌استارت کردن گوشی، مشکل آنتن‌دهی گوشی موبایل شما رفع شود.

 ولی اگر این اتفاق نیفتد، بهتر است گوشی موبایل خود را به یک متخصص نرم‌افزار نشان دهید. ما در آداک سعی داریم مشکل آنتن‌دهی موبایل و پرش آنتن شما را در سریع‌ترین زمان ممکن حل و رفع کنیم.

عیب‌یابی مشکلات تصویر گوشی و رفع آن

گاهی ممکن است گوشی موبایل شما تصاویر را به خوبی نشان ندهد و در تصاویر مشکلات نمایشی وجود داشته باشد. اگر تاچ ال‌سی‌دی شما دچار مشکل شده باشد احتمالا تصاویر شما به مشکل بر خواهند خورد.

ولی اگر مشکل از جانب تاچ ال‌سی‌دی شما نبود، پس یا گوشی موبایل شما دچار مشکلات نرم‌افزاری است و یا سخت افزاری. هر دوی این عوامل می‌توانند در کیفیت تصاویر گوشی موبایل شما نقش داشته باشند.

 عیب‌یابی مشکلات تصاویر گوشی و رفع آن نکته‌ی بسیار مهمی است. چون وقتی تصاویر به خوبی نمایش داده نشوند، بخش زیادی از کار و فعایت ما در گوشی موبایل متوقف خواهد شد.

 ما در آداک با اطمینان خاطر عیب‌یابی مشکلات تصاویر گوشی و رفع آن را برای شما انجام می‌دهیم.

بالا بردن سرعت گوشی

بسیاری از دارندگان گوشی‌های هوشمند بعد از مدتی از کندن شدن سرعت گوشی خود خبر می‌دهند.

 قطعا در دنیای امروز و با سرعت‌گیری همه‌ی کارها، کندن شدن سرعت گوشی موبایل خوشایند کسی نیست. فکر کنید کار مهمی دارید و یا باید یک فایل اصلی را برای کسی ارسال کنید.

 در این میان گوشی شما هنگ کرده است و یا با سرعت بسیار پایین کار می‌کند. بالا بردن سرعت گوشی موبایل یکی از راه‌های رسیدگی به این مشکل است و نیاز به تعمیر نرم‌افزاری دارد.

 کند شدن سرعت گوشی یکی از مشکلات نرم‌افزاری آن است. بالا بردن سرعت گوشی باید به دست متخصصان نرم‌افزای انجام شود. زیرا آن‌ها در ابتدا مبدا مشکل را شناسایی می‌کنند و بعد با بالا بردن سرعت گوشی مشکل شما را رفع می‌کنند.

نصب انواع برنا‌مه ها

اگر شما از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید احتمالا می‌دانید که نصب برنامه بر روی سیستم عامل ios بسیار دشوار است. با وجود محدودیت‌های آیفون در کشور ما این دشواری‌ها نیز بیشتر است.

ولی ممکن است شما هر گوشی با هر برندی داشته باشید ولی نتوانید هیچ برنامه‌ای را از هیچ مرورگر و برنامه‌ی مخصوص گوشی موبایل خود دانلود و نصب کنید.

 این یکی از مشکلات نرم‌افزاری است که ممکن است گوشی موبایل شما به آن دچار شده باشد. در این هنگام اگر گوشی خود را ری‌استارت و خاموش و روشن کردید و باز مشکل ادامه داشت، پس بهتر است گوشی موبایل خود را به یک متخصص نرم‌افزار نشان دهید.

شما برای استفاده از گوشی خود برای کارها به نصب انواع برنامه‌ها نیاز دارید. ولی اگر گوشی موبایل شما با مشکلات نرم‌افزاری مواجه باشد نصب انواع برنامه‌ها برای شما دشوار خواهد بود.

اگر با چنین مشکلی در نصب انواع برنامه‌ها مواجه شدید، با متخصصان آداک در ارتباط باشید.

سرویس نرم افزاری اسپیکر گوشی

گوشی موبایل شما چه آیفون باشد چه سامسونگ، چه هوآوی باشد چه شیائومی ممکن است با مشکل اسپیکر مواجه شود. ممکن است در اسپیکر گوشی موبایل شما گرد و خاک و یا آب و رطوبت نفوذ کرده باشد. اگر بعد از پاکسازی و یا خشک شدن گوشی، باز هم مشکل اسپیکر شما بر قرار بود، احتمالا این یک مشکل نرم‌افزاری است و گوشی شما به تعمیر نرم‌افزاری نیاز دارد.

در این زمان بهتر است خود شما با گوشی موبایل کاری نداشته باشید و از یک متخصص کمک بگیرید.

ما در آداک در تلاشیم تمامی مشکلات نرم‌افزاری شما را را شناسایی کنیم و تعمیر نرم‌افزاری گوشی موبایل شما را با بهترین کیفیت و با سرعت انجام دهیم.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]
مشاهده کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده همه نظرات

عموما و در اغلب مواقع هزینه‌ای که در ازای تعمیرات نرم افزار موبایل دریافت می‌شود در مقایسه با تعیمرات سخت افزاری کمتر خواهد بود، اگرچه این اصلی همیشگی و دائم برقرار نیست و در برخی مواقع امکان دارد هزینه یک تعمیر نرم افزاری موبایل از تعمیر سخت افزاری بیشتر هم شود به ویژه زمان هایی که با مشملاتی مثل Activation Lock (قفل آیکلود) و بلک لیست بودن گوشی رو به رو باشید. بنابراین اگر با مشکل نرم افزاری در موبایل خودتان رو به رو هستید خیلی نگران هزینه تعمیرات آن نباشید.

برای مشاوره در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آداک فیکس تماس برقرار کنید و از آن ها راهنمای بخواهید.

بد نیست کمی هم در مورد اهمیت تعمیرات نرم افزاری گوشی های موبایل صحبت داشته باشیم.

برخی کاربران تصور دارند که منشکلات نرم افزاری هیچوقت نمی‌توانند به اندازه مشکلات سخت افزاری مهم و حائز اهمیت باشند اما در واقع اینطور نیست و این نرم افزار موبایل شماست که امکان استفاده و بهره‌گیری از بستر سخت افزاری آن را فراهم می‌سازد، پس تعمیر نرم افزاری موبایل در مواقعی که بهره‌گیری از گوشی به واسطه آن دچار اختلال شده بسیار ضروری خواهد بود.

برخی از مشکلات نرم افزاری می‌توانند حتی منجر شوند که گوشی شما عملا قابل استفاده نباشد و اصطلاحا بریک (Brick) شود. به عنوان مثال اقدام برای نصب یک رام ناسازگار در گوشی می‌تواند منجر به بروز این پدیده گردد.

در این شرایط هرچقدر هم که موبایل شما سخت افزار خوبی داشته باشد عملا استفاده از آن مقدور نخواهد بود. بنابراین اهمیت تعمیرات نرم افزاری موبایل باید جدی گرفته شود و در آن دقت بالایی صرف شود.

کارشناسان آداک فیکس از متخصصین با تجربه و حرفه‌ای هستند که سال هاست در جوزه تعمیرات نرم افزار موبایل و همچنین تعمیرات سخت افزاری گوشی های هوشمند فعالیت دارند. تعمیرات تخصصی از قبیل تعمیر آیفون، تعمیر اندروید، تعمیر صفحه نمایش شکسته گوشی و غیره در کنار تعمیر نرم افزاری موبایل به دست این کارشناسان با تضمین بهترین کیفیت قابل انجام خواهد بود. بنابراین این مسئله می‌تواند مهمترین علت برای اطمیان به سرویس آداک فیکس و استفاده از خدمات آن باشدد. تعمیرات نرم افزاری که در این مرکز انجام می‌شوند هم درست مثل تعمیرات سخت افزاری مشمول 30 روز گارانتی هستند. ضمن اینکه با سرویس این مرکز شما می‌توانید در هزینه و زمان هم صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای داشته باشید.

از مجله آداک

مطالب مرتبط در مجله آداک