تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

  • ۱۱:۴۴ ق.ظ
  • شهریور ۱۲, ۱۳۹۹
تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

یکی از مشکلات رایجی که خیلی از کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A70 با آن رو به رو می‌شوند مربوط به شکستن گلس صفحه آن است. این مشکل می‌تواند در اثر افتادن گوشی از دست کاربر و برخورد آن با زمین رخ دهد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم بیشتر در رابطه با تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ و جزئیات این تعمیر در مرکز تعمیرات آداک فیکس صحبت کنیم. با آداک فیکس همراه شوید.

گلس ال سی دی گوشی سامسونگ

بهتر است پیش از اینکه در رابطه با تعویض گلس شکسته گلکسی A70 صحبت کنیم کمی در مورد ماهیت این قطعه در گوشی های سامسونگ صحبت داشته باشیم چون ظاهرا خیلی از کاربران دقیقا با ماهیت گلس LCD اسمارتفون ها آشنایی ندارند و تصور می‌کنند که منظور از گلس ال سی دی همان لایه محافظی است که روی صفحه موبایلشان نصب شده و به عنوان لوازم جانبی خریداری می‌شود! اگر شما هم همچنین تصوری دارید به طور کامل در اشتباه هستید!

گلس ال سی دی گوشی سامسونگ یا گوشی هر شرکت دیگری مثل اپل و غیره در واقع یک لایه شیشه محافظ است که روی صفحه نمایش گوشی پرس شده و قابلیت جداسازی از روی آن توسط کاربر وجود ندارد! حتی تعمیرکاران هم برای جدا کردن این شیشه از روی پنل ال سی دی باید از تجهیزات و دستگاه های خاصی استفاده کنند که نمونه آن ها در هر مرکز تعمیراتی مشاهده نمی‌شود و موجود نیست. بنابراین وقتی از تعویض گلس صحبت می‌کنیم منظورمان لایه محافظی نیست که به عنوان لوازم جانبی خریداری کرده‌اید و روی صفحه موبایلتان نصب می‌نمایید.

گلس ال سی ذی گوشی در واقع عضوی از مجموعه تاچ و ال سی دی آن محسوب می‌شود و زمانی که پنل تاچ LCD یک اسمارتفون تعویض گردد، این قطعه هم به طور خودکار تعویض می‌شود. اما با استفاده از دستگاه های خاص می‌توان تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ و دیگر اسمارتفون ها را به طور مستقل هم انجام داد! یعنی در این حالت دیگر نیازی نیست که کل مجموعه تاچ ال سی دی گوشی تعویض شوند و صرفا گلس روی صفحه نمایش موبایل تعویض خواهد شد و تعمیر گوشی بدین ترتیب انجام می‌گردد. اما چه زمانی می‌توان از این روش تعمیر استفاده کرد و با پیاده سازی آن مشکل صفحه نمایش گوشی مثل سامسونگ Galaxy A70 را برطرف ساخت؟

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

تعویض گلس گوشی زمانی می‌تواند به عنوان یک روش تعمیر مورد استفاده قرار گیرد که شکستگی هایی روی صفحه نمایش موبایل A70 به وجود آمده باشند اما علیرغم این شکستگی ها، تاچ و ال سی دی دستگاه بدون مشکل کار کنند! تصور کنید گوشی شما به دلیل یک سهل انگار یاز دستتان افتاده و به زمین برخورد می‌کند و بعد از این برخورد روی آن شکستگی ها و ترک هایی ایجاد می‌شود اما با این وجود تاچ و ال سی دی دستگاه بدون مشکل کار می‌کنند! در اینگونه مواقع می‌توان تعویض گلس شکسته گلکسی A70 را در دستور کار قرار داد.

اما تعویض کردن گلس صفحه نمایش گوشی مثل سامسونگ A70 به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست و برای انجام آن باید مراحل پیچیده و دقیقی طی شده و از تجهیزات خاصی هم استفاده به عمل آید. در قدم اول این روش تعمیر باید یک تعمیرکار مجرب با احتیاط کامل پنل تاچ LCD گوشی را از آن جدا کند و مراقب باشد که قطعات شکسته گلس صفحه نمایش به تاچ و ال سی دی گوشی آسیب وارد نکنند. بعد از انجام این کار باید در مرحله دوم قطعات شکسته گلس با روش ها و تکنیک های خاص از روی صفحه گوشی جدا شوند.

انجام این مرحله کار هم بسیار مهم و حساس خواهد بود چون اگر قطعات شکسته گلس ال سی دی به تاچ یا خود LCD گوشی آسیب بزنند، عملا دیگر نمی‌توان تعمیر صفحه نمایش گوشی A70 را با تعویض گلس انجام داد و باید تعویض ال سی دی Galaxy A70 در دستور کار قرار گیرد. در مرحله سوم نوبت به پرس یا اصطلاحا لمینت کردن یک گلس جدید بر روی پنل تاچ ال سی دی گوشی می‌رسد که با استفاده از دستگاه های خاص صورت می‌پذیرید. انجام این مرحله ممکن است چند ساعتی طول بکشد و باید حتما با نظارت یک کارشناس خوب انجام شود.

بعد از اینکه گلس جدید روی صفحه گوشی سامسونگ A70 نصب شد باید حباب زدایی از فضای مابین گلس و خود ال سی دی به عمل آید که انجام این کار هم با استفاده از تجهیزات و دستگاه های خاص دیگر صورت می‌پذیرد. بعد از انجام اینت مرحله پنل تاچ ال سی دی گوشی کاملا آماده خواهد بود و می‌توان آن را روی دستگاه نصب کرد. بنابراین تعمیرکار آن را روی گوشی نصب می‌کند و بدین ترتیب پروسه تعویض گلس شکسته گلکسی A70 با موفقیت تمام می‌شود. بنابراین همانطور که می‌بینید تعویض گلس گوشی مثل Galaxy A70 اصلا کار ساده‌ای نیست و به مراتب پیچیدگی، دردسر و حساسیت بالاتری در مقایسه با تعویض تاچ ال سی دی دارد. به همین جهت باید انجام این تعمیر فقط در مراکز تعمیرات موبایل پیشرفته نظیر مرکز تعمیرات آداک فیکس انجام گیرد.

عمر مفید گلس جدید روی صفحه نمایش گوشی

بد نیست کمی هم در رابطه با عمر مفید گلس هایی صحبت کنیم که در تعمیرات این چنین رو تعویض گلس روی صفحه موبایل هایی همچون سامسونگ گلکسی A70 نصب می‌شوند. برخی از تعمیرکاران گاها مدعی می‌شوند که کیفیت گلس هایی که روی صفحه موبایل ها نصب خواهند شد خوب نیستند و اگر کاربر از این روش تعمیر استفاده کند، نتیجه رضایت بخشی دریافت نخواهد کرد! اما این صحبت اصلا درست نیست و در واقع روشی است که تعمیرکاران از آن برای فریب دادن اغلب مشتریان استفاده می‌کنند!

تصور کنید روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A70 شما شکستگی هایی به وجود آمده که می‌توان با تعویض گلس مشکل آن را رفع کرد اما وقتی به نزد تعمیرکار مراجعه کردید وی مدعی شود که این کار قابل انجام نیست یا اگر این کار را انجام دهید کیفیت مطلوبی از نتیجه تعمیر دریافت نمی‌کنید! این ادعا اصلا صحبت ندارد و احتمالا آن تعمیرکار به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات لازم برای تعویض گلس شکسته گلکسی A70 تلاش می‌کند که شما را قانع سازد تا به جای تعویض گلس، کل پنل تاچ ال سی دی موبایلتان را تعویض نمایید.

طبق بررسی های صورت گرفته عمر مفید گلس جدید روی صفحه نمایش گوشی های سامسونگ به مراتب بالاست و در صورتی که این تعمیر با استفاده از تجهیزات مناسب و با رعایت استانداردهای لازم انجام گیرد با هیچ مشکلی همراه نخواهد بود. البته گلس های بی‌کیفیت هم در بازار وجود دارند که برخی تعمیرکاران و مراکز تعمیر از آن ها استفاده می‌کنند و ممکن است در نتیجه تعمیر تاثیر منفی بگذارند. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از تعمیرات گوشی سامسونگ خود دریافت کنید، حتما از سرویس یک مرکز قابل اعتماد استفاده نمایید.

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

هزینه تعویض گلس شکسته گلکسی A70

نکته مهم بعدی که باید در مورد آن صحبت کنیم مربوط به هزینه‌ای می‌شود که باید در ازای تعویض کردن گلس صفحه نمایش گوشی سامسونگ A70 پرداخت شود. یکی از اصلی ترین مزیت هایی که تعویض گلس در مقایسه با تعویض تاچ ال سی دی به همراه دارد مربوط به کاهش هزینه تعمیرات می‌شود. به بیان دیگر اگر شرایط طوری باشد که بتوانید با تعویض گلس شکسته صفحه موبایل مشکل آن را برطرف سازید و لزومی مبنی بر تعویض کامل تاچ ال سی دی نداشته باشد؛، هزینه تعمیرات کاهش پیدا می‌کند اما چرا؟

همانطور که قبلا گفتیم در تعویض گلس شکسته گلکسی A70 یا هر گوشی دیگری که مد نظرتان است صرفا شیشه محافظ روی صفحه موبایل تعویض می‌شود و خود پنل تاچ ال سی دی گوشی نیازی به تعویض ندارد. طبیعتا وقتی نیازی به تعویض این پنل وجود نداشته باشد، هزینه تعمیرات هم کاهش می‌یابد و کاربر صرفا هزینه گلس جدید و دستمزد انجام تعمیر را پرداخت می‌کند. لازم به ذکر است که پنل تاچ ال سی دی گوشی هایی مثل سامسونگ A70 گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود و طبیعتا اگر نیازی به تعویض آن وجود نداشته باشد اختلاف هزینه در مقایسه با زمانی که تعویض این قطعه الزامی است به مراتب قابل ملاحظه خواهد بود.

پس اگر بتوانید مشکل و شکستگی های روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A70 خود را با تعویض گلس برطرف سازید صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت. هزینه تعویض گلس شکسته گلکسی A70 تقریبا یک سوم هزینه تعویض کامل تاچ ال سی دی این گوشی و نصب یک پنل LCD اورجینال در آن خواهد بود. در نظر داشته باشید که این تعمیر فقط در مراکزی قابل انجام است که به تجهیزات لازم دسترسی داشته باشند و برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن هم حتما باید تمام استانداردها و نکات مورد نیاز در حین انجام تعمیرات رعایت شوند.

مدت زمان تعویض گلس شکسته Galaxy A70

اما سوال بعد یکه خیلی از کاربران مطرح می‌کنند مربوط به مدت زمانی می‌شود که باید برای تعویض گلس شکسته Galaxy A70 سپری شود. همانطور که قبلا و در مراحل پیشین هم اشاره داشتیم، تعویض گلس شامل مراحل پیچیده‌ای می‌شود که باید به طور دقیق انجام گیرند. هر یک از این مراحل از حساسیت بالایی برخوردارند و در صورتی که حین انجام آن ها کوچک ترین اشتباهی رخ دهد احتمال آسیب دیدن تاچ ال سی دی گوشی وجود خواهد داشت که در این شرایط دیگر نمی‌توان صرفا با تعویض گلس شکسته گلکسی A70 مشکل آن را برطرف ساخت و باید دوباره کل پنل تاچ LCD گوشی تعویض گردد. عموما برای تعویض گلس صفحه نمایش سامسونگ A70 تقریبا 24 الی 48 ساعت زمان لازم است!

برای انجام خود این تعمیر عموما باید 6 ساعت زمان صرف شود چون برخی از مراحل کار با استفاده از دستگاه های خاص صورت می‌پذیرند و خود این دستگاه ها ظرف چند ساعت وظیفه اصلی خویش را انجام خواهند داد. بعد از اینکه گلس صفحه نمایش گوشی به طور کامل تعویض شد هم باید گوشی حداقل برای مدت زمان 24 ساعت تست شود و عملکرد صفحه نمایش آن به طور دقیق زیر ذره‌بین قرار گیرد. در برخی مواقع که کیفیت لمینت گلس روی صفحه گوشی مطلوب نباشد، ممکن است حباب های هوا بعد از مدت کوتاهی مابین فضای گلس و خود ال سی دی به وجود آید.

در اینگونه شرایط باید با استفاده از دستگاه خاصی حباب زدایی مجدد از فضای مابین گلس و ال سی دی به عمل آید و این مشکل برطرف شود. بنابراین به طور میانگین می‌توان گفت که برای تعویض گلس شکسته گلکسی A70 یا گوشی های دیگر عموما 1 الی 2 روز زمان لازم است. در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس سعی می‌شود که این تعمیر در سریع ترین زمان انجام گیرد و گوشی مشتریان هرچه سریعتر به دست آن ها برسد. با این حال بهتر است برای انجام این تعمیر حداقل 24 ساعت صبور باشید تا از کیفیت تعمیرات صورت گرفته اطمینان حاصل شود.

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

مزیت های تعویض گلس نسبت به تعویض ال سی دی

اگر مطالبی که تا به اینجای مطلب به آن ها اشاره داشتیم را مطالعه کرده باشید به طور کامل با مزیت های اصلی تعویض گلس آشنا خواهید بود و حالا می‌دانید که این روش تعمیر در مقایسه با تعویض گلس از چه نقاط قوت و برتری هایی برخوردار است. به عقیده ما اصلی ترین مزیت های تعویض گلس نسبت به تعویض ال سی دی در هر گوشی شامل دو مورد زیر می‌شود:

  • کاهش هزینه تعمیر
  • عدم تعویض تاچ و ال سی دی

دومین مزیتی که تحت عنوان “عدم نیاز به تعویض تاچ ال سی دی” عنوان کردیم موضوع بسیار مهمی است که اگر نیاز به تعویض تاچ ال سی دی گوشی A70 پیدا کنید آن را بهتر درک خواهید کرد! متاسفانه نمونه های تاچ ال سی دی غیر اورجینال و بی کیفیت زیادی در بازار وجود دارند که وقتی شما نیاز به تعویض این قطعه داشته باشید، تشخیص نمونه های اصلی و اورجینال از تقلبی بسیار دشوار بوده و می‌تواند دردسرساز باشد. اما زمانی که شرایط طوری است که می‌توان با تعویض گلس مشکل صفحه موبایل را برطرف ساخت و عملا تاچ و LCD گوشی تعویض نمی‌گردد، نگرانی های مرتبط با اورجینال نبودن پنل تاچ ال سی دی هم برطرف خواهد شد.

بنابراین اگر بتوانید شکستگی های روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A70 را با تعویض گلس برطرف سازید، هم نگرانی و مشکلاتی که مربوط به اورجینال نبودن ال سی دی گوشی می‌شوند را برطرف کرده‌اید و هم در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید داشت. این دو مورد از اصلی ترین مزیت هایی هستند که تعویض گلس شکسته گلکسی A70 می‌تواند به عنوان یک روش تعمیر پیشرفته و تخصصی برایتان به همراه داشته باشد. فراموش نکنید که این تعمیر بسیار حساس و دقیق بوده و حتما باید توسط مراکزی انجام گیرد که در این حوزه تخصص و تجربه لازم را دارند.

آداک فیکس و تعویض گلس شکسته گلکسی A70

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد کاملا مشخص است که تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گوشی A70 یک تعمیر بسیار حساس بوده و به هیچ وجه نباید انجام آن به هر تعمیرکاری واگذار شود. برای اینکه بتوان گلس جدید را روی صفحه نمایش گوشی پرس کرد می‌بایست از تجهیزات و دستگاه های خاصی کمک گرفته شود که در هر مرکز تعمیراتی شاهد ارائه آن ها نیستیم. به همین جهت اکیدا توصیه می‌شود که تعویض گلس شکسته گلکسی A70 را به هر تعمیرکاری واگذار نکنید.

خوشبختانه با استفاده از سرویسی که توسط مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس ارائه شده می‌توانید تعویض گلس گوشی های سامسونگ از جمله Galaxy A70 را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن انجام دهید و خیالتان هم از بابت کیفیت تعمیرات راحت باشد. تمام تعمیراتی که در این مرکز روی گوشی مشتریان انجام می‌گیرد شامل 30 روز گارانتی کیفیت خواهند بود. قطعات تعویض شده گوشی مشتریان هم از نظر اورجینال بودن تضمین می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت سفارش تلفنی یا مشاوره رایگان با شماره 02177921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه

تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 سامسونگ

یکی از تعمیراتی که گاها می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه ها شده و مشکل شکستگی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 را برطرف سازد، تعویض گلس است. در این ….