تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

  • تاریخ انتشار : مرداد ۱۵, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

در صورتی که بنا به هر دلیل صفحه نمایش گوشی گلکسی نوت 10 سامسونگ (Samsung Galaxy Note 19) شما شکسته یا ترک هایی روی آن ایجاد شده است، توصیه می‌شود از سرویس مراکز تعمیرات تخصصی موبایل برای رفع مشکل استفاده کنید. در برخی مواقع خاص احتمال دارد این مشکل را بتوان بدون نیاز به تعویض تاچ LCD گوشی انجام داد. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد جزئیات تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 سامسونگ و سرویس آداک فیکس صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

شکستن ال سی دی گلکسی نوت 10

در نسخه های گوشی سامسونگ گلکسی نوت 10 از صفحه نمایش بزرگی بهره می‌برند و ظرافت بکار رفته در صفحه نمایش این سری از محصولات شرکت سامسونگ واقعا بالاست. بزرگ و بدون حاشیه بودن صفحه نمایش آن ها سبب شده که حساسیتشان هم به مراتب افزایش یابد و کوچم ترین ضربه و فشاری که به موبایل وارد شود بر روی ال سی دی آن تاثیر بگذارد! به همین جهت تقاضا برای تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 بسیار بالاست و هر روز کاربران زیادی برای انجام تعمیرات روی صفحه نمایش این گوشی به نمایندگی های سامسونگ و مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس مراجعه می‌کنند.

اما شکستن ال سی دی گلکسی نوت 10 هیچوقت خود به خود اتفاق نمی‌افتد! یعنی اینطور نیست که صفحه نمایش موبایل Note 10 شما بدون دلیل و خود به خود بشکند یا ترک هایی روی آن ایجاد شود! همیشه این مشکل در اثر وارد شدن ضربه یا فشار ناخواسته و زیاد به گوشی پدیدار می‌شود. برای مثال تصور کنید گوشی نوت 10 از دست شما افتاده و به زمین برخورد کند. در این شرایط احتمال اینکه روی صفحه نمایش گوشی یا قاب پشت آن ترک و شکستگی به وجود آید بسیار بالاست. پس اگر اینطور باشد، طبیعتا شما با مراقبت از موبایل خودتان می‌توانید ریست بروز مشکلاتی مثل شکستن ال سی دی گلکسی نوت 10 را به حداقل برسانید.

استفاده از گارد و قاب محافظ یا حتی گلس محافظ ال سی دی و از همه مهمتری جمع کردن حواس شما مهمترین عواملی هستند که می‌توانند در پیشگیری از بروز اینگونه مشکلات و نیاز به تعویض صفحه موبایل های Note 10 موثر باشند. اما فرض کنید که بنا به هر دلیل صفحه نمایش گوشی شما شکسته و حالا نیاز به تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 دارید! در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا تعویض ال سی دی نوت 10 تنها راه حل خواهد بود؟ هزینه تعمیر صفحه نمایش شکسته این گوشی چقدر است و آیا راهی برای به حداقل رساندن مقدار این هزینه وجود دارد؟ در ادامه بیشتر به صحبت در مورد این موضوع و جزئیات آن می‌پردازیم.

تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

تعمیر صفحه نمایش شکسته گوشی سامسونگ Note 10 با توجه به نوع خرابی که در آن به وجود آمده است به دو شیوه مختلف قابل انجام خواهد بود و یک تعمیرکار خوب باید بررسی های لازم را روی دستگاه انجام دهد و با توجه به بررسی هایش مشخص کند که کدام روش تعمیر قابل پیاده سازی است. در نظر داشته باشید که گاها ضربات وارد بر گوشی علاوه بر آسیب زدن به ال سی دی و تاچ می‌توانند به دیگر قطعات گوشی هم آسیب برسانند که ما از این مسئله صرف نظر کرده‌ایم و فرض را بر این قرار می‌دهیم که فقط صفحه نمایش موبایل نوت 10 آسیب دیده باشد.

از کار افتادن تاچ یا ال سی دی

حالت اول تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 مربوط به زمانی می‌شود که می‌بایست پنل تاچ و LCD گوشی به طور کامل تعویض شوند! هر زمان که بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ تا ال سی دی سری گوشی های Note 10 اختلالی به وجود آید، تعمیر آن ها فقط با تعویض کردن کل پنل تاچ و LCD قابل انجام خواهد بود! دقت داشته باشید حتی اگر یکی از این دو قطعه دچار مشکل شده باشند هم باید تعویض کامل تاچ ال سی دی در دستور کار قرار گیرد و نمی‌توان از روش دیگری برای رفع مشکل استفاده کرد.

بروز اختلال در عملکرد تاچ یا ال سی دی گوشی می‌تواند به شیوه های مختلفی نمایان شده و قابل تشخیص باشد. به عنوان مثال روشن نشدن صفحه نمایش بعد از وارد شدن ضربه به گوشی مسلما نشان دهنده آسیب دیدن پنل نمایشگر آن خواهد بود و از سوختن ال سی دی گوشی خبر می‌دهد. درست کار نکردن تاچ در قبال دستورات لمسی کاربر یا سیاه شدن قسمتی از صفحه موبایل هم همگی نشان دهنده بروز اختلال در عملکرد پنل تاچ و LCD هستند. اگر با مشکلات این چنینی رو به رو شدید،هیچ راهی به غیر از تعویض کامل پنل تاچ و ال سی دی نخواهید داشت. در نظر داشته باشید که تاچ و LCD گوشی های جدید مثل سری محصولات نوت 10 سامسونگ یکپارچه طراحی شده و به طور مجزا قابل جداسازی و تعویض نخواهد بود.

شکستگی های سطحی روی صفحه

اما در برخی مواقع خاص ممکن است شرایط روی باشد که علیرغم شکستگی و ترک هایی که روی صفحه موبایل ایجاد شده‌اند، تاچ و ال سی دی آن بدون مشکل قابل استفاده باشند. در اینگونه مواقع باید به طور دقیق عملکرد صفحه نمایش گوشی و تاچ و LCD آن مورد بررسی قرار گیرند و اگر مشخص شود که واقعا در عملکرد این دو قطعه هیچ اختلال و مشکلی به وجود نیامده می‌توان صرفا با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش دستگاه را رفع کرد! اما منظور از تعویض گلس چیست؟ خیلی از کاربران تصور دارند که منظور از تعویض گلس، تعویض کردن لایه محافظی است که به عنوان لوازم جانبی روی صفحه گوشی نصب می‌شود اما مفهوم تعویض گلس در تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 متفاوت خواهد بود!

تعویض گلس پروسه‌ای است که در آن شیشه یا همان گلس پرس شده روی صفحه موبایل تعویض می‌شود. پنل تاچ ال سی دی گوشی های جدیدی مثل سامسونگ گلکسی نوت 10 از چندین عضو مختلف تشکیل شده‌اند که فریم اصلی، ال سی دی، تاچ و گلس اصلی ترین این اعضا خواهند بود. گلکسی که روی صفحه نمایش گوشی و فریم LCD آن پرس شده وظیفه محافظت از صفحه نمایش یا همان LCD گوشی را بر عهده دارد و در برخی مواقع خاص ممکن است ضربه وارد شده به دستگاه صرفا منجر به شکستن و آسیب دیدن این گلس شود که در این شرایط می‌توان با تعویض قطعه مذکور و بدون نیاز به تعویض کامل پنل تاچ LCD گوشی مشکل را برطرف ساخت.

تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

تعویض تاچ ال سی دی Note 10 سامسونگ

 طبیعتا اگر قرار باشد که پنل تاچ ال سی دی گوشی Note 10 به طور کامل تعویض شود نمی‌توان انجام این تعمیر حساس را به هر تعمیرکار و مرکز تعمیراتی واگذار کرد. اکیدا توصیه داریم برای انجام اینگونه تعمیرات از سرویس نمایندگی های سامسونگ و مراکزی مثل مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید تا خیالتان از همه نظر راحت باشد. سعی می‌کنیم در بخش های بعدی به مهمترین نکاتی که باید در تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 به آن ها توجه ویژه] صورت پذیرد هم اشاره داشته باشید. اما چه موارد و نکات مهمی وجود دارد که باید در تعویض تاچ ال سی دی Note 10 سامسونگ به آن ها توجه ویژه شود؟

مهمترین نکته‌ای که باید در این تعمیر به آن توجه شود مربوط به اورجینال بودن پنل جدیدی می‌شود که در گوشی نصب خواهد شد. پنل های تاچ LCD گوشی هایی مثل نوت 10 سامسونگ در انواع و اقسام مختلف به بازار عرضه شده‌اند هر یک از آن ها کیفیت متفاوتی را ارائه می‌کنند. بهترین نسخه این پنل ها نمونه اورجینال آن هاست که متاسفانه قیمت بسیار بالایی دارد! کیفیت پنل تاچ ال سی دی اورجینال یا OEM گوشی نوت 10 هیچ تفاوتی با نسخه فابریک آن ندارد و اگر از نظر هزینه با محدودیت مواجه نیستید و به کیفیت صفحه نمایش دستگاه اهمیت می‌دهید، اکیدا توصیه داریم فقط از این نوع پنل های تاچ LCD استفاده کنید.

اما در برخی مواقع ممکند است کاربر توان پرداخت هزینه بالا برای خرید پنل تاچ LCD اورجینال گوشی Note 10 سامسونگ را نداشته باشد! در اینگونه مواقع می‌توان از پنل هایی که غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی هستند هم استفاده کرد. این نوع پنل ها که در تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 مورد استفاده قرار می‌گیرند از نظر کیفیت نسبت به نمونه فابریک و اصلی گوشی به مراتب ضعیف تر هستند. بنابراین اگر نیاز به تعویض تاچ ال سی دی Note 10 سامسونگ داشتید، سعی کنید تا حد امکان نمونه های اصل و اورجینال را در گوشی نصب نمایید و فقط در شرایطی که از پس پرداخت هزینه تعمیر بر نمی‌آیید از نمونه های غیر اورجینال استفاده نمایید.

یک نکته مهم هم در این بین وجود دارد که باید به آن توجه ویژه داشته باشید! متاسفانه در برخی مواقع دیده شده که بعضی تعمیرکاران از اعتماد و ناآگاهی مشتریان سوء استفاده می‌کنند و پنل های تاچ ال سی دی غیر اورجینال را به جای نمونه اورجینال در گوشی آن ها نصب و هزینه پنل اورجینال را دریافت می‌نمایند! اگرچه تعداد تعمیرکاران سودجویی که دست به انجام اقدامات این چنینی می‌زنند اندک است اما شما به عنوان متقاضی تعمیرات باید کاملا از این موضوع آگاه باشید و مراقب شوید که قربانی کلاهبرداری های این چنینی نگردید. به همین جهت است که اکیدا توصیه می‌شود برای تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 از سرویس مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس و نمایندگی رسمی سامسونگ استفاده کنید.

تعویض گلس شکسته گلکسی نوت 10

همانطور که گفتیم در برخی مواقع ممکن است بتوان تعمیرات صفحه نمایش گوشی Note 10 سامسونگ را با تعویض گلس انجام داد و عملا لزومی مبنی بر تعویض کردن کامل پنل تاچ LCD وجود نداشته باشد! این روش تعمیر زمانی قابل استفاده خواهد بود که تعمیرکار مطمئن شود در عملکرد تاچ و ال سی دی گوشی اختلالی به وجود نیامده و شکستگی های روی صفحه موبایل سطحی هستند. خیلی از کاربران تصور دارند که تعویض گلس شکسته گلکسی نوت 10 کار ساده و آسانی است و به راحتی می‌توان این تعمیر را انجام داد اما در عمل اینطور نیست و باید بدانید که تعویض گلس به مراتب از تعویض کامل تاچ LCD دردسرهای بیشتری دارد!

برای تعویض گلس شکسته گوشی هایی مثل سامسونگ Galaxy Note 10 باید ابتدا پنل تاچ ال سی دی آسیب دیده دستگاه با احتیاط از آن جدا شود و سپس قطعات شکسته گلس از روی این پنل برداشته شوند. انجام این کار با ترفند های خاصی صورت می‌گیرد تا به تاچ و LCD گوشی آسیبی وارد نشود. بعد از انجام این کار باید با استفاده از دستگاه های خاص و اختصاصی که فقط در مراکز تعمیرات تخصصی موبایل یافت می‌شوند، گلس جدیدی روی پنل تاچ LCD گوشی پرس شود. در مرحله بعدی هم حباب زدایی از فضای مابین گلس و ال سی دی به عمل خواهد آمد و در نهایت هم پنل تاچ ال سی دی روی گوشی نصب می‌شود.

تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

بنابراین برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس شکسته صفحه گوشی هایی مثل سامسونگ گلکسی نوت 10 به مراتب دردسرهای بیشتری در مقایسه با تعویض کامل تاچ LCD این گوشی دارد. لازم به ذکر است که تقریبا در 90 درصد مواقع تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 را نمی‌توان صرفا با تعویض گلس انجام داد چون در اغلب مواقع آسیب هایی به تاچ و LCD گوشی وارد می‌شود و منجر به الزامی شدن تعویض پنل تاچ LCD خواهد شد. در بخش بعد سعی می‌کنیم در رابطه با هزینه تعمیر صفحه نمایش یا همان پنل تاچ و ال سی دی گوشی سامسونگ Note 10 صحبت داشته باشیم.

هزینه تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

یکی از اصلی ترین سوالاتی که خیلی از کاربران مطرح می‌کنند مربوط به هزینه انجام تعمیرات روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ Galaxy Note 10 می‌شود. تصور کنید صفحه نمایش گوشی نوت 10 شما شکسته و نیاز به تعمیر دارد! در این شرایط چه هزینه‌ای باید از این بابت پرداخت شود؟ هزینه تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 با توجه به نوع تعمیری که قرار است روی صفحه گوشی صورت پذیرد تعیین خواهد شد و مقدار ثابتی ندارد! از آنجایی که صفحه نمایش سری گوشی های نوت 10 بسیار بزرگ و با کیفیت است، طبیعتا قیمت نسخه اورجینال پنل تاچ ال سی دی این سری از اسمارتفون های سامسونگ هم بالا خواهد بود! بنابراین اگر قرار باشد تعویض تاچ ال سی دی انجام شود و یک پنل اورجینال روی آن بکار برود، هزینه تعمیرات زیاد می‌شود!

اما اگر به صفحه نمایش های با کیفیت کمتر که مربوط به نمونه های کپی یا غیر اورجینال می‌شوند بسنده کنید، هزینه تعمیر تا جدی کاهش یافته و می‌تواند چندین میلیون تومان کمتر شود. اما در هر حال تعویض تاچ ال سی دی گوشی Note 10 یک تعمیر پر هزینه است و باید بدانید که پنل تاچ ال سی دی این گوشی گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری بکار رفته در آن محسوب می‌شود. اما اگر بتوان با تعویض گلس مشکل صفحه موبایل Note 10 را برطرف کرد چطور؟ در این شرایط هزینه تعمیرات به چه مقدار خواهد بود؟ در اینگونه مواقع خاص که نیازی به تعویض کردن خود پنل اصلی تاچ LCD موبایل وجود ندارد و صرفا گلس روی آن تعویض می‌شود، هزینه تعمیرات هم به مراتب کاهش پیدا می‌کند.

اگر شرایط طوری باشد که بتوانید با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی نوت 10 را حل کنید، هزینه تعمیرات تقریبا به یک دوم یا حتی کمتر کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین هزینه تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 با توجه به شرایطی که حاکم است و همچنین انتخاب کاربر تعیین می‌شود اما در مجموع این تعمیر از پرهزینه‌ترین تعمیرات گوشی Note 10 خواهد بود. با این حال برای اینکه هزینه تعمیرات موبایل خود را به حداقل برسانید، می‌توانید از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید چون در این مرکز تعمیرات تخصصی گوشی های موبایل با کمترین قیمت ممکن برای متقاضیان گرامی قابل انجام خواهد بود.

نکات مهم در تعمیر ال سی دی گلکسی نوت 10

اما مهمترین نکاتی که باید در تعمیر ال سی دی گلکسی نوت 10 سامسونگ رعایت شوند چه هستند؟ در ادامه این بخش سعی می‌کنیم به طور موردی به مهمترین این نکات اشاره داشته باشیم. در نظر بگیرید که رعایت و توجه به این نکات از مسائل بسیار مهمی است که می‌تواند مستقیما روی کیفیت تعمیر و نتیجه نهایی آن تاثیرگذار باشد. مهمترین این موارد به شرح زیر هستند:

  • تجربه تعمیرکار: طراحی گوشی Galaxy Note 10 بسیار ظریف و دقیق بوده و قطعات سخت افزاری آن به شکل حساسی در کنار هم چیده شده‌اند. تعمیرکاری که قرار است تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 را انجام دهد باید در این راستا تجربه مناسب و کافی داشته باشد. در غیر این صورت احتمال اینکه سطح کیفی تعمیر کاهش یابد وجود دارد و حتی پای ریسک خراب شدن دیگر قطعات موبایل هم به میان خواهد آمد.
  • تجهیزات و ابزارها: این روزها دیگر نمی‌توان با یک پیچ گوشتی گوشی های موبایل را تعمیر کرد و باید از تجهیزات و ابزارهای جدید و مناسب در تعمیرات موبایل استفاده شود. به ویژه زمانی که پای تعمیر گوشی هایی مثل نوت 10 به میان آید این موضوع بیشتر حائز اهمیت می‌شود. پس حتما در انتخاب تعمیرکار دقت کنید که وی از تجهیزات و ابزارهای مناسب استفاده کند.
  • اورجینال بودن قطعات: اگر قرار است قطعه‌ای در گوشی شما تعویض شود باید مطمئن شوید که یک نمونه اورجینال در دستگاه به عنوان جایگزین آن قطعه نصب می‌گردد! مگر اینکه شخصا درخواست نصب قطعات غیر اورجینال را با هدف کاهش هزینه تعمیرات داشته باشید. این موضوع به ویژه در تعویض تاچ ال سی دی گوشی نوت 10 حائز اهمیت خواهد بود.
  • هزینه و قیمت: طبیعتا هزینه‌ای که در قبال انجام تعمیرات دریافت می‌شود هم موضوع مهم و تعیین کننده‌ای خواهد بود که باید در انتخاب تعمیرکار خوب و مناسب به آن توجه داشته باشید. با سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌توانید هزینه تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 را به حداقل برسانید و با کمترین قیمت ممکن پنل تاچ LCD موبایل خود را تعویض کنید.
  • تضمین و گارانتی: طبیعتا مراکزی که در قبالی تعمیرات انجام شده خودشان بر روی گوشی مشتری تضمین و گارانتی ارائه می‌کنند می‌توانند گزینه بهتری برای انتخاب و سرویس گیری باشند. سعی کنید حتما از سرویس مرکزی استفاده نمایید که در قبال تعمیرات انجام شده ضمانت کیفیت ارائه دهد.

با در نظر گرفتن نکات فوق قادر خواهید بود که یک تعمیرکار و مرکز تعمیرات موبایل مناسب را برای تعمیر کردن گوشی سامسونگ گلکسی Note 10 خود انتخاب کنید و بدین ترتیب به نتیجه بهتری هم دست یابید. مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس یکی از بهترین مراکزی است که می‌توانید تعمیرات انواع گوشی های سامسونگ، اپل، هوآوی و غیره را به کارشناسان آن واگذار کرده و از یک تعمیر مطمئن و تضمین شده لذت ببرید.

تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 - آداک فیکس

آداک فیکس و تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم کاملا مشخص است که تعمیر صفحه نمایش یا همان تاچ ال سی دی گلکسی نوت 10 سامسونگ به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست و با توجه به حساسیت بالای این تعمیر حتما باید انجام آن را به نمایندگی های سامسونگ و مراکز تعمیرات تخصصی موبایلی واگذار کرد که قابل اعتماد و مطمئن باشند. در این راستا مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس می‌تواند یکی از مطمئن ترین و بهترین گزینه ها برای انتخاب و سرویس گیری باشد. تمام تعمیراتی که در این مرکز انجام می‌شوند مشمول 30 روز گارانتی و تضمین کیفیت خواهند بود.

قطعات تعویض شده گوشی مشتریان هم در این مرکز از تضمین اورجینال بودن برخوردار خواهند بود مگر اینکه متقاضی تعمیرات شخصا درخواست نصب و استفاده از قطعات غیر اورجینال را ارائه دهد. کارشناسان مجرب، بهره‌گیری از تجهیزات مدرن، رعایت تمام استاندارهای لازم در حین تعمیر و هزینه مناسب هم از دیگر ویژگی های مثبتی است که شما با انجام تعمیر صفحه شکسته ال سی دی Galaxy Note 10 خود در مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس قادر به بهره‌مندی از آن خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02177921002 تماس حاصل کنید و از کارشناسان این مرکز راهنمایی بخواهید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *