تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ J7 Pro با گارانتی

  • تاریخ انتشار : تیر ۱۶, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

گوشی سامسونگ گلکسی جی 7 پرو (Samsung Galaxy J7 Pro) یکی از پرفروش ترین و پرمخاطب ترین اسمارتفون های این برند کره‌ای است که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. طبیعتا افزایش تعداد کاربران این گوشی منجر به افزایش آمار تقاضای تعمیرات و به ویژه تعمیر ال سی دی آن هم می‌شود. در این مقاله به طور دقیق در رابطه با جزئیات تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro و سرویس مرکز تعمیرات آداک فیکس در این زمینه صحبت می‌کنیم. با آداک فیکس همراه باشد.

تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro

متاسفانه تعویض پنل تاچ و LCD گوشی سامسونگ J7 Pro تقریبا رایج ترین تعمیری است که شاهد انجام آن هستیم. در هفته تقریبا 2 الی 5 نفر برای انجام این تعمیر حساس به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس مراجعه  می‌کنند. اما چرا از تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro به عنوان یک تعمیر حساس یاد می‌کنیم؟ در این تعمیر نکات بسیار مهمی وجود دارند که باید هم از سمت تعمیرکار و هم از سمت متقاضی تعمیرات مورد توجه قرار گیرند. در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد که بیشتر در رابطه با این نکات مهم صحبت داشته باشیم اما در این بخش به صحبت در رابطه با جزئیات پروسه تعویض تاچ و LCD گوشی می‌پردازیم.

در پروسه تعویض پنل تاچ و LCD گوشی باید این پنل به طور کامل از بدنه موبایل جدا شود و سپس با یک پنل جدید تعویض گردد. شای تصور کنید که انجام این کار ساده است اما واقعا در عمل اینطور نیست و در انجام این پروسه باید دقت بسیار بالایی صرف شود. یک تعمیرکار خوب در جین تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro حتما به استانداردهایی که باید برای انجام این تعمیر رعایت شوند دقت می‌کند و از ابزارهای مناسبی استفاده خواهد کرد که کمترین استرس را به گوشی و دیگر قطعات آن وارد کنند. اما چه زمانی تعویض پنل تاچ LCD گوشی جی 7 پرو سامسونگ الزامی می‌شود؟

تعویض پنل تاچ و ال سی دی زمانی الزامی خواهد بود که بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ یا خود LCD موبایل اختلالی به وجود آید. به عنوان مثال تصور کنید در اثر آبی خوردگی تاچ گوشی از کار بیفتد یا در اثر فشاری که به قسمتی از صفحه نمایش گوشی وارد شده است، لکه سیاه رنگی روی آن ایجاد شود که نشان می‌دهد چراغ های LED بستر پایه آن سوخته‌اند یا دچار آسیب شده‌اند. روشن نشدن کامل صفحه نمایش و سیاه شدن آن یا شکستن صفحه گوشی در اثر افتادن از دست کاربر هم از دیگر اتفاق هایی هستند که می‌توانند تعویض پنل تاچ و LCD موبایل را به امری الزامی تبدیل کنند. بنابراین اگر بنا به هر دلیل عملکرد تاچ یا ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی جی 7 پرو شما اختلالی به وجود آید باید ال سی دی آن را تعویض کنید!

تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro با گارانتی

تعویض گلس شکسته صفحه گوشی J7 Pro

 در بعضی مواقع ممکن است ضربه‌ای به گوشی و صفحه نمایش آن وارد شده باشد که فقط شیشه محافظ روی صفحه دستگاه را بشکند و عملا به خود تاچ یا LCD موبایل آسیبی وارد نکند. در اینگونه مواقع لزومی ندارد که پنل تاچ و LCD موبایل به طور کامل تعویض شوند و می‌توان با تعویض گلس شکسته صفحه گوشی J7 Pro مشکل را رفع کرد. دقت داشته باشید منظور از تعویض گلس صرفا تعویض کردن لایه محافظی نیست که شما به عنوان لوازم جانبی روی صفحه گوشی نصب می‌کنید، بلکه گلس یک لایه شیشه‌ای محافظ است که توسط شرکت سازنده روی صفحه نمایش گوشی شما پرس شده و دسترسی مستقیم به LCD و تماس با آن را غیر ممکن می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات این تعمیر توصیه داریم به مطالعه مقاله “تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ” بپردازید. اما سوال مهم و اصلی اینجاست که چه زمان می‌توان با تعویض گلس مشکل را رفع کرد و به نوعی این تعمیر را به عنوان جایگزینی برای تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro در نظر گرفت؟ تعویض گلس شکسته گوشی فقط زمانی قابل انجام خواهد بود که شکستگی های روی صفحه نمایش موبایل سطحی باشند و آسیبی به خود ال سی دی یا تاچ آن وارد نگردد. بنابراین اگر شکستگی هایی روی صفحه موبایل J7 Pro خود می‌بینید اما هیچ اختلالی در عملکرد تاچ و LCD آن مشاهده نمی‌کنید، قادر خواهید بود که با تعویض گلس مشکل نمایشگر را برطرف سازید.

اما مراحلی که باید در تعویض گلس طی شوند به مراتب پیچیده تر از مراحلی هستند که در تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro می‌بایست صورت پذیرند. برای تعویض گلس باید از دستگاه های خاصی استفاده شود. در دقم نخست باید پنل تاچ LCD موبایل که شکسته از آن جدا شود و سپس تکه شیشه های شکسته روی صفحه آن با احتیاط برداشته شود. بعد از انجام این کار با استفاده از دستگاه خاصی یک لایه گلس جدید روی پنل LCD گوشی نصب خواهد شد و بعد هم اقدامات خاصی از قبیل حباب زدایی انجام می‌گیرد و در نهایت پنل تاچ و ال سی دی روی گوشی نصب می‌گردد. بنابراین برخلاف تصور خیلی از افراد تعویض گلس دردسرهای بیشتری در مقایسه با تعویض ال سی دی J7 Pro سامسونگ دارد.

هزینه تعمیر ال سی دی Galaxy J7 Pro

نکته مهم بعدی که باید در رابطه با آن صحبت داشته باشیم مربوط به هزینه تعمیر ال سی دی Galaxy J7 Pro سامسونگ می‌شود. طبیعتا هیچکس دوست ندارد هزینه خیلی گزاف و زیادی را صرف تعمیر کردن گوشی موبایل خودش کند اما متاسفانه عموما هزینه تعمیرات صفحه نمایش گوشی های موبایل و به ویژه گوشی های جدیدتر که اغلب نمایشگر های بزرگی دارند بالاست. در مورد هزینه تعمیر صفحه نمایش گوشی جی 7 پرو باید بگوییم که مقدار دقیق این هزینه به نوع تعمیری وابسته است که روی گوشی انجام می‌گیرد. همچنین انتخاب های کاربر هم روی این مقوله تاثیر مستقیم خواهند داشت، اما چطور و چگونه؟

برای مثال اگر وضعیت صفحه گوشی به گونه‌ای باشد که فقط تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro بتواند مشکل را رفع کند، طبیعتا هزینه تعمیرات نسبت به حالتی که بتوان با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش دستگاه را برطرف ساخت افزایش پیدا می‌کند. این مسئله فقط مربوط به گوشی J7 Pro نمی‌شود و در دیگر اسمارتفون ها هم به طور مشابه وجود دارد. پس همیشه هزینه تعویض پنل LCD از هزینه تعویض گلس بیشتر خواهد بود چون در این تعمیر باید یک پنل ال سی دی و تاچ کاملا نو و جدید در گوشی نصب شود. اما تا به اینجای کار کاربر نقشی در تعیین هزینه تعمیرات نداشت و به نوعی حق انتخابی هم برای وی در نظر گرفته نشده بود چون نوع خرابی و مشکل ایجاد شده در نمایشگر گوشی تعیین کننده نوع تعمیری است که می‌توان روی آن انجام داد!

تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro با گارانتی

اما زمانی که قرار باشد ال سی دی و تاچ گوشی تعویض شوند، حق انتخاب هایی در اختیار کاربر قرار می‌گیرند که می‌توانند مستقیما روی هزینه تعمیر ال سی دی J7 Pro تاثیر بگذارند. به عنوان مثال در این شرایط کاربر می‌تواند مشخص کند که یک پنل LCD اورجینال و OEM روی گوشی وی نصب گردد یا یک پنل کپی روی موبایل وی مورد استفاده قرار گیرد. در این شرایط اگر کاربر پنل غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی را انتخاب کند به مراتب هزینه تعمیرات صفحه نمایش موبایل وی کاهش می‌یابد، اما عموما کاربران به دلیل کیفیت پایین نمایشگر های غیر اورجینال از این قطعات استفاده نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند که در گوشی از صفحه نمایش های اورجینال استفاده به عمل آورند.

گارانتی تعمیر صفحه نمایش گلکسی J7 Pro

یکی از مهمترین نکاتی که توصیه داریم در انجام تعمیرات گوشی های موبایل و به ویژه تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro به آن توجه کنید مربوط به دریافت ضمانت یا گارانتی در قبال کیفیت تعمیرات می‌شود. همچنین بهتر است همیشه به دنبال سرویس گیری از مراکزی باشید که اورجینال بودن قطعات تعویض شده موبایل را هم تضمین می‌کنند. بدین ترتیب خیالتان از بابت کیفیت قطعه تعویضی گوشی راحت می‌شود. متاسفانه در بازار آزاد وضعیت به گونه‌ای شده که صرفا نمی‌توان به گفته ها و اظهارات شفاهی تعمیرکاران اعتماد کرد و برای اطمینان از این موارد باید گارانتی کتبی دریافت شود که کمتر مرکزی هم همچنین سرویسی را ارائه می‌دهد.

اما چرا اورجینال بودن صفحه نمایش گوشی تا این اندازه مهم است و چرا باید در تعمیر صفحه نمایش گلکسی J7 Pro به دنبال گارانتی باشیم؟ زمانی که صفحه نمایش گوشی اورجینال و OEM نباشد نمی‌تواند کیفیت خیلی بالایی را ارائه دهد و از این نظر با صفحه نمایش اصلی و اورجینال موبایل قابل مقایسه نخواهد بود. همچنین پنل های نمایشگر غیر اورجینال عموما وضوح؛ کنتراست و توان تولید روشنایی پایینی دارند و استفاده از آن ها اصلا تجربه مناسبی را به کاربر منتقل نمی‌کند. از سمت دیگر این نوع پنل ها می‌توانند روی میزان مصرف شارژ باتری هم تاثیرگذار باشند و نسبت به پنل های اصلی و اورجینال گوشی شارژ بیشتری مصرف کنند.

بنابراین برای جلوگیری از مواجه شدن با این مشکلات بهتر است همیشه در تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro یا هر گوشی دیگری از پنل های اورجینال و اصل استفاده شود. متاسفانه دیده شده برخی تعمیرکاران برای کسب سود بیشتر پنل های غیر اورجینال را به جای اورجینال در گوشی مشتریان نصب می‌کنند و از آن ها هزینه نصب پنل ال سی دی اورجینال را دریافت می‌نمایند. به همین دلیل اکیدا توصیه داریم که در قبال اورجینال بودن نمایشگر گوشی و پنل جدید نصب شده در آن از تعمیرکار تضمین یا ضمانت دریافت کنید. همچنین بهتر است کیفیت تعمیرات صورت گرفته هم از سمت تعمیرکار تضمین شود. برخی از مراکز تعمیرات تخصصی موبایل از قبیل آداک فیکس این نوع تضمین را برای مشتریان خود ارائه کرده‌اند.

تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ J7 Pro با گارانتی - آداک فیکس

تعمیر رایگان ال سی دی گوشی سامسونگ در دوره گارانتی

خیلی از افراد به اشتباه تصور دارند که وقتی گوشی موبایل آن ها دارای گارانتی باشد می‌توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه هر تعمیری که لازم باشد را روی موبایل خود انجام دهند اما باید بدانید که گارانتی اولیه‌ای که د حین خرید برای گوشی شما ارائه می‌شود اینطور نیست که تمام خرابی ها و مشکلات مختلفی که احتمال دارد با آن ها رو به رو شوید را تحت پشتیبانی خود قرار دهد! به عنوان مثال خرابی هایی که ناشی از سهل انگاری کاربر باشند تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرند! پس اگر صفحه نمایش گوشی شما در اثر افتادن از دستتان و برخورد با زمین بکشند یا ترک بردارد نمی‌توانید از گارانتی برای تعمیر رایگان دستگاه استفاده کنید. یا خرابی های ناشی از آب خوردگی هم نمی‌توانند تحت پوشش گارانتی اولیه موبایل قرار گرفته و تعمیر شوند.

از آنجایی که در اغلب مواقع مشکل و اختلال های صفحه نمایش و LCD موبایل ها به دلیل افتادن گوشی از دست کاربر یا ضربه و آب خوردگی به وجود می‌آیند، بنابراین عملا تعمیر گوشی با گارانتی اولیه و به طور رایگان امکانپذیر نخواهد بود. بنابراین خیلی روی گارانتی اولیه‌ای که گوشی شما به همراه دارد حساب باز نکند. حداقل حسابی روی انجام تعمیرات ال سی دی با استفاده از این گارانتی باز ننمایید. عموما ال سی دی گوشی تحت شرایطی که به طور کاملا خودکار و بدون دخالت کاربر از کار بیفتد از طریق گارانتی قابل تعمیر و پیگیری خواهد بود، اما در شرایط دیگر که کاربر بنا به هر دلیل در بروز مشکل دخالت داشته باشد، تعمیر رایگان ال سی دی  گوشی سامسونگ امکانپذیر نخواهد بود.

آداک فیکس و تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro

مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌تواند بهترین گزینه برای انجام انواع تعمیرات تخصصی روی گوشی های شرکت سامسونگ و اپل باشد. تعمیر ال سی دی J7 Pro سامسونگ هم در این مرکز با رعایت تمام استانداردها و نکات لازم صورت می‌پذیرد. کارشناسان آداک فیکس از مجرب ترین تعمیرکاران موبایل کشور هستند و مدرن ترین و پیشرفته ترین ابزارهای تعمیر روز دنیا هم در اختیارشان قرار داده شده است. بدین ترتیب کیفیت تعمیرات موبایل شما ضمن استفاده از سرویس این مرکز در بالاترین سطح قرار می‌گیرد و شما در این راستا از گارانتی بهره‌مند خواهید شد. گارانتی تضمین کیفیت تعمیرات موبایل در آداک فیکس 30 روزه است.

تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro با گارانتی

از سمت دیگر در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس فقط از قطعات اورجینال برای نصب در گوشی مشتریان استفاده خواهد شد. بدین ترتیب خیال مشتری از بابت اورجینال بودن پنل نمایشگر گوشی در تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro راحت می‌شود و دیگر نگرانی از این بابت نخواهد داشت. آداک فیکس اورجینال و اصل بودن پنل نمایشگر نصب شده در گوشی متقاضیان را هم تضمین می‌کند. البته در برخی مواقع که متقاضی تعمیرات تمایل داشته باشد برای کاهش هزینه تعمیر ال سی دی ارزان قیمت و غیر اورجینالی در گوشی وی نصب شود، کارشناسان آداک فیکس از با کیفیت ترین نمونه ال سی دی های غیر اورجینال استفاده خواهند کرد تا بهترین نتیجه و بازده ممکن به همراه آورده شود. از دیگر مزیت های بکارگیری سرویس این مرکز می‌توان به صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه ها اشاره داشت. شما می‌توانید با ثبت درخواست تعمیر بدون نیاز به مراجعه حضوری گوشی خود را تعمیر کرده و ظرف چند ساعت گوشی تعمیر شده خود را درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه تعمیرات هم در مرکز تعمیر موبایل آداک فیکس به مراتب در مقایسه با دیگر مراکز ارائه دهنده سرویس مشاهده پایین تر خواهد بود، چون اولا دسنمزدهای تعیین شده در این مرکز پایین تر از حد نرمال هستند و ثانیا قطعات این مرکز از تامین کنندگان اصلی و به طور عمده تهیه می‌شوند و با قیمت پایین تری قابل تامین خواهند بود که مجموع این دو مسئله منجر به کاهش هزینه تعمیرات خواهد شد. بنابراین اگر می‌خواهید یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه روی گوشی شما انجام گیرد و تعویض ال سی دی گوشی J7 Pro سامسونگ را با گارانتی انجام دهید، آداک فیکس بهترین گزینه برای انتخاب خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *