تعویض تاچ ال سی دی آیفون در آداک فیکس

  • تاریخ انتشار : خرداد ۷, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

یکی از پر تقاضاترین تعمیرات گوشی های اپل مربوط به تعویض پنل تاچ و LCD می‌شود. در این پروسه تعمیر باید کل پنل تاچ و ال سی دی گوشی از آن جدا شده و با یک نمونه دیگر جایگزین گردد. انجام درست این تعمیر و استفاده از تجهیزات مناسب در پیاده سازی موفقیت آمیز آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد تعویض تاچ ال سی دی آیفون و سرویس آداک فیکس صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

تعویض تاچ ال سی دی آیفون

بروز مشکل در عملکرد تاچ و ال سی دی گوشی های اپل یکی از شایع ترین مشکلات و تعمیرات این اسمارتفون هاست و باید با دقت بالایی انجام شود. این تعمیر را به هیچ وجه نمی‌توان به دست هر تعمیرکاری سپرد چون گذشته از حساسیت های پروسه تعمیر، جنس تاچ و LCD که در گوشی نصب می‌شود و اطمینان از اورجینال و با کیفیت بودن آن نیز باید مورد توجه قرار گیرند. در یلی از مواقع دیده شده که افراد سودجو از اطلاعات کم متقاضیان سوء استفاده کرده و تعویض تاچ ال سی دی آیفون آن ها را با نصب یک قطعه بی‌کیفیت و دریافت هزینه قطعه اورجینال انجام می‌دهند. بنابراین برای انجام این تعمیر حتما از سرویس تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد استفاده کنید.

اما چرا تعویض تاچ و LCD گوشی های اپل درخواست بالایی دارد و یکی از پر تقاضاترین تعمیرات این اسمارتفون هاست؟ دلیل این امر به سبک طراحی گوشی ها و همچنین شکننده بودن ال سی دی آن ها برمی‌گردد. در بدنه گوشی های هوشمند از جمله آیفون های اپل، ال سی دی تنها قطعه‌ای است که هم شکنندگی بالایی دارد و هم مستقیما با فضای خارج و بیرونی دستگاه در ارتباط خواهد بود، بنابراین کوچک ترین ضربه، فشار یا استرسی می‌تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد آن یا شکستن ال سی دی شود. جالب است بدانید که تقریبا در 80 درصد مواقعی که کاربران برای تعویض تاچ ال سی دی آیفون به نزد تعمیرکار مراجعه می‌کنند، مشکل گوشی در اثر افتادن دستگاه از دست کاربر و شکستن ال سی دی آن به وجود آمده است.

تعویض تاچ ال سی دی آیفون در آداک فیکس

اورجینال بودن ال سی دی و اهمیت آن

تقریبا مهمترین نکته‌ای که باید در تعویض پنل تاچ و LCD آیفون های اپل به آن توجه کرد مربوط به اورجینال بودن این قطعه می‌شود. اگر نیازمند انجام این تعمیر هستید حتما از خدمات مرکز تعمیرات موبایلی استفاده کنید که در راستای اورجینال بودن پنل جدید نصب شده در گوشی تضمین یا گارانتی ارائه دهند، در غیر این صورت و صرفا با صحبت های تعمیرکار یا فروشنده قطعات سخت افزاری موبایل نمی‌توان به اورجینال بودن ال سی دی اطمینان کرد. اما چرا اورجینال بودن تاچ و LCD جدید آیفون اهمیت دارد؟

از آنجایی که نسخه اورجینال و اصلی تاچ و LCD آیفون های اپل اغلب گران قیمت است، نمونه های تقلبی یا اصطلاحا کپی زیادی برای آن ها عرضه شده که قیمت و کیفیت پایین تری در مقایسه با نسخه اصلی دارند. اگرچه کیفیت همین ال سی دی های کپی هم می‌تواند در مقایسه با یکدیگر متفاوت باشد اما در مجموع هیچکدام از آن ها کیفیت مشابه LCD فابریک و اورجینال را ارائه نخواهند کرد. عموما این نوع پنل ها از نظر شفافیت، وضوح تصویر، روشنایی و خیلی موارد دیگر کیفیت پایین تری در مقایسه با پنل های LCD اورجینال دارند.

از سمت دیگر تجربه نشان داده که طول عمر پنل های غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی به مراتب در مقایسه با نمونه های اورجینال و اصل کمتر است. بنابراین اگر به دوام و طول عمر اهمیت می‌دهید باز هم توصیه می‌شود که در تعویض تاچ ال سی دی آیفون از نمونه های اورجینال و اصل استفاده کنید. تشخیص LCD های اورجینال از کپی کار بسیار سختی است و شما شخصا قادر به انجام نخواهید بود، مگر اینکه در این زمینه تجربه بسیار بالایی داشته باشید. به همین جهت است که اکیدا توصیه داریم از فروشنده یا تعمیرکار ضمانت کتبی اورجینال بودن قطعه را دریافت کنید.

هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون اپل

یکی دیگر از مهمترین نکات و مواردی که تقریبا همه در تعمیرات موبایل توجه ویژه‌ای به آن دارند مربوط به هزینه تعمیر می‌شود. متاسفانه تعویض پنل تاچ و LCD یکی از پرهزینه‌ترین تعمیرات آیفون های اپل است و با توجه به مدل آیفون و کیفیت صفحه نمایش آن می‌تواند مقدار متفاوتی را به همراه داشته باشد. عموما صفحه نمایش آیفون های جدیدتر اپل که بزرگ و بدون حاشیه هستند تقریبا گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن هاست و اگر قرار باشد این قطعه تعویض شود، هزینه گزافی باید از سمت متقاضی پرداخت گردد. با این حال شما می‌توانید با استفاده از خدمات مرکز آداک فیکس هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون را به حداقل برسانید.

یکی از روش هایی که می‌توان از آن برای کاهش هزینه تعویض LCD آیفون های اپل استفاده کرد مربوط به نصب نمونه های کپی و غیر اورجینال می‌شود. اگرچه استفاده از این روش خیلی توصیه نمی‌شود، اما در برخی مواقع واقعا تنها گزینه قابل استفاده برای برخی افراد خواهد بود. در مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس از با کیفیت ترین نمونه های پنل تاچ و ال سی دی آیفون ها در تعمیر گوشی متقاضیان استفاده می‌شود که همگی اورجینال بوده و مشمول ضمانت هستند اما اگر متقاضی تعمیرات بنا به هر دلیل تمایل به نصب ال سی دی های غیر اورجینال داشته باشد، انجام این هم امکانپذیر خواهد بود و متقاضی بدین ترتیب می‌تواند هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون خود را کاهش دهد.

تعویض تاچ ال سی دی آیفون در آداک فیکس

در مجموع تعرفه هایی که در مرکز تعمیرات آداک فیکس برای تعمیر گوشی مشتریان در نظر گرفته شده به مراتب مقرون به صرفه‌تر از سایر مراجع و مراکز تعمیرات موبایل هستند. بنابراین اگر به دنبال راهی برای کاهش هزینه تعمیرات پنل LCD آیفون خود و تعویض آن هستید، می‌توانید از سرویس آداک فیکس استفاده کنید. فراموش نکنید که در این مرکز هم پنل های اورجینال ال سی دی آیفون و هم پنل های کپی با بهترین کیفیت می‌توانند در گوشی اپل شما نصب شوند و این حق انتخاب کاملا بر عهده مشتری یا متقاضی تعمیرات خواهد بود.

یک نکته مهم که توصیه داریم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید و مستقیما با هزینه تعویض تاچ و LCD آیفون های اپل هم ارتباط دارد مربوط به قیمت های عجیب و گاها پرتی می‌شود که برخی از تعمیرکاران ارائه می‌کنند. فراموش نکنید همیشه قیمت زیادتر به معنای کیفیت بیشتر نیست! بنابراین اگر تعمیرکاری به شما قیمت گزافی در ازای تعویض تاچ ال سی دی آیفون پیشنهاد داد و مدعی شد که LCD نصب شده وی از تمام ال سی دی های موجود در بازار برتر است، صحبت های وی را به سادگی باور نکنید. همچنین مراقبت باشید که فریب افراد سودجو را نخورید. در برخی مواقع دیده شده که بعضی تعمیرکاران سعی دارند نمونه های کپی و غیر اورجینال آیفون های اپل را به جای نمونه های اورجینال به متقاضیان به فروش برسانند که این مسئله می‌تواند دردسرهای زیادی را برای متقاضی تعمیرات به همراه داشته باشد.

یک راه دیگر هم برای کاهش هزینه تعویض پنل تاچ و LCD گوشی های موبایل و آیفون های اپل وجود دارد که مربوط به استفاده از تاچ و LCD های دست دوم خواهد بود. شما با نصب یک ال سی دی سالم قابل استفاده در گوشی خودتان که قبلا در آیفون دیگری نصب بوده می‌توانید هزینه اضافه برای خرید نسخه اورجینال پنل تاچ و LCD موبایل را پرداخت نکنید. اما مشکل ین روش تعمیر مربوط به طولانی بودن زمان انتظار آن برای تکمیل تعمیرات و پیدا کردن پنل ال سی دی مناسب می‌شود. در مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس در صورت تمایل مشتری انجام این نوع تعمیر هم امکانپذیر خواهد بود و با استفاده از آن می‌توان هزینه تعمیرات گوشی اپل را تا حد زیادی کاهش داد. اگر به دنبال کمترین هزینه برای تعمیرات تاچ و LCD آیفون خود هستید، مرکز تعمیرات آداک فیکس بهترین گزینه های پیش رو را در اختیارتان قرار می‌دهد. حتی نصب نمونه اورجینال و دارای گارانتی ال سی دی آیفون ها هم در این مرکز با هزینه‌ای به مراتب مقرون به صرفه‌تر از سایر مراجع انجام خواهد شد.

تعویض گلس ال سی دی چیست؟

بد نیست کمی هم در رابطه با تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل صحبت کنیم، اگرچه در مقاله “تعویض گلس ال سی دی آیفون در آداک فیکس” به طور جامع و دقیق در رابطه با این موضوع صحبت کرده بودیم. تعویض گلس پروسه‌ای کاملا متفاوت در مقایسه با تعویض تاچ و LCD گوشی خواهد بود و تعمیری است که فقط در شرایط خاص می‌تواند انجام گیرد. این تعمیر فقط در شرایطی قابل استفاده خواهد بود شکستگی یا ترک هایی روی صفحه نمایش گوشی ایجاد شده باشند که اختلالی در عملکرد تاچ و LCD به وجود نیاورند. انجام این تعمیر نیاز به دستگاه ها و تجهیزات خاصی دارد که در هر مرکز تعمیرات موبایلی قادر به یافتن آن ها نخواهید بود. اگر احساس می‌کنید وضعیت ال سی دی گوشی آیفون شما به گونه‌ایست که می‌توان مشکل آن را با تعویض گلس برطرف کرد، کافیست برای بررسی های دقیق گوشی را به کارشناسان آداک فیکس بسپارید. در صورتی که امکان انجام تعمیر به شیوه نام برده شده مقدور باشد، تیم آداک فیکس این تعمیر با بهترین کیفیت و قیمت برایتان انجام می‌دهد.

دقت داشته باشید که در این روش تعمیر عملا تاچ و ال سی دی اصلی گوشی تعویض نخواهند شد و این موضوع می‌تواند یکی از مهمترین مزیت های روش تعمیر مذکور در مقایسه با تعویض کامل LCD و تاچ باشد، چون دغدغه های اورجینال بودن LCD را از بین می‌برد. جالب است بدانید که برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس شکسته ال سی دی گوشی های موبایل و آیفون های اپل اصلا روش تعمیر ساده و بی‌دردسری نیست. ضمن اینکه تعویض گلس با تعویض لایه محافظی که به عنوان لوازم جانبی تهیه و در گوشی نصب می‌کنید تفاوت دارد و این دو مسئله کاملا نسبت به هم متفاوت هستند.

تعویض تاچ ال سی دی آیفون در آداک فیکس

نصب ال سی دی های دست دوم در گوشی اپل

اما روش دیگری هم برای کاهش هزینه تعمیرات تاچ و LCD آیفون های اپل وجود دارد که برخی تعمیرکاران از آن استفاده می‌کنند. این روش تعمیر مربوط به نصب پنل های ال سی دی دست دوم در گوشی می‌شود. در مورد کیفیت این روش تعمیر نمی‌توان به دور دقیق و با اطمینان اظهار نظر کرد. در برخی مواقع دیده شده که ال سی دی دست دوم یک آیفون بعد از نصب در یک آیفون مشابه دیگر تا سال ها بدون مشکل کار کرده اما در برخی مواقع دیگر هم دیده شده که این LCD ها خیلی سریع تر از چیزی که فکرش را می‌کنید دچار مشکل و اختلال می‌شوند. متاسفانه برخی از تعمیرکاران LCD های دست دوم آیفون ها را به جای نمونه های اورجینال هم بکار می‌برند.

به عنوان مثال تصور کنید برای تعویض تاچ ال سی دی آیفون خود به نزد یک تعمیرکار مراجعه می‌کنید و قرار می‌شود که وی یک پنل تاچ LCD اورجینال را در گوشی شما نصب نماید اما به جای اینکه از یک قطعه نو در گوشی استفاده کند، ال سی دی دست دوم و سالم یک آیفون مشابه دیگر را در گوشی شما نصب خواهد کرد! بدین ترتیب درست است که LCD نصب شده در گوشی اپل شما اورجینال خواهد بود اما یک قطعه دست دوم محسوب می‌شود و طبیعتا نباید هزینه و قیمتی معادل پنل LCD نو و اورجینال را داشته باشد. بنابراین باید به این مسئله هم دقت کنید.

در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس سعی شده که حق انتخاب نصب ال سی دی های دست دوم هم برای مشتریان ارائه شود و متقاضی تعمیرات در صورت نیاز و تمایل بتواند این روش تعمیر را انتخاب کند. البته دقت داشته باشید که این روش تعمیر سریع انجام نمی‌شود و در برخی مواقع ممکن است برای پیدا شدن یک LCD مناسب و با کیفیت دست دوم که با گوشی شما سازگار باشد چند روز یا هفته زمان صرف شود. بنابراین از این روش تعمیر می‌توانید در مواقعی که عجله‌ای در تعویض تاچ ال سی دی آیفون خود ندارید استفاده کنید. در این روش تعمیر هم تضمین 30 روزه کیفیت تعمیرات از سمت آداک فیکس ارائه خواهد شد. با استفاده از این روش تعمیر می‌توانید در هزینه تعمیرات هم صرف جویی نمایید.

تعویض ال سی دی آیفون در آداک فیکس

اگر به دنبال یک تعمیر کاملا مطمئن، سریع و کم هزینه هستید، مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌تواند از بهترین گزینه های پیش رویتان باشد. تعمیراتی از قبیل تعویض تاچ ال سی دی آیفون در این مرکز با استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز دنیا و به دست کارشناسان با تجربه انجام خواهد شد. از آن مهمترین اینکه در این مرکز صداقت با مشتری حرف اول را می‌زند و تمام تعمیرات با ارائه جزئیات کامل در گوشی مشتریان انجام خواهد شد. بنابراین اگر تعویض تاچ و LCD موبایل خود را به کارشناسان این مرکز واگذار کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت می‌شود و دغدغه‌ای از این بابت نخواهید داشت. از سمت دیگر سرویس آداک فیکس به گونه‌ای طراحی شده که تعمیرات تخصصی گوشی های اپل را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه امکانپذیر می‌سازد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 77921002 تماس حاصل کنید و از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید. فراموش نکنید تمام تعمیراتی که در این مرکز صورت می‌پذیرد مشمول گارانتی کیفیت 30 روزه هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل در این بازه، دستگاه به طور رایگان تعمیر خواهد شد و مجددا از 30 روز تضمین بهره‌مند می‌شود.

تعویض گلس ال سی دی آیفون در آداک فیکس

جمع‌بندی

در این مطلب اختصاصی سعی کردیم به طور جامع در رابطه با تعویض تاچ ال سی دی آیفون، نکات مربوط به این تعمیر و همچنین سرویسی که مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس در این راستا ارائه کرده صحبت کنیم. همانطور که بارها اشاره داشتیم این تعمیر یکی از پر تقاضاترین و در عین حال حساس ترین تعمیراتی است که در گوشی های اپل انجام می‌گیرد. به همین دلیل انجام آن به هیچ وجه نباید به هر تعمیرکار ناشناس و کم تجربه‌ای واگذار شود. اگر می‌خواهید یک تعمیر مطمئن، سریع و کم هزینه روی ال سی دی موبایل آیفون شما انجام شود، آداک فیکس بهترین گزینه برای انتخاب خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *