صفر تا صد تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

  • تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

تعویض ال سی دی شایع ترین تعمیری است که در گوشی های سامسونگ انجام می‌شود. این تعمیر در عین حال از مهم ترین و حساس ترین تعمیرات سامسونگ هم خواهد بود و در انجام آن باید به نکات مهمی توجه شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور جامع در مورد جزئیات تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ و نکاتی که باید در این تعمیر مورد توجه قرار گیرند صحبت کنیم. با آداک فیکس همراه شوید.

تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

تعویض LCD از آن دسته تعمیراتی است که احتمال نیاز پیدا کردن به آن نسبت به دیگر تعمیرات گوشی های موبایل به مراتب بیشتر خواهد بود، اما چرا؟ گوشی های امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره‌مند است و اغلب آن ها نمایشگر با حاشیه های باریک دارند. این سبک طراحی سبب می‌شود که صفحه نمایش گوشی ها بیشتر در معرض خطر و آسیب دیدن وارد شود و هر ضربه، فشار و استرسی بتواند مستقیما به ال سی دی آن ها آسیب بزند. از سمت دیگر اتفاق هایی مثل تماس گوشی با آب یا افتادن گوشی از دست کاربر متاسفانه بسیار شایع هستند و این عوامل در خیلی از مواقع می‌توانند منجر شوند که راهی جز تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ پیش روی کاربر قرار نداشته باشد.

پس بنا به دلایلی که گفتیم آمار تقاضا برای تعویض LCD گوشی های موبایل نسبت به دیگر تعمیرات این محصولات بالاست و این شرایط فقط مختص گوشی های برند سامسونگ نیست. برای آیفون های اپل و گوشی های دیگر برندهای تولید کننده اسمارتفون هم شرایط کاملا مشابه برقرار است. اما چه نکاتی وجود دارند که باید در تعویض LCD گوشی های سامسونگ به آن توجه شود؟ هزینه تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ چقدر است و آیا راهی برای کاهش این هزینه وجود دارد؟ چطور می‌توان مرجعی قابل اعتماد و مطمئن را برای انجام این تعمیر انتخاب کرد و تعویض LCD گوشی را با خیال راحت انجام داد؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور کامل به این سوالات پاسخ دهیم.

چه زمانی تعویض LCD گوشی الزامی می‌شود؟

هرگونه آسیب و اختلالی که در عملکرد صفحه نمایش گوشی های سامسونگ به وجود می‌آید بدان معنا نیست که شما قطعا باید تعویض LCD را در دستور کار قرار دهید! در برخی مواقع ممکن است مشکلات ال سی دی گوشی با استفاده از روش های نرم افزاری رفع شوند یا حتی اگر شکستگی روی نمایشگر موبایل به وجود آمده، با تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گوشی قابل رفع باشد. به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که گاها برخی از کاربران گوشی های سامسونگ با آن رو به رو می‌شوند و تصور دارند که باید با تعویض LCD مشکل را رفع کرد مربوط به سیاه و سفید شدن نمایشگر گوشی سامسونگ می‌شود که با انجام برخی تعمیرات نرم افزاری قابل رفع بوده و تقریبا در 90 درصد مواقع برای رفع آن لزومی مبنی بر تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ وجود نخواهد داشت.

اما در شرایطی که ضربه یا فشار وارد بر گوشی منجر به شکستن ال سی دی شود، شرایط کمی متفاوت خواهد بود. در اینگونه مواقع با توجه به وضعیت ایجاد شده یا باید تعویض کامل تاچ و ال سی دی در دستور کار قرار گیرد و یا باید با تعویض گلس مشکل را رفع کرد. بررسی دقیق برای مشخص کردن روش تعمیر در این شرایط بهتر است توسط یک کارشناسان با تجربه و مطمئن انجام شود. شما عزیزان خودتان هم می‌توانید با تجربه به شرایطی که در گوشی به وجود آمده است تا حدی تشخیص دهید که آیا تعویض LCD گوشی الزامی خواهد بود یا می‌توان صرفا با تعویض گلس مشکل نمایشگر را رفع کرد!

صفر تا صد تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

هر زمان بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ یا ال سی دی گوشی شما اختلالی ایجاد شود که با تدابیر نرم افزاری قابل رفع نباشد، تعویض LCD باید در دستور کارتنان قرار گیرد. به عنوان مثال ممکن است قسمت کوچکی از ال سی دی موبایل شما در اثر ضربه یا فشار سیاه رنگ شود اما سایر بخش های آن بدون مشکل کار کنند. در این شرایط اگر می‌خواهید از شر لکه سیاه رنگ روی نمایشگر دستگاه خلاص شوید باید تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ را در دستور کار قرار دهید. از سمت دیگر اگر تاچ گوشی به درستی عمل نکند اما ال سی دی آن بدون مشکل محتوای مورد نیاز را نمایش دهد هم راهی به غیر از تعویض LCD نخواهید داشت. پس هر زمان اختلالی در عملکرد تاچ یا LCD گوشی ها به وجود آید، تعویض این قطعه الزامی خواهد بود.

اما در برخی مواقع ممکن است لزومی مبنی بر تعویض کامل تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ وجود نداشته باشد و صرفا بتوان با تعویض گلس پرس شده روی LCD مشکل را رفع کرد. این روش تعمیر صفحه شکسته گوشی زمانی قابل استفاده خواهد بود که شکستگی های روی صفحه نمایش هیچ اختلالی در عملکرد تاچ و LCD موبایلتان ایجاد نکنند. به عنوان مثال ممکن است ترک و شکستگی هایی در اثر یک ضربه بر روی صفحه نمایش گوشی ایجاد شوند اما با این حال تاچ و ال سی دی آن بدون مشکل کار کنند. در اینگونه مواقع لزومی مبنی بر تعویض کامل ال سی دی و تاچ وجود ندارد و به احتمال زیاد می‌تواند مشکل را صرفا با تعویض گلس رفع کرد. البته برای اطمینان از امکان انجام این کار باید وضعیت گوشی توسط یک تعمیرکار مجرب مورد بررسی قرار گیرد. سعی کنید تحت هر شرایط که مشکلی برای صفحه نمایش گوشی سامسونگ شما ایجاد شد، حتما بررسی دستگاه را به یک کارشناس با تجربه و قابل اطمینان واگذار نمایید.

ال سی دی اورجینال سامسونگ و نمونه کپی

دو نوع پنل LCD برای نصب در گوشی های سامسونگ وجود دارد. زمانی که شما نیازمند تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ خود می‌شوید، تعمیرکار می‌تواند از این دو نوع پنل استفاده کند و باید از شما بخواهد که مشخص کنید کدام نوع را برای نصب در گوشی ترجیح می‌دهید. اما تفاوت ال سی دی اورجینال سامسونگ و ال سی دی کپی در چیست؟ اصلی ترین ویژگی های این دو نوع LCD به شرح زیر هستند:

  • ال سی دی اورجینال سامسونگ: این ال سی دی ها توسط خود شرکت سامسونگ تولید شده و از نظر کیفیت با نمونه اصلی و فابریک گوشی هیچ تفاوتی ندارند. بنابراین اگر می‌خواهید تغییری در کیفیت صفحه نمایش موبایلتان ایجاد نشود بهتر است از ال سی دی های اورجینال استفاده کنید. تنها بدی یا نقطه ضعف این پنل های LCD مربوط به قیمت گران آن ها می‌شود که طبیعتا منجر به افزایش هزینه تعمیر ال سی دی موبایل سامسونگ می‌شوند.
  • ال سی دی کپی سامسونگ: ال سی دی های کپی که با لقب های دیگری مثل های کپی، A+، گرید وان و غیره هم شناسایی می‌شوند در واقع نوعی از پنل های LCD هستند که توسط شرکت های واسط تولید شده و در مقایسه با نمونه اورجینال از کیفیت پایین تری برخوردارند و طبق بررسی های صورت گرفته عموما از طول عمر کمتری هم بهره می‌برند. مزیت اصلی این نوع LCD ها مربوط به قیمت کمتر در مقایسه با نمونه اورجینال می‌شود که طبیعتا هزینه تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ را کاهش می‌دهد.

همانطور که گفتیم یک تعمیرکار خوب باید به شما این حق انتخاب را بدهد که با توجه به شرایط خویش و معیارهایتان یکی از مورد فوق را برای نصب در گوشی انتخاب کنید. یعنی اگر به دنبال کیفیت هستید و محدودیت بودجه‌ای ندارید، ال سی دی اورجینال را برای نصب در گوشی انتخاب کنید و اگر به کیفیت صفحه نمایش موبایل خیلی اهمیت نمی‌دهید وب بیشتر به دنبال کاهش هزینه تعمیرات هستید، از ال سی دی غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی استفاده کنید. توصیه ما این است که در صورت امکان حتما از نمونه های اورجینال LCD گوشی ها استفاده نمایید.

نکته: مراقبت کلاهبرداران و تعمیرکاران سودجویی باشید که ال سی دی های غیر اورجینال و کپی را به جای LCD اورجینال در گوشی متقاضیان نصب می‌کنند و هزینه کامل نصب ال سی دی اورجینال را از آن ها دریافت می‌نمایند! به هیچ وجه تعویض LCD موبایل سامسونگ خود را به هر تعمیرکار ناشناسی واگذار نکنید!

صفر تا صد تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

هزینه تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

طبیعتا یکی دیگر از مهم ترین سوالاتی که باید به آن پاسخ داده شود مربوط به هزینه تعویض LCD گوشی های سامسونگ می‌شود. همانطور که در بخش قبل گفتیم نصب LCD کپ=ی یا غیر اورجینال می‌تواند به کاهش هزینه تعمیرات موبایل سامسونگ کمک کند اما نباید فراموش کرد که این نوع LCD ها در مقایسه با نمونه های اورجینال کیفیت پایین تری دارند و عموما هم بعد از یک بازه زمانی کوتاه دوباره دچار مشکل می‌شوند چون کیفیت ساخت آن ها پایین است. اگرچه نمونه هایی از ال سی دی های کپی سامسونگ هم وجود دارند که در مقایسه با نمونه های دیگر از کیفیت بهتری برخوردار هستند اما با این حال کیفیت آن ها به پای ال سی دی اورجینال گوشی نمی‌رسد.

متاسفانه هزینه تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ پایین نیست! مقدار دقیق این هزینه گذشته از اورجینال بیا کپی بودن پنل LCD به عواملی مثل رزولوشن و اندازه آن بستگی دارد. هرچقدر صفحه نمایش یک گوشی بزرگ تر و با کیفیت تر باشد، پنل ال سی دی آن هم گران قیمت تر خواهد بود و در نتیجه هزینه تعویض ال سی دی در گوشی با ویژگی های مذکور افزایش پیدا می‌کند. ال سی دی گوشی های موبایل به همراه مادربرد آن ها تقریبا بیش از 70 درصد قیمت کل دستگاه و قطعات آن را شامل می‌شود. بنابراین جای تعجبی نیست که هزینه تعمیر LCD گوشی های هوشمند و به ویژه موبایل های جدیدتر که صفحه نمایش های بزرگی دارند چندان مقرون به صرفه نباشد.

با وجود تمام این تفاسیر شما می‌توانید با استفاده از خدماتی که شرکت آداک فیکس ارائه کرده، تعمیرات ال سی دی موبایل سامسونگ را با کمترین قیمت و هزینه ممکن انجام دهید. تیم آداک فیکس در تلاش است تا بستری فراهم کند که تعمیرات موبایل با هزینه کمتر برای متقاضیان امکانپذیر باشد. در صورتی که از سرویس این مرکز استفاده کنید می‌توانید از تخفیف های ویژه بهره‌مند شوید و با کمترین هزینه ممکن ال سی دی موبایل سامسونگ خود را تعمیر نمایید. بنابراین اگر به دنبال کاهش هزینه تعمیرات و انجام یک تعمیر کاملا مطمئن هستید، آداک فیکس این امر را برایتان امکانپذیر ساخته است. در ادامه بیشتر در مورد سرویس این مرکز و تعمیرات تخصصی ال سی دی گوشی های موبایل در آن صحبت می‌کنیم.

تشخیص صفحه نمایش اورجینال از کپی سامسونگ

در مورد روش های تشخیص صفحه نمایش اورجینال از کپی سامسونگ می‌توان به اندازه یک مقاله کاملا مستقل صحبت کرد، بنابراین سعی می‌کنیم در این بخش خیلی وارد جزئیات موضوع نشویم. تصور کنید تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ خود را به تعمیرکار خاصی واگذار کردید و وی مدعی شده که یک ال سی دی اورجینال و اصل را در گوشی شما نصب کرده است. در این شرایط آیا راهی برای تشخیص و اطمینان از اورجینال بودن صفحه نمایش گوشی وجود دارد؟ چطور می‌توان از این بابت اطمینان حاصل کرد؟

بهترین راه برای فهمیدن این موضوع مربوط به درخواست ارائه گارانتی کتبی می‌شود. خیلی از مراکز تعمیر موبایل از قبیل آداک فیکس به طور کتبی ضمانت می‌کنند که ال سی دی تعویض شده موبایل آن ها اورجینال و اصل است. عموما ارائه یک تضمین این چنینی می‌تواند ثابت کن که صفحه نمایش اورجینال در گوشی بکار گرفته شده است. اما در صورتی که تضمین تعمیرکار به صورت شفاهی باشد، خیلی نمی‌توان به آن اعتماد کرد و بهتر است در عمل کیفیت ال سی دی تازه گوشی مورد ارزیابی قرار گیرد. بدین ترتب تشخیص صفحه نمایش اورجینال از کپی سامسونگ امکانپذیر خواهد شد.

صفر تا صد تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

یکی از اصلی ترین تفاوت های مابین این دو نوع پنل نمایشگر مربوط به توانایی آن ها در تولید روشنایی می‌شود. اگر روشنایی یا همان Brightness پنل ال سی دی اورجینال و کپی سامسونگ را روی حداکثر تنظیم کنید به خوبی متوجه خواهید شد که قدرت روشنایی پنل کپی و غیر اصل چقدر کمتر از پنل اورجینال خواهد بود. این موضوع سبب می‌شود که دیدن محتوای روی صفحه نمایش موبایل در محیط های باز و تحت تابش نور دشوار شود و در برخی مواقع که نور آفتاب مستقیما به صفحه گوشی می‌تابد، وضعیت آزاردهنده‌ای در پنل ال سی دی کپی به وجود آید.

تفاوت محسوس بعدی مابین دو پنل ال سی دی مذکور مربوط به شادابی، شارپنس و کنتراست می‌شود. عموما پنل های ال سی دی غیر اورجینال شارپنس و شادابی بالایی ندارند و کنتراست خیلی مناسبی را هم ارائه نمی‌کنند یا حداقل کیفیت عملکرد آن ها در زمینه های مذکور به مراتب نسبت به ال سی دی اورجینال کمتر است. بنابراین با توجه به این موضوع و بررسی دقیق شادابی، شارپنس و کنتراست تصویر روی نمایشگر گوشی هم می‌توان از اورجینال یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کرد. کیفیت عملکرد تاچ گوشی و سرعت پاسخگویی آن هم عموما در ال سی دی های تقلبی و کپی از نمونه اورجینال کمتر است.

آداک فیکس و تعمیر مطمئن LCD گوشی سامسونگ

مرکز تعمیرات تخصصی آداک فیکس می‌تواند بهترین مرجع برای تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ باشد. در این مرکز از مدرن ترین تجهیزات روز دنیا در تعمیر LCD گوشی های سامسونگ استفاده به عمل می‌آید تا تمام استانداردهای مورد نیاز رعایت شوند. از سمت دیگر کارشناسانی که در آداک فیکس مشغول فعالیت هستند از مجرب ترین و با تجربه ترین تعمیرکاران کشور خواهند بود و به همین سبب می‌توانند با بهترین کیفیت انواع تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ را برایتان تکمیل کنند.

تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ در آداک فیکس با ارائه ضمانت 30 روزه انجام می‌گیرد و همچنین در صورت تمایل متقاضی تعمیرات، اورجینال و اصل بودن پنل ال سی دی نصب شده روی گوشی وی هم ضمانت خواهد شد. البته امکان نصب ال سی دی های کپی با کیفیت خوب هم در صورت تمایل و تقاضای کاربر برای به حداقل رساندن هزینه تعمیرات موبایل وجود دارد. اگر می‌خواهید یک تعمیر کاملا مطمئن، سریع و کم هزینه روی گوشی سامسونگ شما انجام شود و ال سی دی موبایل خود را با اطمینان کامل تعویض کنید، آداک فیکس بهترین گزینه برای انتخاب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس این مرکز می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *