مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

  • ۶:۴۳ ق.ظ
  • اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۹
مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

اگر احساس می‌کنید سرعت عملکرد گوشی موبایل شما افت کرده و در استفاده از آن با مشکل کند بودن دستگاه رو به رو هستید، این مطلب اختصاصی را از دست ندهید. خوشبختانه مشکل مذکور با استفاده از چند راه حل ساده تا حد زیادی قابل رفع است. در ادامه این مقاله به معرفی روش های کارآمدی می‌پردازیم که می‌توانند مشکل کند شدن گوشی های موبایل را برطرف سازند. با آداک فیکس همراه شوید.

مشکل کند شدن گوشی : مقدمه

کند شدن گوشی های موبایل معضلی است که خیلی از کاربران به مرور با آن رو به رو می‌شوند. اغلب موبایل ها در روز ها و هفته های ابتدایی عملکرد خوب و سریعی دارند اما به مرور سرعت آن ها کاهش پیدا می‌کند و این مسئله در برخی مواقع تا حدی ملموس می‌شود که برای کاربر وضعیت کلافه کننده‌ای را به وجود می‌آورد. اما خوشبختانه مشکل کند شدن گوشی های موبایل قابل رفع است. در صورتی که دلایل بروز این مشکل را پیدا کنید و از وقوع آن ها جلوگیری به عمل آورید، سرعت گوشی تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند. تجربه نشان داده که توجه به برخی نکات می‌تواند در این راستا بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کنید تاثیرگذار باشد.

در ادامه این مطلب می‌خواهیم به روش ها و راه حل هایی اشاره داشته باشیم که با آن ها می‌توانید مشکل کند شدن گوشی را رفع کنید تا حداقل سرعت عملکرد موبایلتان را بهبود بخشید. اگر راه حل هایی که معرفی کردیم نتوانستند مشکل گوشی شما را رفع کنند، بهتر است از کارشناسان آداک فیکس راهنمایی بخواهید و از سرویس تعمیرات نرم افزاری موبایل این مرکز که شامل عیب یابی و رفع مشکل می‌شود استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان هم می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل کنید. با آداک فیکس همراه شوید.

روش اول: آپدیت کردن سیستم عامل

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی های موبایل منجر می‌شود که باگ ها و خیلی از مشکلات نرم افزاری آن ها رفع شود و بهینه سازی هایی اعمال گردد که به طور مستقیم می‌توانند روی افزایش سرعت اسمارتفون و عملکرد آن تاثیرگذار باشند. این مسئله به ویژه در آیفون های اپل به شکل محسوس تری قابل مشاهده است. بنابراین اگر می‌خواهید گوشی شما بیشترین سرعت عملکرد و بهترین بازده را داشته باشد سعی کنید آپدیت های سیستم عامل آن را هر چه سریعتر دانلود و نصب نمایید. در گوشی های اندرویدی برای انجام این کار کافیست به مسیر Settings > About > System Update بروید و در آیفون های اپل هم با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update می‌توانید به بخش مذکور مراجعه کنید. در صورتی که آپدیتی برای سیستم عامل موبایل شما منتشر شده و آن را دانلود و نصب نمایید و سپس سرعت عملکرد موبایل خود را زیر ذره‌بین قرار دهید تا متوجه شوید که مشکل کند شدن گوشی تا حد زیادی رفع شده است.

مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

روش دوم: حذف اپلیکیشن های اضافه و سنگین

با حذف کردن اپلیکیشن های اضافه‌ و سنگینی که روی گوشی شما نصب هستند می‌توانید به آزاد شدن حافظه داخلی گوشی و در نتیجه افزایش سرعت عملکرد موبایلتان کمک قابل ملاحظه‌ای کنید. به هیچ وجه اپلیکیشن هایی که در گوشی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند را بدون دلیل روی آن نصب نگه ندارید چون این برنامه ها به شیوه های مختلف می‌توانند منجر به کند شدن عملکرد دستگاه شوند. خوشبختانه حذف برنامه ها هم در اندروید و هم در آیفون به سادگی قابل انجام است. بدین منظور کافیست در صفحه هوم اسکرین انگشت خود را روی آیکون برنامه مورد نظرتان قرار دهید تا حالت ویرایش نمایان شود.

در آیفون های اپل برای حذف برنامه آیکون “ضربدر” گوشه آن را انتخاب کنید و در گوشی های اندرویدی برای انجام این کار گزینه Uninstall را بزنید یا آیکون برنامه را با استفاده از قابلیت “Drag & Drop” یا “کشیدن و رها کردن” به سطل آشغال منتقل کنید. با حذف برنامه های غیر ضروری از گوشی و به حداقل رساندن تعداد آن ها، سرعت موبایلتان هم به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند توصیه ما این است که حتی اپلیکیشن های سنگینی که به ندرت از آن ها استفاده می‌کنید را هم برای دستیابی به بهترین نتیجه از گوشی حذف کنید.

روش سوم: کاهش انیمیشن ها و جلوه های بصری

یکی دیگر از روش های موثری که می‌تواند برای رفع مشکل کند شدن گوشی از آن استفاده کرد مربوط به کاهش انیمیشن ها و جلوه های بصری می‌شود. اما منظورمان دقیق چیست؟ اگر با دقت به عملکرد بستر نرم افزاری گوشی های موبایل (چه اندروید و چه آیفون) نگاه کنید، متوجه خواهید شد که جلوه های بصری خاصی در آن ها بکار رفته که در حالت عادی شاید متوجه وجود آن ها نشوید. به عنوان مثال وقتی اپلیکیشنی را اجرا می‌کنید یا می‌بندید، صفحه و پنجره این اپلیکیشن با جلوه بصری و انیمیشن خاصی باز یا بسته می‌شود. هر اقدامی که در گوشی انجام دهید به همین صورت با یک انیمیشن خاصی پیاده سازی می‌شود و این انیمیشن ها در مجموع می‌توانند روی سرعت عملکرد دستگاه تاثیرگذار باشند و آن ها کاهش دهند! بنابراین غیرفعالسازی آن ها یکی از روش هایی است که می‌توان برای مقابله با مشکل کندی موبایل از آن استفاده کرد.

اما چطور می‌توانید انیمیشن ها و جلوه های بصری گوشی خود را کمتر کنیم؟ در آیفون های اپل گزینه‌ای تحت عنوان Reduce Motions در منوی تنظیمات گوشی ارائه شده که فعالسازی آن مسئله مذکور شکل می‌گیرد. برای دستیابی به این گزینه کافیست مسیر Settings > General > Accessibility > Reduce Motions را طی کنید و قابلیت مذکور را غیر فعال نمایید. در گوشی های اندرویدی برای کاهش انیمیشن ها باید وارد بخش Settings > Developer Options شوید و از دو گزینه Transition Animation Scale و Animator Duration Scale استفاده به عمل آورید. هرچقدر مقدار انیمیشن ها کمر شود، سرعت گوشی بالاتر می‌رود.

نکته: در صورتی که گزینه Developer Options را در منوی تنظیمات موبایل اندرویدی خودتان پیدا نکردید وارد بخش About شوید و روی گزینه Build Number هفت مرتبه ضربه لمسی بزنید تا پیغامی روی صفحه گوشی نمایان شود. سپس دوباره به منوی Settings برگردید و به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه Developer Options را ببینید.

روش چهارم: پاک کردن ویجت ها

ویجت ها ابزارک های جالبی هستند که روی اسکرین های گوشی قرار می‌گیرند و به شیوه‌ای سریع تر و زیباتر برخی اطلاعات را برای کاربر به معرض نمایش قرار خواهند داد، اما آیا می‌دانید که استفاده از ویجت های زیاد می‌تواند منجر به بروز مشکل کند شدن گوشی شود؟ بنابراین با کاهش تعداد ویجت های فعال موبایل خودتان و به حداقل رساندن آن ها می‌توانید سرعت گوشی را تا حدی افزایش دهید. حذف کردن ویجت ها هم به سادگی امکانپذیر است. بدین منظور کافیست با توجه به مدل گوشی خودتان و بستر نرم افزاری آن وارد حالت ویرایش اسکرین شوید و سپس ویجت های غیرضروری را با انتخاب آیکون ضربدر گوشه آن ها غیر فعال کنید.

روش پنجم: از لایو والپیپر استفاده نکنید

اگر تصویر پس زمینه گوشی شما یک تصویر متحرک یا اصطلاحا لایو والپیپر (Live Wallpaper) است، اکیدا توصیه داریم که آن را غیر فعال کرده و از تصاویر پس زمینه ساده استفاده نمایید چون این لایو والپیپرها می‌توانند روی سرعت عملکرد موبایل تاثیرگذار باشند و آن را با افت مواجه سازند. برای تغییر دادن تصویر پس زمینه موبایل در گوشی های اندرویدی کافیست به مسیر Settings > Wallpaper بروید یا وارد حالت ویرایش اسکرین های گوشی شده و از قسمت Wallpaper تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. در آیفون های اپل هم برای تغییر تصویر پس زمینه کافیست به مسیر Settings > Wallpaper بروید و تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. پس عدم استفاده از تصاویر پس زمینه متحرک هم می‌تواند به رفع مشکل کند شدن گوشی کمک کند.

مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

روش ششم: حذف پیامک های قدیمی

تعداد پیامک هایی که شما به مرور از مخاطبین خود دریافت می‌کنید خیلی راحت از مرز 500 یا حتی 1000 پیامک عبور می‌کند و زمانی که این اتفاق رخ دهد، بخش قابل ملاحظه‌ای از حافظه گوشی توسط پیامک های رد و بدل شده اشغال می‌شود. این مسئله می‌تواند روی سرعت عملکرد موبایلتان تاثیرگذار باشد، اگرچه در اغلب مواقع تاثیر آن نسبت به سای موارد ذکر شده در مطلب کمتر است. بنابراین توصیه داریم همیشه در بازه های زمانی خاص (مثلا ماهی یک مرتبه)، پیامک های قدیمی موبایل خود را حذف کنید. در آیفون های اپل برای انجام این کار یک آپشن و گزینه پیش فرض ارائه شده که امکان حذف خودکار پیامک ها بعد از 30 روز را فراهم می‌کند.

برای فعالسازی این گزینه کافیست مسیر Settings > Messages را دنبال کنید و گزینه Keep Messages را بزنید و از بین آپشن های در دسترس هم گزینه 30 Days را انتخاب نمایید. به همین سادگی پیامک هایی که دریافت می‌شوند بعد از 30 روز به طور خودکار حذف خواهند شد. در سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض قابلیت این چنینی ارائه نشده اما احتمال دارد با برخی برنامه های جانبی بتوانید این قابلیت را مورد استفاده قرار دهید. همچنین به صورت دستی هم می‌توانید هر چند وقت یک بار آرشیو پیامک های غیرضروری و قدیمی را از روی گوشی خود حذف کنید. این روش یکی دیگر از روش های خوب برای مقابله با مشکل کند شدن گوشی های موبایل است.

روش هفتم: کنترل عملکرد اپلیکیشن ها در پس زمینه

یکی از موثرترین روش هایی که می‌توانید از آن برای مقابله با مشکل کندی عملکرد گوشی های موبایل استفاده کنید مربوط به کنترل عملکرد اپلیکیشن ها در پس زمینه می‌شود. برنامه هایی که روی موبایل شما نصب هستند به طور خودکار می‌توانند در پس زمینه گوشی فعال شده و به آپدیت اطلاعات خود یا انجام تسک های خاص بپردازند. وقتی این حالت صورت می‌پذیرد عملا منابع سخت افزاری گوشی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و در صورتی که تعداد تسک های فعال پس زمینه افزایش یابد، طبیعتا مشکل کندی عملکرد گوشی هم پدیدار خواهد شد، به ویژه اگر گوشی شما یک گوشی با سخت افزاری ضعیف باشد.

مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

برای کنترل عملکرد اپلیکیشن های پس زمینه در آیفون های اپل می‌توانید به مسیر Settings > General > Background App Refresh بروید و قابلیت مذکور را به طور کامل غیر فعال کرده یا حالت های خاصی را برای فعالیت تک تک برنامه ها در پس زمینه گوشی اعمال کنید. آپشن هایی که iOS در این راستا ارائه کرده واقعا کاربردی و عالی هستند. برای مثال شما می‌توانید تنظیمات این بخش را به گونه‌ای بهینه کنید که فقط چند اپلیکیشن ضروری قابلیت فعال بودن در پس زمینه موبایلتان را داشته باشند. در نظر داشته باشید که هرچقدر تعداد اپلیکیشن های فعال در پس زمینه موبایل شما کمتر شود، سرعت گوشی هم افزایش پیدا می‌کند.

اما در گوشی های اندرویدی تنظیمات مربوط به فعالیت برنامه ها در پس زمینه موبایل خیلی ساده قابل انجام نیست. بدین منظور می‌توانید به منوی Settings > Data Usage بروید و پس از انتخاب گزینه Restrict Background Data به کل فعالیت برنامه ها در پس زمینه موبایل را غیر فعال کنید. برای برخی از شرکت های سازنده موبایل اندرویدی از قبیل شرکت شیائومی هم امکان محدود کردن عملکرد هر اپلیکیشن در پس زمینه موبایل را ارائه می‌کنند. اگر استفاده از این گزینه ها برایتان سخت است، می‌توانید اپلیکیشنی مثل Greenify را روی گوشی نصب کنید و با آن به مدیریت فعالیت برنامه ها در پس زمینه بپردازید. پس کنترل عملکرد اپلیکیشن های پس زمینه و کاهش تعداد آن ها یکی دیگر از موثرترین روش های موجود برای رفع مشکل کند شدن گوشی محسوب می‌شود.

روش هشتم: انتقال عکس و ویدیو های گالری به کامپیوتر

هر عاملی که سبب شود حافظه گوشی موبایل شما تحت فشار قرار گیرد و رو به سمت پر شدن سوق پیدا کند می‌تواند به شدت روی کاهش سرعت عملکرد دستگاه تاثیرگذار باشد. به بیان دیگر شما با آزاد کردن حافظه گوشی خود می‌توانید موثرترین قدم برای رفع مشکل کند شدن گوشی را بردارید. همانطور که می‌دانید دوربین گوشی های موبایل این روزها به شدت با کیفیت شده و عکس هایی که با آن ها ضبط می‌شود عموما حجم بالایی دارند. به مرور زمان و وقتی که شما از دوربین گوشی برای ضبط عکس و ویدیو های متعدد استفاده کنید، بخش قابل ملاحظه‌ای از حافظه گوشی با این فایل ها اشغال می‌شود. پس حذف یا انتقال آن ها از حافظه گوشی می‌تواند راه حل عالی برای افزایش سرعت اسمارتفون ها محسوب شود.

مشکل کند شدن گوشی را با این روش ها حل کنید!

هیچ فرقی ندارد که گوشی شما اندرویدی باشد یا از آیفون های اپل استفاده کنید چون در هر دو حالت این شرایط صدق می‌کند و شما با انتقال عکس های گالری به کامپیوتر، فلش مموری یا هارد اکسترنال و حذف آن ها از حافظه گوشی می‌توانید به خالی شدن حافظه موبایل و افزایش سرعت عمل آن کمک کنید. بنابراین توصیه داریم تمام عکس و ویدیو های گالری موبایل خود را به هر طریق ممکن است آن حذف کنید و به مکان دیگری منتقل کنید. شما حتی می‌توانید از سرویس هایی مثل گوگل فوتوز (Google Photos) یا آیکلود فوتو لایبری (iCloud Photo Library) هم برای ذخیره سازی آنلاین این آیتم ها در فضای ابری استفاده کنید و آن ها را از حافظه گوشی حذف نمایید.

روش نهم: حذف حافظه کش (Cache Data)

یکی دیگر از روش هایی که می‌توانید از آن برای بهبود سرعت عملکرد موبایل خود استفاده کنید مربوط به حذف حافظه کش اپلیکیشن ها می‌شود. برای انجام این کار در گوشی های اندرویدی می‌توان از چند روش مختلف استفاده کرد. برای مقال امکان حذف حافظه کش اپلیکیشن های خاص با مراجعه به مسیر Settings > Apps و سپس انتخاب برنامه مورد نظر و لمس گزینه Clear Cache امکانپذیر است. کاربران گوشی های اندرویدی همچنین می‌توانند با مراجعه به مسیر Setting > Storage و انتخاب گزینه Clear Cache هم به کل حافظه کش تمام برنامه های گوشی را با یک حرکت حذف نمایند و به رفع مشکل کند شدن گوشی کمک کنند.

اما در آیفون های اپل گزینه‌ای برای حذف حافظه کش برنامه ها از طریق سیستم عامل ارائه نشده است، اگرچه در برخی از اپلیکیشن ها نظیر تلگرام این آپشن به عنوان یک آپشن درون برنامه‌ای ارائه شده و قابل استفاده خواهد بود. در حالت کلی برای حذف حافظه کش اپلیکیشن ها در سیستم عامل iOS باید آن برنامه کاملا حذف و دوباره نصب گردد. بنابراین اگر از آیفون های اپل استفاده می‌کنید حافظه کش آن دسته از برنامه هایی که حذف کش را با گزینه های درون برنامه‌ای امکانپذیر کرده‌اند پاک کنید و برنامه های سنگین دیگر را یک مرتبه حذف و دوباره نصب نمایید.

روش دهم: آپدیت برنامه ها

راه حل بعدی که توصیه داریم از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که تاثیر قابل ملاحظه‌ای هم روی سرعت عملکرد گوشی موبایل شما دارد مربوط به آپدیت کردن برنامه های نصب شده روی دستگاه می‌شود.  درست مثل سیستم عامل گوشی که با ارائه بروز رسانی بهینه‌تر خواهد شد، اپلیکیشن های اندرویدی و آی او اسی هم شرایط مشابه دارند و در اغلب مواقع با آپدیت بهینه‌تر می‌شوند و عملکرد بهتری را ارائه خواهند کرد که می‌تواند موضوع مهمی برای مقابله با مشکل کند شدن گوشی باشد.

برای آپدیت اپلیکیشن ها در اندروید کافیست وارد گوگل پلی استور (Google Play Store) شوید و از منوی اصلی آن گزینه My Apps & Games را انتخاب کنید و در لیست ارائه شده، اپلیکیشن هایی که برایشان آپدیت وجود دارد را با انتخاب گزینه Update به روز رسانی نمایید. در آیفون های اپل هم برای انجام این کار باید به اپ استور (App Store) مراجعه کنید و پس از مراجعه به تب Updates نسبت به بروز رسانی اپلیکیشن هایی که آپدیتی برایشان ارائه شده اقدام نمایید. بنابراین آپدیت برنامه های گوشی یکی دیگر از روش های خوب و موثر برای افزایش سرعت اسمارتفون هاست.

روش یازدهم: نصب کاستوم رام (مخصوص اندروید)

یکی از قابلیت هایی که گوشی های اندرویدی دارند مربوط به امکان روت کردن و نصب کاستوم رام (Custom ROM) می‌شود. کاستوم رام ها در واقع هسته های نرم افزاری متمایز و متفاوتی در مقایسه با هسته نرم افزاری پیش فرض گوشی هستند و می‌توانند تجربه کاربری خاصی را برای کاربر به همراه داشته باشند. برخی از کاستوم رام ها نسبت به اندروید اصلی که روی گوشی نصب است به مراتب سبک تر هستند و نصب آن ها روی گوشی (به ویژه گوشی های میان رده و پایین رده که از سخت افزاری ضعیف تری بهره می‌برند) می‌تواند به شدت در مقابله با مشکل کند شدن گوشی تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر از کاربران گوشی های اندرویدی هستید و گوشی شما بیش از اندازه کند شده و راه حل های قبلی هم تاثیر چندانی نداشته‌اند، می‌توانید با نصب یک کاستوم رام سبک بر روی دستگاه مشکل آن را برطرف سازید. برای آشنایی دقیق با مراحلی که باید بدین منظور طی شوند هم می‌توانید از مقاله راهنمای راهنمای قدم به قدم نصب کاستوم رام در اندروید استفاده کنید. در مقاله مذکور نحوه فلش کردن کاستوم رام روی گوشی های اندرویدی به صورت مرحله به مرحله و دقیق شرح داده شده است.

روش دوازدهم: فکتوری ریست (Factory Reset)

اگر راه حل های قبلی که نام بردیم نتوانستند بازده مناسبی برای شما داشته باشند و مشکل سرعت گوشی را برطرف سازند، فکتوری ریست می‌تواند به شما کمک کند! فکتوری ریست پروسه‌ای است که به موجب آن تمام اطلاعات روی گوشی حذف خواهند شد و تنظیمات آن به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانده می‌شوند. بنابراین با انجام این گوشی حالتی پیدا می‌کند که گویا همین حالا آن را خریداری کرده‌اید. اکیدا توصیه داریم قبل از اقدام به منظور فکتوری ریست گوشی از اطلاعات آن بکاپ تهیه کنید تا در صورت پشیمان شدن و تمایل مبنی بر بازگردانی اطلاعات، قادر به انجام این کار باشید.

برای فکتوری ریست کردن گوشی های اندرویدی باید به مسیر Settings > Back up & Reset  بروید و گزینه‌ای که در این بخش با عناوینی مثل Factory Reset؛ Factory Date Reset و سایر موارد مشابه ارائه شده را انتخاب و انجام آن را تایید کنید. در آیفون های اپل هم برای انجام فکتوری ریست باید به مسیر Settings > General > Reset بروید و گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب و انجام آن را تایید نمایید. بدین ترتیب گوشی ریستارت شده و پروسه فکتوری ریست آغاز می‌شود. پس از تکمیل این پروسه گوشی از نو راه اندازی خواهد شد و حالتی مثل روز اولش را خواهد داشت و مشکل کند بودن آن رفع می‌شود. فکتوری ریست یکی از موثرترین روش ها برای مقابله با مشکل کند شدن گوشی است.

روش سیزدهم: فلش کردن گوشی (نصب استاک رام)

آخرین راه حل نرم افزاری که احتمالا خودتان از پس انجام آن بر مخواهید آمد مربوط به فلش کردن گوشی با استفاده از رام استاک (Stock ROM) می‌شود. در این پروسه شما رام استاک و اولیه گوشی خود که به طور رسمی روی آن نصب بوده را دوباره بر روی دستگاه فلش می‌کنید. در گوشی های اندرویدی انجام این کار با دانلود کردن رام استاک و در آیفون های اپل با دانلود فایل ipsw رام استاک امکانپذیر خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید در مقاله راهنمای فلش گوشی سامسونگ با برنامه Odinنحوه فلش کردن گوشی های سامسونگ به رام استاک را شرح دادیم.

در آیفون های اپل هم تقریبا روند مشابهی باید طی شود با این تفاوت که از برنامه آیتیونز (iTunes) برای فلش کردن رام استفاده می‌شود. شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که فلش کردن گوشی به رام استاک چه تفاوتی با فکتوری ریست دارد؟ تفاوت این دو مربوط به بازنویسی فایل ها و اطلاعات سیستمی در فلش کردن می‌شود که در فکتوری ریست انجام نخواهد شد. پس اگر باگ یا مشکلی در فایل های سیستمی و ریشه‌ای گوشی شما وجود داشته باشد با فلش کردن برطرف خواهد شد، از اینرو این روش می‌تواند به عنوان آخرین آپشن برای رفع مشکل کند شدن گوشی مورد استفاده قرار گیرد.

اگر مشکل کند شدن گوشی برطرف نشد چه کنیم؟

اما اگر با انجام تمام موارد و مراحل یاد شده همچنان گوشی شما کند بود و عملکرد مناسبی نداشت توصیه داریم در قدم اول با کارشناسان آداک فیکس تماس بگیرید یا مراجعه حضوری به این مرکز تعمیرات تخصصی موبایل داشته باشید و گوشی خود را به متخصصین این مرکز واگذار کنید تا بررسی های لازم روی آن انجام گیرند و در صورت امکان مشکل رفع گردد. اگر مسئله قابل رفع نباشد، مجبور به تعویض کردن گوشی خود خواهید بود و احتمالا وقت آن رسیده که یک گوشی جدیدتر و مجهز به سخت افزاری به روزتر را خریداری کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش هایی پرداختیم که با استفاده از آن ها قادر به رفع مشکل کند شدن گوشی های اندرویدی و آیفون های اپل خواهید بود. اگر روش های نرم افزاری نام برده شده مشکل را برطرف نکنند، احتمالا تعویض گوشی بهترین گزینه پیش رویتان است. با این حال می‌توانید ضمن تماس با شماره 77921002 یا مراجعه حضوری به مرکز تعمیرات موبایل آداک فیکس، بررسی و عیب یابی دقیق تری از وضعیت گوشی داشته باشید. کارشناسان آداک فیکس با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و متدها وضعیت موبایل شما را بررسی خواهند کرد.

مطالب مشابه