تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 سامسونگ

  • ۱۱:۰۷ ق.ظ
  • شهریور ۲۰, ۱۳۹۹

یکی از تعمیراتی که گاها می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه ها شده و مشکل شکستگی صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 را برطرف سازد، تعویض گلس است. در این روش تعمیر به جای اینکه کل پنل تاچ ال سی دی گوشی تعویض گردد صرفا گلس پرس شده روی نمایشگر دستگاه تعویض خواهد شد. با سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌توانید تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 سامسونگ را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن انجام دهید. با آداک فیکس همراه باشید.

امکانپذیر بودن تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50

حساس ترین قطعه سخت افزاری که در گوشی A50 سامسونگ بکار رفته صفحه نمایش آن است که بسیار بزرگ و با حاشیه های باریک در نظر گرفته شده و البته جذابیت خاصی دارد. اما این سبک طراحی زیبا و جذاب منجر شده که صفحه نمایش گوشی به شدت در برابر ضربه و فشار حساس باشد و خیلی زود آسیب ببیند. تصور کنید گوشی سامسونگ A50 شما از دستان بیفتد و به زمین برخورد کند! در این شرایط احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش آن بسیار بالاست چون بخش عمده‌ای از انرژی مخرب وارد شده به گوشی مستقیما توسط پنل ال سی دی آن جذب می‌گردد.

اما چه زمانی تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 باید انجام گیرد و اصلا در چه مواقعی انجام این تعمیر امکانپذیر خواهد بود؟ ین روش تعمیر فقط زمانی قابل استفاده و پیاده سازی است که شکستگی یا ترک هایی ری صفحه نمایش موبایل به وجود آیند اما در عملکرد تاچ و ال سی دی گوشی هیچ اختلالی دیده نشود. در اینگونه شرایط شکستگی های روی صفحه گوشی سطحی هستند و روی گلس یا همان لایه شیشه‌ای پنل تاچ ال سی دی به وجود آمده‌اند. بنابراین می‌توان در این شرایط مشکل را با تعویض گلس برطرف ساخت.

اگر صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 شما بنا به هر دلیل  آسیب دید، عملکرد تاچ و ال سی دی آن را بررسی کنید. اگر در عملکرد تاچ و ال سی دی اختلالی به وجود نیامده باشد، بنابراین شکستگی و ترک های روی صفحه نمایش دستگاه سطحی هستند و با تعویض گلس برطرف می‌شوند اما اگر کوچک ترین اختلالی در یکی از دو قطعه نام برده شده، یعنی تاچ یا ال سی دی گوشی به وجود آید، دیگر نمی‌توان تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را در دستور کار قرار داد و باید تعویض ال سی دی سامسونگ A50 انجام شود. بنابراین و با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم مشخص شد که چه زمانی تعویض گلس قابل انجام بوده و چه زمانی این تعمیر قابل پیاده سازی نیست!

برای تعویض گلس به کجا مراجعه کنیم؟

سوال مهمی که خیلی از افراد می‌پرسند مربوط به این می‌شود که برای تعویض گلس گوشی موبایلی مثل سامسونگ گلکسی A50 باید به کجا مراجعه کرد؟ این تعمیر بسیار دقیق، پیچیده و حساس است و برای انجام آن باید از تجهیزات خاصی استفاده شود که در هر مرکز تعمیراتی وجود ندارند و طبیعتا تعمیرکارانی زیادی هم قادر به پیاده سازی این روش تعمیر نیستند. بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان گلس ال سی دی گوشی گلکسی A50 را در هر جایی تعویض کرد. خیلی از تعمیرکاران به دلیل اینکه ابزارها و تجهیزات لازم برای پیاده سازی این روش تعمیر را ندارند، ممکن است به مشتری بگویند که گوشی آن ها فقط با تعویض تاچ ال سی دی تعمیر می‌شود در حالی که انجام تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 امکانپذیر است!

بنابراین برای تعویض گلس گوشی A50 حتما به مراکزی مراجعه کنید که تجهیزات کافی برای انجام این تعمیر را در اختیار داشته باشند. مراکزی مثل مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس از معدود مراکزی هستند که تعویض گلس شکسته گوشی های موبایل را با قیمتی بسیار عالی و کیفیتی تضمین شده انجام می‌دهند. در صورتی که مراحل انجام این تعمیر با دقت کافی صورت نگیرند ممکن است کیفیت و نتیجه نهایی تعمیرات جالب نشود و رضایت مشتری را در پی نداشته باشد.

تعمیرکاران عادی که در بازار آزاد فعالیت دارند به هیچ وجه ابزارها و تجهیزات لازم برای تعویض گلس گوشی های موبایل را در اختیار نخواهند داشت و حتی اگر تعمیرکاری انجام این تعمیر را هم قبول کند، مطمئن باشید که شخصا آن را انجام نخواهد داد و برای پیاده سازی این روش تعمیر از سرویس یک تعمیرکار دیگر یا مرکز تعمیرات تخصصی موبایل استفاده خواهد کرد. پس با توجه به حساسیت بالا و نیازمندی به تجهیزات تخصصی به هیچ عنوان نمی‌توانید تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را به هر تعمیرکاری واگذار کنید و برای انجام آن حتما باید از سرویس مراکز تعمیرات تخصصی مثل آداک فیکس استفاده نمایید.

مراحل تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ A50

همانطور که گفتیم تعویض گلس شکسته گوشی های موبایلی مثل سامسونگ A50 کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت بالا بالایی دارد. همچنین برای انجام این تعمیر هم باید از تجهیزات خاصی استفاده کرد که در هر مرکز تعمیراتی وجود ندارند اما سوال اصلی این است که دقیقا چه مراحلی باید برای تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 طی شوند؟ اگر بخواهید به طور مرحله به مرحله و به صورت کاملا مختصر این مراحل را برایتان شرح دهیم، شامل موارد زیر می‌شوند:

  • جداسازی پنل ال سی دی: در قدم اول باید یک تعمیرکار با تجربه پنل تاچ LCD آسیب دیده گوشی را با احتیاط از روی آن جدا کند و مراقب باشد که قطعات شکسته گلس به خود تاچ و LCD گوشی آسیبی نزنند. بنابراین حساسیت کار در این مرحله بالاست و باید دقت زیادی صرف انجام آن گردد.
  • جداسازی گلس شکسته: در مرحله دوم و بعد از اینکه پنل تاچ ال سی دی گوشی از آن جدا شد باید قطعات گلس شکسته به آرامی و با احتیاط از روی صفحه نمایش گوشی جدا شوند. طبیعتا در انجام این مرحله هم باید دقت بالایی صرف شود تا قطعات شکسته گلس به LCD گوشی آسیب وارد نکنند.
  • نصب گلس جدید: بعد از اینکه گلس شکسته قبلی از روی صفحه نمایش گوشی جدا شد، گلس جدید با استفاده از تجهیزات خاص و دستگاهی که با عنوان دستگاه لمینیت شناخته می‌شود بر روی پنل گوشی پرس می‌گردد. با توجه به اینکه دستگاه لمینیت در مراکز تعمیرات محدود و اندکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 توسط هر تعمیرکار و در هر مرکزی امکانپذیر نخواهد بود.
  • حباب زدایی: حباب زدایی یکی از مراحل مهم کار در تعویض گلس LCD است. در این مرحله باید حباب های هوایی که بعد از پرس گلس جدید بر روی ال سی دی گوشی در فضای مابین LCD و گلس به وجود آمده‌اند از بین برده شوند. انجام این کار هم با استفاده از دستگاه های خاص و با طی کردن مراحل مشخصی صورت می‌پذیرد و یک کارشناس باید بر روی آن نظارت داشته باشد.
  • نصب پنل ال سی دی: در آخرین مرحله باید پنل تاچ ال سی دی گوشی روی آن نصب شود و بدین ترتیب پروسه تعویض گلس تکمیل خواهد شد. این مرحله کار می‌تواند توسط تعمیرکار مجرب و با احتیاط کامل انجام گیرد.

بنابراین در مجموع می‌توان پروسه تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را در 5 مرحله خلاصه کرد که هر یک از آن ها حساسیت خاص خودشان را دارند. کوچک ترین لغزش در حین انجام این تعمیر سبب می‌شود که به تاچ ال سی دی گوشی آسیب وارد شود و اگر این اتفاق رخ دهد، دیگر نمی‌توان با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی را برطرف ساخت و تعویض کامل تاچ LCD باید در دستور کار قرار گیرد.

تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 سامسونگ

هزینه تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50

مسئله مهم بعدی که باید در مورد آن صحبت کنیم مربوط به هزینه تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 می‌شوند. همانطور که می‌دانید هزینه تعویض کامل پنل تاچ LCD این گوشی به دلیل بهره‌مندی از یک صفحه نمایش بزرگ و بدون حاشیه ارزان نخواهد بود. البته هزینه انجام این تعمیر در مقایسه با هزینه انجام تعمیر مشابه در گوشی های بالا رده تر به مراتب ناچیز تلقی می‌شود اما در مقایسه با سایر تعمیرات رایج این گوشی نظیر تعویض باتری، تعمیر سوکت شارژ و غیره به مراتب پرهزینه تر خواهد بود.

اما زمانی که بتوان تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را در دستور کار قرار داد و به نوعی از این روش تعمیر به عنوان جایگزین تعویض تاچ LCD استفاده کرد، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه های خواهد شد. زمانی که بتوان مشکل صفحه نمایش گوشی A50 و شکستگی های روی آن را با تعویض گلس برطرف کرد تقریبا هزینه تعمیرات در مقایسه با زمانی که کل پنل تاچ LCD گوشی تعویض می‌شود تا یک سوم کاهش می‌یابد. پس یکی از مزیت های پیاده سازی این روش تعمیر مربوط به کاهش هزینه تعمیرات خواهد بود.

نکات مهم در تعویض گلس شکسته گوشی

بد نیست اشاره‌ای هم به مجموعه نکاتی داشته باشیم که باید در تعویض گلس شکسته گوشی های موبایلی همچون سامسونگ A50 به آن ها توجه شود. اولین نکته‌ای که توصیه داریم به آن توجه کنید مربوط به این می‌شود که تعمیر مذکور نمی‌تواند توسط هر تعمیرکاری انجام گیرد و حتما برای انجام این تعمیر و بررسی وضعیت گوشی خودتان باید از نظر یک کارشناس معتبر و با تجربه استفاده کنید. نظر یک کارشناس با تجربه می‌تواند مشخص کند که آیا تعمیر صفحه نمایش گوشی با تعویض ال سی دی قابل انجام خواهد بود یا خیر‍!

نکته بعدی این است که حتما باید تعویض گلس گوشی با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته صورت پذیرد و با روش های سنتی قابل انجام نیست! بنابراین هر تعمیرکار یا مرکز تعمیری قادر به پیاده سازی این روش تعمیر نخواهد بود و حتما باید برای پیاده سازی این روش از سرویس مراکز تعمیرات تخصصی نظری آداک فیکس استفاده شود. در نظر داشته باشید که برخی تعمیرکاران ممکن است انجام این تعمیر را قبول کنند اما شخصا آن را انجام ندهند و از سرویس مرکز تعمیرات دیگری برای پیاده سازی این تعمیر کمک بگیرند و از شما هزینه بیشتری در قبال انجام تعمیر مذکور دریافت نمایند. بنابراین همیشه به تجهیزات و لوازمی که در یک مرکز تعمیرات موبایل وجود دارد دقت کنید.

مورد بعدی مربوط به کیفیت انجام تعمیر می‌شود. بهتر است از سرویس مراکزی استفاده کنید که در قابل تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 یا هر گوشی دیگری که مد نظرتان است گارانتی کیفیت ارائه دهند. متاسفانه این نوع گارانتی در کشور ما و توسط اغلب تعمیرکاران ارائه نمی‌شود و این مسئله به مراتب نگران کننده خواهد بود. اما در صورتی که از سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید می‌توانید در قبال کیفیت تعمیر انجام شده هم تضمین و گارانتی دریافت نمایید و بدین ترتیب خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت می‌شود.

هزینه تعمیر و مدت زمان انجام آن هم می‌توانند از نکات مهم دیگری باشند که توجه به آن ها حائز اهمیت خواهد بود. هزینه تعویض گلس گوشی A50 خیلی زیاد نیست و به مراتب از هزینه تعویض تاچ ال سی دی آن کمتر خواهد بود. بنابراین به این موضوع توجه داشته باشید. همچنین انجام این تعمیر عموما ظرف 24 ساعت تکمیل می‌شود. حتما قبل از اینکه تعویض گلس گوشی خود را به مرکز تعمیرات خاصی واگذار کنید، در مورد مدت زمان تعمیر اطلاعات لازم را کسب نمایید و پرس و جوهای لازم را از تعمیرکار به عمل آورید.

آداک فیکس و تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه کردیم کاملا مشخص است که تعویض گلس گوشی A50 کار آسانی نیست و نیازمند دقت بالا و استفاده از تجهیزات خاص و مدرن است. به همین جهت انجام این تعمیر توسط هر تعمیرکاری قابل پیاده سازی نخواهد بود. ضمن اینکه نکات بسیار مهمی وجود دارند که باید در تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 مورد توجه قرار گیرند تا بدین ترتیب بهترین بازده از تعمیرات گوشی قابل دریافت باشد. در صورتی که به این نکات توجه نشود کیفیت تعمیر نمی‌تواند رضایت بخش باشد. به همین دلایل شما می‌توانید برای اینکه یک تعمیر مطمئن روی موبایلتان صورت پذیرد از سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده کنید.

تمام تعمیراتی که در این مرکز روی گوشی متقاضیان انجام می‌شود مشمول 30 روز گارانتی کیفیت هستند و تعمیراتی مثل تعویض گلس گوشی های سامسونگ در آداک فیکس با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و به روز ترین متدهای روز دنیا صورت می‌پذیرد. از سمت دیگر تمام مراحل تعمیر هم با نظارت کامل کارشناسان مجرب در مرکز تعمیرات آداک فیکس صورت می‌پذیرد تا کوچک ترین مشکلی در حین انجام این تعمیرات به وجود نیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان یا ثبت سفارش غیرحضوری می‌توانید با شماره 02177921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

تعویض گلس شکسته گلکسی A70 سامسونگ

یکی از مشکلات رایجی که خیلی از کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A70 با آن رو به رو می‌شوند مربوط به شکستن گلس صفحه آن است. این مشکل می‌تواند در اثر ….