مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

  • تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

گوشی های شرکت هوآوی هم مثل گوشی های دیگر برند ها از قبیل سامسونگ و اپل پرفروش هستند و کاربران زیادی دارند. بنابراین اتفاق هایی مثل شکستن ال سی دی به وفور در آن‌ها هم رخ می‌دهد. اما چه نکاتی وجود دارند که باید در تعمیرات ال سی دی هوآوی و تعویض این قطعه به آن ها توجه شود؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم در رابطه با مهمترین نکات تعویض ال سی دی گوشی هوآوی صحبت کنیم. با آداک فیکس همراه باشید.

شکستن ال سی دی موبایل هوآوی

هوآوی از آن دسته برندهای چینی است که توانسته پا به پای برندهای بزرگ تولید کننده موبایل پیشروی داشته و خود را به عنوان یکی از برترین شرکت ها د این حوزه به همه بقبولاند. به همین جهت کاربران زیادی هم اکنون از اسمارتفون های این برند استفاده می‌کنند و طبیعتا وقتی تعداد کاربران گوشی افزایش یابد، آمار و درخواست های تعمیر آن هم افزایش می‌یابد. یکی از رایج ترین اتفاق های ناگواری که در گوشی های هوآوی شاهد رخ دادن آن هستیم مربوط به شکستن ال ی دی موبایل هوآوی می‌شود. شکستن صفحه نمایش می‌تواند منجر به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی شود.

شکستن ال سی دی موبایل عموما به دلیل سهل انگاری کاربران در حین استفاده از آن رخ می‌دهد. به عنوان مثال افتادن گوشی از دست کاربر شایع ترین عامل وقوع این مشکل است. یا ایجاد فشار و نیروی زیاد روی صفحه گوشی می‌تواند منجر به شکستن LCD آن شود. در نظر داشته باشید که هرگونه شکستگی و ترکی که روی صفحه موبایل به وجود می‌آید، قطعا نمی‌تواند بر این معنا باشد که خود ال سی دی موبایل شکسته است و در خیلی از مواقع این شکستگی می‌تواند سطحی بوده و با تعویض گلس ال سی دی موبایل برطرف شود که در ادامه بیشتر در رابطه با جزئیات آن صحبت می‌کنیم.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

سوختن ال سی دی گوشی Huawei

اما همیشه شکستن صفحه نمایش موبایل سبب نمی‌شود که کاربران برای تعویض LCD به مراکز تعمیرات تخصصی گوشی مراجعه کنند. در برخی مواقع ممکن است صفحه نمایش گوشی بسوزد و اصلا روشن نشود! در اینگونه مواقع هم اگر تعمیرکار بعد از بررسی های لازم مطمئن شو که مشکل از سمت پنل تاچ و LCD است، تعویض ال سی دی گوشی هوآوی باید در دستور کار قرار گیرد. اما چه عوامل و دلایلی می‌توانند منجر به سوختن ال سی دی گوشی Huawei شوند؟ یکی از اصلی ترین این دلایل همان ضربه و فشار است! اگر شدت ضربه و فشار وارد شده به صفحه موبایل زیاد باشد، می‌تواند ال سی دی را کاملا از کار انداخته و سیاه کند که در این حالت اصطلاحا می‌گوییم LCD آن گوشی سوخته است.

در خیلی از مواقع هم ممکن است آب خوردگی و تماس گوشی با مایعات منجر به بروز مشکلاتی مثل سوختن ال سی دی شود. اگر گوشی شما بنا به هر دلیل با آب در تماس مستقیم قرار گرفت، حتما سعی کنید هرچه سریعتر آن را از آب خارج کرده و پس از تمیز کردن بدنه اصلی دستگاه، آن را برای 24 ساعت در کیسه برنج بگذارید. انجام این کار شانس تعمیر و نجات گوشی آب خورده را به حداکثر می‌رساند. اما بیایید فرض را بر این قرار دهیم که صفحه موبایل هوآوی شما شکسته یا سوخته باشد. در این شرایط تکلیف چیست؟ تعمیر ال سی دی گوشی هوآوی باید چطور و با توجه به چه نکاتی انجام شود؟

تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

تقریبا در اغلب مواقعی که برای صفحه نمایش گوشی های هوآوی مشکلی به وجود می‌آید، تعویض ال سی دی باید در دستور کار قرار گرفته و برای رفع مشکل پیاده سازی شود. به عنوان مثال اگر گوشی کلا روشن نشود و LCD آن سوخته باشد، تنها راه تعمیر دستگاه در تعویض این قطعه خلاصه می‌شود. همچنین اگر بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ یا خود صفحه نمایش (LCD) موبایل هوآوی اختلالی به وجود آید هم باید تعویض پنل تاچ LCD در دستور کار قرار گیرد. پس هر زمان که در عملکرد تاچ یا ال سی دی موبایل شما اختلالی به وجود آید و این اختلال به سادگی قابل رفع نباشد، تعویض ال سی دی گوشی هوآوی باید انجام گیرد.

نکته بسیار مهمی که در این بین باید به آن توجه شود این است که تاچ و LCD گوشی های هوشمند هوآوی یا دیگر برندها در قالب یک قطعه یکپارچه تولید می‌شود. یعنی امکان تعویض مجزای آن ها برخلاف تصور خیلی از افراد وجود ندارد. بدین ترتیب اگر در عملکرد تاچ گوشی مشکلی ایجاد شود و ال سی دی آن عملا در نمایش محتوا هیچ مشکلی نداشته باشد، می‌بایست تعویض کامل پنل تاچ و LCD در دستوری کار قرار گیرد یا اگر شرایط برعکس باشد و مثلا تاچ گوشی درست کار کند اما فقط قسمت کوچکی از LCD موبایلتان سیاه شده باشد هم به همین صورت باید تعویض LCD موبایل هوآوی در دستور کار قرار گیرد.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

تعویض گلس صفحه نمایش گوشی Huawei

اما در بعضی مواقع ممکن است بتوان مشکل صفحه نمایش گوشی هوآوی را در عین حال که بسیار وخیم به نظر می‌رسد، تنها با تعویض گلس شکسته نمایشگر دستگاه رفع کرد! اما منظور از تعویض گلس چیست و چطور می‌توان این تعمیر را انجام داد و اصلا این تعمیر شامل چه جزئیاتی می‌شود؟ گلس ال سی دی در واقع یک لایه شیشه محافظ است که توسط شرکت سازنده روی صفحه نمایش موبایل ها نصب و پرس می‌شود و بدین ترتیب از تماس مستقیم ال سی دی با محیط خارج جلوگیری به عمل می‌آورد. اگر با دقت به صفحه موبایلتان نگاه کنید، متوجه وجود این لایه شیشه‌ای خواهید شد.

در برخی مواقع ممکن است بتواند تعویض این لایه شیشه‌ای را جایگزین تعویض ال سی دی گوشی هوآوی کرد! یعنی به جای تعویض کامل پنل تاچ و LCD گوشی، صرفا گلس روی صفحه را تعویض و مشکل دستگاه را برطرف ساخت! اما این تعمیر تخصصی در چه شرایطی قابل انجام خواهد بود؟ تعویض گلس صفحه نمایش گوشی Huawei زمانی می‌تواند جایگزین تعویض تاچ ال سی دی شود که در اثر ضربه یا فشار وارد شده به صفحه موبایل، شکستگی های سطحی روی آن به وجود آید و عملا خود تاچ و LCD موبایل بدون مشکل کار کنند. در اینگونه مواقع می‌توان با تعویض گلس شکسته صفحه موبایل مشکل را رفع کرد!

به عنوان مثال تصور کنید گوشی هوآوی شما از دستتان افتاده و بعد از برخورد با زمین روی صفحه نمایش آن شکستگی هایی ایجاد شود، اما علیرغم وجود این شکستگی ها تاچ و LCD گوشی بدون مشکل کار کنند. این شرایط نشان می‌دهد که پنل تاچ و LCD گوشی سالم است و شکستگی های روی صفحه موبایل سطحی بوده و فقط بر روی گلس آن ایجاد شده‌اند. پس احتمالا می‌توان بدون نیاز به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی و صرفا با تعویض کردن گلس روی صفحه مشکل آن را برطرف ساخت. اما اینکه چطور این گلس قابل تعویض خواهد بود، بحثی تخصصی بوده و باید در مقاله مجزایی به جزئیات آن اشاره شود.

هزینه تعمیر تاچ ال سی دی گوشی هوآوی

اما یکی از مهمترین موارد و موضوعاتی که باید در رابطه با آن صحبت کنیم مربوط به هزینه تعمیر تاچ ال سی دی گوشی هوآوی می‌شود. متاسفانه در بازار آزاد قمت و هزینه های دقیق تعمیرات اسمارتفون مشخص نیست و اگر برای یک تعمیر خاص به نزد چند تعمیرکار مراجعه کنید، احتمالا هر یک از آن ها قیمتی متفاوت را به شما پیشنهاد می‌دهند! شرایط مشابه در تعمیر ال سی دی گوشی موبایل هوآوی هم برقرار خواهد بود. اما در مجموع باید اینطور بگوییم که اولا در اغلب شرایط قیمت پنل تاچ و ال سی دی و دیگر قطعات گوشی های هوآوی در مقایسه با گوشی دیگر برندها نظری اپل و سامسونگ پایین تر است و این مسئله خود می‌تواند به کاهش و صرفه جویی در هزینه تعمیرات کمک کند.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی - آداک فیکس

اما هزینه دقیق تعمیر LCD گوشی Huawei مستقیما به نوع تعمیری بستگی دارد که باید روی گوشی انجام گیرد. به عنوان مثال اگر قرار باشد پنل تاچ و LCD گوشی کاملا تعویض شود و یک پنل جدید جایگزین آن گردد و کاربر هم قصد نصب کردن یک پنل اورجینال را داشته باشد، طبیعتا هزینه تعمیرات افزایش یافته و به حداکثر مقدار ممکن می‌رسد که البته باز هم این حداکثر مقدار هزینه نسبت به هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون و گوشی های سامسونگ به مراتب کمتر خواهد بود، چون همانطور که گفتیم قطعات گوشی های هوآوی در اغلب مواقع ارزان تر از قطعات گوشی های سامسونگ و اپل هستند.

اما اگر بتوان تعمیر صفحه گوشی هوآوی را با تعویض گلس انجام داد چه وضعیتی به وجود می‌آید؟ در اینگونه مواقع چون نیازی به خرید یک تاچ LCD جدید و نصب آن در گوشی وجود ندارد و صرفا باید یک گلس اختصاصی برای نصب بر روی نمایشگر گوشی تهیه شود، هزینه تعمیر تاچ ال سی دی گوشی هوآوی به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته و حتی می‌تواند به نصف مقدار هزینه حالت تعویض ال سی دی گوشی هوآوی برسد. پس نوع تعمیری که روی صفحه نمایش گوشی انجام می‌گیرد مستقیما روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. اگر بتوان مشکل صفحه گوشی را صرفا با تعویض گلس برطرف کرد، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها به عمل می‌آید.

صفحه نمایش اورجینال و غیر اورجینال

اگر قرار باشد صفحه نمایش یا همان تاچ ال دی موبایل هوآوی خود را تعویض کنید، احتمالا با یک حق انتخاب خاص رو به رو خواهید شد و تعمیرکار از شما می‌خواهد که مابین صفحه نمایش اورجینال و غیر اورجینال یک نمونه را انتخاب کنید. اما منظور از این دو نوع صفحه نمایش چیست و اصلا ال سی دی اورجینال با نمونه کپی یا غیر اورجینال چه تفاوتی دارد؟ برای درک تفاوت های مابین این دو کافیست مشخصات هر یک از آن ها را مرور کنیم:

  • ال سی دی اورجینال: پنل ال سی دی اورجینال یا OEM در واقع مستقیما توسط شرکت سازنده گوشی و به عنوان قطعات یدکی تولید شده و بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌کند. زمانی که یک ال سی دی اورجینال در گوشی شما نصب شود، از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با ال سی دی فابریک گوشی نخواهد داشت و بهترین وضعیت را به وجود می‌آورد. مشکل پنل های LCD اورجینال این است که اغلب قیمت های بالایی دارند و حیلی از کاربران توان یا تمایل پرداخت هزینه گزاف برای خرید این نوع پنل های LCD را نخواهند داشت.
  • ال سی دی کپی یا غیراورجینال: ال سی دی های کپی یا غیر اورجینال ممکن است با نام های دیگری مثل گرید A، گرید A+، های کپی و غیره هم از سمت فروشنده یا تعمیرکاران معرفی شوند. این نوع پنل های LCD در مقایسه با نسخه اورجینال کیفیت پایین تری دارند و توسط شرکت های واسط تولید می‌شوند اما از سمت مقابل قیمت پایین تری را هم ارائه می‌کنند. بنابراین خیلی از کاربران از این نوع پنل ها در گوشی استفاده خواهند کرد.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

بنابراین یکی از مهمترین مواردی که باید در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی به آن توجه داشته باشید مربوط به اورجینال یا غیراورجینال بودن پنل جدیدی می‌شود که قرار است روی موبایل شما نصب گردد. اگر به کیفیت اهمیت می‌دهید که دوست دارید پنل صفحه نمایش جدید گوشی شما هم مثل پنل اصلی کیفیت عالی داشته باشد، حتما از ال سی دی اورجینال استفاده کنید اما اگر کیفیت پنل خیلی برایتان در اولویت نیست و بیشتر می‌خواهید هزینه تعمیر را کاهش دهید، می‌توانید از پنل های غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی هم کمک بگیرید.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی

اما نکات خاصی هم وجود دارند که باید در تعمیرات ال سی دی گوشی های هوآوی دقت ویژه‌ای به آن ها شود. اغلب این نکات مربوط به خود تعمیر، تعمیرکار و کیفیت خدمات مرکز تعمیراتی می‌شوند که قصد استفاده از سرویس آن را دارید. به هیچ عنوان برای انجام تعمیرات گوشی های موبایل هوآوی و به ویژه گوشی های جدیدتر این کمپانی به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید. مهمترین نکاتی که باید در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی به آن ها توجه نمایید. اولین نکته این است که تعمیرکار باید تجربه و دقت لازم در تعمیرات را داشته باشد. تجربه تعمیرکار می‌تواند در این راستا نقشی کلیدی ایفاء کند.

متاسفانه اغلب تعمیرکاران در بازار آزاد کم تجربه هستند و همین امر می‌تواند منجر شود که کیفیت تعمیرات افت کند و خیلی از استانداردهای تعمیر رعایت نشوند که این امر استرس وارد بر دیگر قطعات را افزایش داده می‌تواند عمر مفید آن ها را تقلیل دهد. همچنین ابزارها و تجهیزاتی که تعمیرات در پروسه تعمیر از آن ها استفاده می‌کند هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و باید توجه ویژه‌ای به آن ها صورت گیرد. به هیچ وجه از سرویس تعمیرکار یا مراکز تعمیرات موبایلی استفاده نکنید که از ابزارهای قدیمی در تعمیرات استفاده می‌کنند و امکانات و تجهیزاتی مناسبی در اختیار ندارند. این مسئله به ویژه در تعمیرات گوشی های جدیدتر بسیار اهمیت دارد. مدت زمان تعمیر هم نکته مهم بعدی است که باید نیم نگاهی به آن داشته باشید! عموما تعویض ال سی دی گوشی هوآوی کار سخت و زمانگیری نیست و یک تعمیرکار خوب طی 2 ساعت می‌تواند این تعمیر را تکمیل کند.

پس سعی کنید قبل از واگذاری گوشی به تعمیرکار حتما در رابطه با مدت زمانی که انجام تعمیر طول می‌کشد هم اطلاعات لازم را کسب نمایید. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید مربوط به اورجینال بودن پنل ال سی دی نصب شده در گوشی می‌شود که در بخش های پیشین مقاله به طور جامع در مورد آن صحبت کردیم. اگر قرار است LCD اورجینالی روی گوشی شما نصب گردد، حتما از تعمیرکار یا آن مرکز تعمیرات ضمانت اورجینال بودن پنل ال سی دی را دریافت نمایید چون در غیر این صورت شما به عنوان یک کاربر عادی به سادگی نمی‌توانید متوجه اورجینال بودن یا نبودن صفحه نمایش گوشی شوید.

مهمترین نکات در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی - آداک فیکس

هزینه تعمیرات هم موضوع مهم بعدی است که باید در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی به آن توجه داشته باشید. طبیعتا همیشه باید سعی شود که از سرویس بهترین مرجع تعمیراتی استفاده به عمل آید که هم کیفیت مطلوبی در سرویس دهی ارائه کرده و هم هزینه مناسبی را در ازای تعمیرات دریافت می‌کند. همچنین سرویس ها و خدمات جانبی مثل ارسال و دریافت گوشی درب منزل و بدون نیاز به مراجعه حضوری و سایر موارد این چنینی هم می‌توانند از موضوعات حائز اهمیت باشند که باید در تعمیرات تخصصی گوشی موبایل مورد توجه قرار گیرند. به هیچ عنوان تعمیرات ال سی دی موبایل هوآوی خود را به هر تعمیرکار یا مرکز تعمیر ناشناسی واگذار نکنید.

آداک فیکس و تعمیر صفحه نمایش گوشی های هوآوی

مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات موبایل در کشور می‌تواند بهترین گزینه برای انجم تعمیرات روی گوشی های هوآوی، سامسونگ، اپل و غیره باشد. با استفاده از خدمات این مرکز شما از مزیت های ویژه‌ای بهره‌مند خواهید شد که مشابه آن ها به سختی در سایر مراکز تعمیرات تخصصی موبایل یافت می‌شوند. به عنوان مثال تمام تعمیرات صورت گرفته در آداک فیکس مشمول 30 روز ضمانت کیفیت تعمیر خواهند بود و در صورت بروز هرگونه مشکل مرتبط با تعمیر صورت گرفته در این بازه زمانی، رفع آن بدون نیاز به پرداخت هزینه توسط کارشناسان آداک فیکس صورت می‌پذیرد. همچنین قطعاتی که در این مرکز در گوشی مشتریان نصب می‌شوند اورجینال و اصل هستند و از این نظر مشمول گارانتی خواهند بود مگر اینکه متقاضی تعمیر شخصا درخواست نصب قطعه غیراورجینال برای کاهش هزینه تعمیرات را داشته باشد. این مسئله در تعویض ال سی دی گوشی هوآوی بسیار اهمیت دارد.

از سمت دیگر تجربه بالای تعمیرکارانی که در این مرکز فعالیت دارند منجر می‌شود که شما بتوانید بدون کوچک ترین نگرانی تعمیرات تخصصی گوشی های هوآوی را انجام دهید. همچنین بکارگیری متدها و تجهیزات به روز و مدرن هم به افزایش کیفیت تعمیرات کمک می‌کند. ضمنا با استفاده از سرویس آداک فیکس نیازی به مراجعه حضوری جهت واگذاری گوشی و دریافت آن بعد از انجام تعمیر نخواهید داشت، چون پیک رایگان شرکت این کار را برایتان انجام می‌دهد. هزینه تعمیرات هم در مرکز آداک فیکس به مراتب مقرون به صرفه‌تر از سایر مراکز مشابه خواهد بود. برای کسب راهنمایی بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02177921002 تماس حاصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]

مطالب مشابه

آیا گوشی اب خورده تعمیر میشود؟

آیا گوشی اب خورده تعمیر میشود؟

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران مطرح می‌کنند این است که آیا گوشی های آب خورده یا خیس شده قابل تعمیر هستند یا نه! اگر بخواهیم در یک کلمه ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *