روش های کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

  • ۷:۱۶ ق.ظ
  • خرداد ۱۵, ۱۳۹۹
روش های کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

یکی از اصلی ترین معضلاتی که کاربران گوشی های موبایل در مواقع نیاز به تعویض ال سی دی گوشی با آن رو به رو می‌شوند مربوط به هزینه های سرسام‌آوری است که باید بدین منظور پرداخت گردد. اما آیا می‌دانید با روش ای خاصی می‌توان هزینه انجام تعمیر روی LCD گوشی های موبایل را کاهش داد؟ در این مقاله می‌خواهیم به معرفی روش های کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ اشاره داشته باشیم. بنابراین با آداک فیکس همراه شوید.

هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ : مقدمه

سامسونگ به عنوان غول کره‌ای صنعت موبایل هر سال گوشی های جدیدی را روانه بازار می‌کند. گوش های این برند کره‌ای شامل رده های کیفی مختلفی می‌شوند و عمدتا در سه دسته پایین رده، میان رده و بالا رده (پرچمدار) طبقه‌بندی خواهند شد. یکی از رایج ترین تعمیراتی که روی گوشی های سامسونگ انجام می‌گیرد، تعمیر ال سی دی است. تعمیرات ال سی دی گوشی سامسونگ سری A، تعمیرات LCD گوشی سامسونگ سری S، نوت و غیره همگی هر روز متقاضیان خاص خودشان را دارند. اما مشکلی که در این بین وجود دارد مربوط به هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ می‌شود!

متاسفانه در اغلب مواقع و به ویژه زمانی که قرار باشد تعویض LCD در گوشی جدیدی از برند سامسونگ انجام گیرد، هزینه تعمیرات به طرز قابل ملاحظه‌ای بالا خواهد بود. این موضوع برای کاربرانی که بنا به هر دلیل نیازمند انجام این تعمیر روی گوشی خود هستند بسیار آزاردهنده محسوب می‌شود. اما آیا می‌دانید که واقعا روش ها و راه هایی برای کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ وجود دارد؟ ما در ادامه این مطلب می‌خواهیم به چند مورد از مهمترین و موثرترین این روش ها اشاره کتیم و مشخص نماییم که دقیقا می‌توان از چه ترفندهایی برای کاهش هزینه تعمیر تاچ LCD موبایل سامسونگ استفاده کرد. با آداک فیکس همراه شوید.

روش های کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

روش اول: تعویض گلس به جای تعویض ال سی دی

یکی از ساده ترین روش هایی که می‌توان در شرایط خاص از آن برای کاهش هزینه تعمیرات صفحه نمایش گوشی سامسونگ استفاده کرد مربوط به جایگزین کردن تعویض گلس با تعویض کامل پنل تاچ و LCD می‌شود. البته در نظر داشته باشید که این روش تعمیر صرفا در شرایط خاص قابل پیاده سازی خواهد بود و اینطور نیست که هر وقت برای صفحه نمایش گوشی سامسونگ شما مشکلی به وجود آمد بتوانید تعویض گلس انجام دهید و با جایگزین کردن آن با پروسه تعویض LCD هزینه تعمیرات را کاهش دهید. اگر به خاطر داشته باشید در مقاله “تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ” به طور جامع در مورد این روش تعمیر صحبت کرده بودیم، بنابراین مطالعه مقاله مذکور می‌تواند کمک قابل ملاحظه‌ای برای درک بهتر موضوع کند.

اگر بخواهیم خیلی ساده مفهوم تعویض گلس را برایتان شرح دهیم باید بگوییم که در این روش تعمیر فقط شیشه پرس شده روی ال سی دی موبایل تعویض می‌شود و خود تاچ و LCD گوشی باقی می‌مانند. این روش تعمیر فقط زمانی قابل استفاده خواهد بود که شکستگی هایی روی صفحه نمایش گوشی ایجاد شوند اما این شکستگی ها در عملکرد خود تاچ یا LCD موبایل اختلالی به وجود نیاورند. اگر بتوانید با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش گوشی سامسونگ را رفع کنید، شاهد کاهش چشمگیر هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ خویش هم خواهید بود، اما متاسفانه همانطور که گفتیم این روش تعمیر همیشه قابل پیاده سازی نیست و فقط در شرایط خاص می‌توان از آن به جای تعویض تاپ و LCD استفاده کرد.

روش دوم: استفاده از ال سی دی دست دوم

راه حل بعدی که می‌توانید از آن برای کاهش هزینه تعمیرات صفحه نمایش گوشی های سامسونگ استفاده کنید مربوط به بکارگیری پنل های LCD دست دوم می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید شما گوشی گلکسی S10 سامسونگ دارید و ال سی دی گوشی باید تعویض شود و قیمت نسخه اورجینال و OEM ال سی دی این گوشی 3 میلیون تومان باشد. حال اگر شما بتوانید گوشی گلکسی S10 معیوبی را پیدا کنید که فقط تاچ و ال سی دی آن سالم است (مثلا مادربرد گوشی سوخته و قابلیت تعمیر نداشته باشد)، می‌توانید آن گوشی را به عنوان یک گوشی غیر قابل استفاده از صاحب آن بخرید و ال سی دی آن را در گوشی خود نصب کنید.

این روش به شدت روی کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند هزینه تعمیرات LCD را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. اما یک مشکل بزرگ در این بین وجود دارد! عموما پیدا کردن ال سی دی سالم گوشی که شما نیاز به آن دارید کار بسیار سختی خواهد بود و به ندرت همچنین مواردی پیدا می‌شوند. این امر منجر خواهد شد که مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر ال سی دی موبایل شما افزایش یابد و گاها مجبور شوید هفته ها یا ماه ها منتظر بمانید تا گوشی با شرایط لازم و ال سی دی سالم پیدا شود و بتوان ال سی دی آن را در گوشی شما نصب کرد. ذکر یک نکته مهم هم در این بین خالی از لطف نخواهد بود. همیشه سعی کنید برای تعویض LCD گوشی خود از سرویس تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد استفاده کنید. در برخی مواقع دیده شده که تعمیرکاران ال سی دی های دست دوم را از گوشی های دیگر در گوشی متقاضیان تعمیرات LCD نصب می‌کنند و از آن ها هزینه نصب LCD کاملا نو و OEM را دریافت می‌نمایند. بنابراین همیشه برای تعمیر گوشی خود از سرویس مراکز قابل اعتماد و مطمئن استفاده کنید.

روش سوم: نصب ال سی دی کپی یا غیر اورجینال

یکی دیگر از ساده ترین راه حل هایی که اغلب کاربران از آن برای کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ سری A یا حتی سری S و گلکسی نوت استفاده می‌کنند مربوط به نصب پنل های کپی یا غیر اورجینال می‌شود. هم اکنون برای هر مدل از گوشی های اندرویدی برند سامسونگ نمونه های زیادی از ال سی دی های تقلبی و غیر اصلی عرضه شده‌اند که شاید از نظر کیفیت نسبت به هم متفاوت باشند اما هیچ کدام از آن ها OEM و اصل نیستند و کیفیت مشابه با صفحه نمایش اصلی و فابریک گوشی شما را ارائه نخواهند کرد. اما از سمت دیگر قیمت این نوع پنل های به مراتب در مقایسه با قیمت LCD اورجینال گوشی کمتر خواهد بود.

بنابراین شما با استفاده از ال سی دی های کپی یا غیر اورجینال در گوشی های سامسونگ می‌توانید هزینه تعمیرات را کاهش دهید و این روش هم یکی دیگر از ساده ترین روش های موجود برای کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ است که توسط اغلب افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که اگر برای نصب صفحه نمایش اورجینال در گوشی حساس هستید و هزینه آن برایتان مهم نیست، فریب افراد سودجو را نخورید که از LCD های کپی به عنوان اورجینال در گوشی استفاده می‌کنند و سودهای کلانی را به جیب می‌زنند. حتما برای تعویض تا ال سی دی گوشی خود از سرویس یک مرکز تعمیر معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید.

روش چهارم: استفاده از خدمات مرکز آداک فیکس

یک راه حل ساده دیگر وجود دارد که با استفاده از آن قادر به کاهش هزینه تعمیرات LCD گوشی سامسونگ خود خواهید بود. این روش مربوط به بکارگیری خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌شود. در این مرکز قطعات اورجینال و OEM گوشی های سامسونگ به طور مستقیم از تامین کنندگان رسمی این شرکت تهیه می‌شوند و عموما قیمت آن ها در مقایسه با قیمت سایر فروشندگان قطعات جانبی موبایل به مراتب کمتر در نظر گرفته می‌شود. همچنین تعرفه های بسیار رقابتی و مقرون به صرفه‌ای هم به عنوان دستمزد تعمیرات در مرکز آداک فیکس تعیین شده‌اند و این موارد در مجموع می‌توانند روی کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.

در صورتی که تمایل داشته باشید از پنل های نمایشگر غیر اورجینال هم استفاده کنید، کارشناسان مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس می‌توانند بهترین گزینه ها و با کیفیت ترین پنل های LCD را به شما عزیزان معرفی کنند و در صورت نیاز با نصب آن ها در گوشی موبایلتان تعمیر صفحه نمایش گوشی را با کمترین هزینه امکانپذیر سازند. ضمن اینکه اگر ساک شهر تهران باشید می‌توانید دریافت و ارسال گوشی را با پیک رایگان آداک فیکس انجام دهید و بدین ترتیب هم در هزینه های خود و همچنین در زمان خویش صرفه جویی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس مرکز تعمیرات آداک فیکس و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل کنید و از کارشناسان ما راهنمایی دقیق تری بخواهید.

روش های کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی چهار روش کارآمد و موثر در کاهش هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ پرداختیم. با در نظر گرفتن این موارد قادر خواهید بود که هزینه تعمیرات صفحه نمایش گوشی سامسونگ سری A، سری S یا حتی سری نوت خود را به حداقل برسانید. فراموش نکنید اگر از سرویس مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده نمایید علاوه بر کاهش هزینه تعمیرات از گارانتی 30 روزه کیفیت تعمیر هم بهره‌مند خواهید شد و می‌توانید یک تعمیر مطمئن، سریع و ضمانت شده را تجربه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 77921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه