تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده

  • ۶:۴۸ ق.ظ
  • خرداد ۱۴, ۱۳۹۹
تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده

درست است که ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ (Apple Watch) به صورت ضد آب طراحی شده اما این موضوع بدان معنا نیست که گجت مذکور هیچوقت در اثر آب خوردگی دچار مشکل و اختلال نمی‌شود! متاسفانه در خیلی از مواقع دیده شده کاربران برای تعمیر اپل واچی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده است به مرکز تعمیرات آداک فیکس مراجعه می‌کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم راهنمای جامعی برای تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده خدمتتان ارائه کنیم. با آداک فیکس همراه باشید.

ضد بودن اپل واچ و خرابی ناشی از آب خوردگی

قبل از اینکه در رابطه با جزئیات تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده صحبت کنیم باید یک موضوع را برایتان روشن نماییم! خیلی از افراد تصور دارند که چون Apple Watch ضد آب است، بنابراین هیچوقت در اثر تماس با آب و مایعات دچار مشکل نمی‌شود! اگر شما هم بر این باور هستید، کاملا در اشتباه به سر می‌برید و باید بدانید که همیشه ریست خراب شدن گجت های الکترونیکی در اثر تماس با آب و مایعات وجود دارد. نفوذ یک قطره آب به داخل بدنه ساعت اپل و برخورد آن با مدارهای روی مادربرد می‌تواند به کل ساعت هوشمند مذکور را از کار بیندازد و عملکردش را متوقف سازد!

بنابراین اینطور تصور نکنید که اگر یک اپل واچ دارید، می‌توانید بدون استرس و نگرانی آن را در زیر دوش حمام، لب دریا، استخر یا هر محیط این چنینی دیگر مورد استفاده قرار دهید. کاربرانی که همچنین تصوری دارند اغلب با مشکل رو به رو می‌شوند و برای تعمیر اپل واچ آب خورده خود به مراکز تعمیرات تخصصی موبایل از قبیل آداک فیکس مراجعه می‌کنند. اما مشکل چیست و چرا ساعت اپلی که به عنوان یک گجت ضد آب روانه بازار می‌شود در اثر آب خوردگی دچار مشکل خواهد شد؟ منشا مشکل به ظرافت گجت ها الکترونیکی و قطعات بکار رفته در آن ها مربوط می‌شود که به شدت در برابر تماس با آب حساس هستند.

تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده

اپل تمام تلاش خودش را می‌کند که بدنه بیرونی اپل واچ را به گونه‌ای طراحی نماید که امکان نفوذ آب به داخل آن وجود داشته باشد. واقعیت این است که در 90 درصد مواقع هم احتمال نفوذ آب به داخل بدنه Apple Watch تقریبا غیرممکن است اما در 10 درصد باقی مانده احتمال دارد یک قطره آب به داخل ساعت نفوذ کند و همین امر کافیست تا در عملکرد برد و دیگر قطعات اسمارتواچ اپل اختلال به وجود آید و حتی ساعت کاملا بسوزد. به ویژه اگر ساعت اپلی قبلا تعمیر شده باشد و قاب آن باز شود، حساسیت بسیار بالایی در برابر تماس با آب خواهد داشت و تقریبا بهتر است ضد آب بودن آن به طور کامل فراموش شود. اما آیا ساعت اپلی که گارانتی دارد را می‌توان به طور رایگان و با استفاده از گارانتی تعمیر کرد؟ اصلا اگر ساعت اپل درون آب بیفتد باید چه کنیم و چه اقداماتی می‌بایست در این شرایط انجام گیرند؟

در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور جامع در رابطه با این موضوع و تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده صحبت کنیم. دقت داشته باشید توصیه ما این است که هیچوقت از هیچ گجت الکترونیکی ضد آبی در محیط های مثل استخر، دریا، زیر دوش آب و غیره استفاده نکنید و در صورتی که اپل واچ شما با آب در تماس قرار گرفت سریعا اقدامات خاص لازم برای نجات آن را طی نمایید. اگر می‌خواهید در رابطه با تعمیرات تخصصی اپل واچ اطلاعات بیشتری کسب کنید و با سرویس مرکز تعمیرات آداک فیکس در این راستا آشنا شوید، بد نیست به مطالعه مقاله “تعمیرات تخصصی اپل واچ با کمترین هزینه” هم بپردازید. با آداک فیکس همراه باشید.

اقدامات مفید برای نجات اپل واچ خیس شده

مجموعه اقداماتی وجود دارند که توصیه داریم در شرایط خاص برای نجات اپل واچ خیس شده از آن ها استفاده کنید. با انجام این اقدامات شما می‌توانید ریسک خراب شدن ساعت اپل خود را به حداقل برسانید. دقت کنید این روش و مراحل بهتر است تحت شرایطی که ساعت اپل در داخل آب یا مایعات دیگر غوطه‌ور شد مورد استفاده قرار گیرند و در شرایطی که قطرات کوچک آب روی ساعت اپل واچ اورجینال پاشیده شدند، نیازی مبنی بر انجام این اقدامات وجود ندارد. اقدامات مفید برای نجات اپل واچ خیس شده به شرح زیر هستند:

  • خارج کردن سریع ساعت از داخل آب: در اولین قدم شما باید هرچه سریع تر ساعت اپل خودتان را از داخل آب یا مایعی که به درون آب افتاده خارج کنید. هرچقدر سریعتر این کار را انجام دهید، ریسک خرابی Apple Watch کمتر می‌شود و به نوعی احتمال نجات آن افزایش می‌یابد. بنابراین هرچه سریع تر ساعت را از درون آب خارج کنید.
  • تمیز کردن سطح بیرونی ساعت: بعد از اینکه اپل واچ را از داخل آب خارج کردید، سریعا بدنه آن را با یک دستمال مناسب به طور کامل خشک کنید. سعی کنید تا حد امکان به دکمه های فیزیکی روی بدنه ساعت دست نزنید یا صفحه نمایش آن را روشن نکنید و فقط سطح خارجی ساعت را کاملا تمیز و پاک نمایید.

تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده

  • قرار دادن ساعت در کیسه برنج: حالا یک کیسه برنج آماده کنید و ساعت خود را برای مدت زمان 24 ساعت داخل این کیسه قرار دهید. بعد از 24 ساعت، ساعت را از داخل کیسه برنج خارج کرده و سعی در روشن کردن و استفاده از آن داشته باشید.

به احتمال زیاد با انجام مراحل فوق دیگر نیازی به تعمیر اپل واچ آب خورده نخواهید داشت چون اصلا Apple Watch شما خراب نمی‌شود. اگر علیرغم انجام مراحلی که نام بردیم، باز هم ساعت شما روشن نشد یا در عملکرد آن اختلال هایی به وجود آمد، باید از تعمیرات سخت افزاری استفاده کنید و به یک مرکز تعمیرات تخصصی موبایل نظر آداک فیکس مراجعه داشته باشید.

نکات مهم در تعمیر اپل واچ آب خورده

اگر بعد از تماس ساعت اپل با آب در عملکرد آن اختلال به وجود آمد و عملا نیازمند تعمیر کردن آن شدید، باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید تا خدای نکرده بعدا مشکلات بیشتری برایتان به وجود نیاید. اولین نکته این است که تعمیر ساعت اپل با تعمیر آیفون تفاوت دارد و این تعمیر باید فقط به دست تعمیرکارانی انجام شود که در این حوزه تخصص و تجربه کافی داشته باشند. یک تعمیرکاری که قبلا تجربه تعمیر اپل واچ آب خورده را نداشته و صرفا تعمیرات آیفون را انجام داده باشد، نمی‌تواند به خوبی از پس انجام این تعمیر بر آید. پس در انتخاب تعمیرکار و مرکز تعمیرات موبایل خود دقت کنید.

از سمت دیگر ابزارها و تجهیزاتی که باید برای تعمیر ساعت اپل وجود داشته باشند متفاوت با ابزارهای عادی تعمیرات گوشی هستند و این تجهیزات عموما در هر مرکز تعمیراتی یافت نمی‌شود. این موضوع هم می‌تواند مستقیما روی تعمیر سخت افزاری اپل واچ تاثیر بگذارد. مسئله بعدی مربوط به اورجینال بودن قطعات تعویضی می‌شود. اگر قرار است قطعه خاصی در ساعت اپل شما تعویض گردد می‌بایست حتما با یک قطعه اورجینال و OEM دیگر جایگزین شود، در غیر این صورت ممکن است خیلی زود با مشکل رو به رو شوید و کیفیت عملکرد ساعت به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. به همین جهت اکیدا توصیه می‌کنیم تعمیر اپل واچ آب خورده را فقط به مراکز تعمیری مثل آداک فیکس واگذار کنید.

نکات مهم دیگری هم وجود دارند که شما به عنوان یک کاربر عادی باید به آن ها توجه داشته باشید. برای مثال فریب صحبت های تعمیرکار را نخورید و این را بدانید که همیشه قیمت بالاتر به معنای کیفیت بیشتر نیست و از سمت دیگر قیمت های خیلی ارزان بدون تردید از نظر کیفی جای بحث دارند. احتمال دارد یک تعمیرکار قطعه خاصی را در اپل واچ شما با قطعه دست دوم جایگزین کند یا قطعه غیر اورجینال را در آن بکار ببرد و شما از این مسئله مطلع نشوید. به همین جهت داست که همیشه توصیه می‌کنیم برای انجام هرگونه تعمیر اپل واچ فقط و فقط از سرویس شرکت های شناخته شده و معتبر استفاده نمایید. در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس تعمیرات تخصصی Apple Watch با ضمانت 30 روزه و تضمین اورجینال بودن قطعات تعویضی و کمترین هزینه ممکن صورت می‌پذیرد.

گارانتی و تعمیر Apple Watch آب خورده

برخی کاربران تصور دارند که خرابی ناشی از آب خوردگی هم جزئی از ضوابط گارانتی گوشی های موبایل یا ساعت اپل واچ است در حالی که اصلا اینطور نخواهد بود و شما به هیچ عنوان نمی‌توانید خرابی ناشی از آب خوردگی و خیس شدن Apple Watch را با گارانتی به صورت رایگان تعمیر کنید. جالب است بدانید که حتی خود شرکت اپل و دیگر کمپانی های عرضه کننده اسمارتفون و گجت های الکترونیکی ضد آب هم در قبال این موضوع برای گجت های خود گارانتی ارائه نمی‌کنند! دلیل این مسئله همان موردی است که در بخش اول مطلب به آن اشاره داشتیم و گفتیم که حتی نفوذ احتمالی یک قطره آب هم می‌تواند منجر به سوختن مدارهای داخل گجت الکترونیکی شود.

حال تصور کنید شما به عنوان کاربری که چندین میلیون تومان را صف خرید یک اپل واچ کرده‌اید، از آن در محیط هایی مثل استخر یا زیر دوش استفاده کنید! وقتی شرکت سازنده این محصولات احتمال خرابی ناشی از آب خوردگی آن ها را معادل 0 درصد در نظر نمی‌گیرد، چطور شما این ریسک را می‌پذیرید؟ پس اگر اپل واچ شما گارانتی دارد و مشخص شود در اثر آب خوردگی اختلالی در عملکرد آن به وجود آمده، قادر نخواهید بود که با استفاده از ضوابط گارانتی و به صورت رایگان آن را تعمیر کنید. پس تعمیر اپل واچ آب خورده با گارانتی امکانپذیر نیست!

تعمیر اپل واچ آب خورده یا خیس شده

هزینه تعمیر اپل واچ خیس شده

هزینه تعمیر ساعت اپل خیس شده یا همان ساعتی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل و اختلال شده است باید بعد از بررسی دقیق و عیب یابی و شناسایی قطعات معیوب تعیین شود. بنابراین اینطور نیست که یک تعمیرکار بتواند بدون بررسی موضوع و پیدا کردن منشا مشکل در ساعت اپل خیس شده، هزینه تعمیر آن را به طور کامل و دقیق عنوان کند. اما در مجموع هزینه تعمیر اپل واچ خیس شده به اندازه هزینه تعمیر آیفون هایی که به صورت مشابه دچار مشکل شده‌اند نیست و این می‌تواند خبر خوبی برای دارندگان Apple Watch باشد. عموما تعمیرات ساعت اپل با هزینه نه چندان بالایی قابل انجام خواهد بود. در بدترین شرایط شاید نیاز باشد که مادربرد ساعت شما به طور کامل تعویض گردد که در این حالت هزینه تعمیر کمی افزایش پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید با کمترین هزینه و قیمت قادر به تعمیر کردن ساعت اپل خود باشید، توصیه داریم از خدمات مرکز آداک فیکس استفاده کنید که در بخش بعد به طور دقیق تر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

آداک فیکس و تعمیر اپل واچ آب خورده

اگر در اثر آب خوردگی یا تماس با مایعات در عملکرد Apple Watch شما اختلال و مشکلی به وجود آمده نگران نباشید چون کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تخصصی آداک فیکس آمادگی لازم جهت سرویس دهی به شما عزیزان رفع مشکل ساعتتان با کمترین هزینه را دارند. کارشناسانی که در این مرکز به انجام تعمیرات می‌پردازند از با تجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین تعمیرکاران فعلی کشور هستند که تجهیزات کاملا مدرن و به روزی در اختیارشان قرار گرفته تا با رعایت تمام استانداردهای لازم تعمیر اپل واچ آب خورده یا گوشی آیفون شما را انجام دهند.

زمانی که از سرویس مرکز تعمیرات آداک فیکس استفاده می‌کنید از ضمانت 30 روزه تعمیرات بهره‌مند خواهید شد و همچنین گارانتی اورجینال بودن قطعات تعویضی ساعت هم خدمتتان ارائه می‌شود. بنابراین با سرویس این مرکز یک تعمیر کاملا مطمئن، با کیفیت و تضمین شده بر روی Apple Watch شما انجام می‌گیرد. ضمن اینکه با استفاده از خدمات آداک فیکس می‌توانید هزینه تعمیر را هم به حداقل برسانید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان برای تعمیر اپل واچ آب خورده خود کافیست با شماره 77921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه