تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

 • ۸:۰۴ ق.ظ
 • خرداد ۳, ۱۳۹۹
تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

چنانچه یک تعمیرکار موبایل هستید یا بنا به هر دلیل به دنبال آشنایی با مراحل تعویض پنل تاچ LCD گوشی سامسونگ Galaxy S9 می‌گردید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در اینم مقاله می‌خواهید به آموزش تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 بپردازیم. با آداک فیکس همراه شوید.

تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 : مقدمه

یکی از پرفروش‌ترین گوشی های شرکت سامسونگ، گوشی گلکسی اس 9 یا Galaxy S9 بود که هم اکنون کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. با توجه به این مسئله طبیعتا تقاضای تعمیرات این گوشی هم افزایش می‌یابد. در بین تعمیراتی که روی این اسمارتفون انجام می‌شوند، تعویض ال سی دی جایگاه ویژه‌ای دارد. انجام این تعمیر ممکن است بنا به دلایل مختلف از قبیل شکستن صفحه نمایش، از کار افتادن تاچ، سیاه و روشن نشدن ال سی دی و غیره انجام گیرد. اما سوال اصلی اینجاست که برای تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 باید چه مراحلی طی شود؟

اگر به تعمیرات تخصصی گوشی های سامسونگ علاقه دارید یا یک تعمیرکار حرفه‌ای هستید و می‌خواهید با مراحل دقیق تعویض LCD موبایل سامسونگ آشنا شوید، این مقاله اختصاصی به شما کمک می‌کند. در ادامه این مطلب به آموزش مرحله به مرحله نحوه تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 خواهیم پرداخت. برای دستیابی به بهترین نتیجه و موفقیت آمیز بودن پروسه تعمیر، حتما هر یک از مراحل را درست و مشابه توضیحاتی که ارائه می‌شود انجام دهید. با آداک فیکس همراه باشید.

مرحله اول: جدا کردن قاب پشت گوشی

در قدم اول باید قاب پشت گوشی S9 را از روی بدنه آن جدا کنید. با توجه به اینکه در لبه های قاب پشت این گوشی چسب های بکار رفته که آن را کیب و ضد آب کنند، انجام این مرحله آسان نخواهد بود و نیاز به حوصله، صبر و دفت بالایی دارد. مراحلی که برای انجام این مرحله تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 باید طی شوند به شرح زیر هستند:

نکته: قبل از شروع پروسه تعمیر حتما گوشی را خاموش کنید و در صورت امکان شارژ باتری آن را خالی نمایید.

 • ابتدا با استفاده از ابزاری مثل آی‌اوپنر (iOpener)، هیتر یا سشوار کاملا به لبه های قاب پشت گوشی S9 گرما بدهید. انجام این کار منجر به ضعیف شدن خاصیت چسبندگی چسب های لبه قاب پشت گوشی می‌شود.

تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

 • یک ساکشن کاپ را در لبه زیرین قاب پشت گوشی نصب کنید. گوشی را روی سطحی صاف مثل میز کار قرار دهید و به آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید تا در لبه زیرین قاب گوشی یک شکاف کوچک ایجاد شود.
 • نوک یک پیک را به درون این شکاف فرو ببرید و آن را به آرامی در این قسمت حرکت دهید تا خاصیت چسبندگی لبه زیرین قاب پشت گوشی از بین برود.

 • ساکشن کاپ را از روی قاب پشت گوشی جدا کنید و به آرامی پیک را در لبه های قاب پشت گوشی حرکت دهید. این کار را در هر سه لبه سمت راست، چپ و فوقانی قاب گوشی انجام دهید تا لبه های قاب پشت گوشی کاملا آزاد و شل شود.

نکته: شل کردن لبه های قاب پشت گوشی گلکسی S9 را با احتیاط و حوصله انجام دهید و تا زمانی که مطمئن نشدید هر چهار لبه قاب گوشی آزاد شده‌اند، پیک را از شکاف مابین قاب پشت و بدنه اصلی دستگاه جدا ننمایید. همچنین به هیچ وجه سعی نکنید که قاب پشت گوشی را کاملا از روی بدنه آن جدا نمایید.

تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

 • حالا به یکی از مراحل مهم تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 می‌رسید. لبه سمت راست قاب پشت گوشی را به آرامی از روی بدنه آن بلند کنید تا حالتی مثل عکس فوق ایجاد شود.
 • به آرامی نوک اسپاتول را به زیر کانکتور اسکنر انگشت گوشی هدایت کنید و این کانکتور را از روی سوکتش آزاد نمایید.
 • سپس می‌توانید قاب پشت گوشی را به طور کامل از روی بدنه موبایل گلکسی S9 جدا کنید.

با انجام این اقدامات مرحله یا بخش اول تعویض LCD گوشی سامسونگ Galaxy S9 به پایان می‌رسد و وارد مرحله بعدی می‌شوید. اگر می‌خواهید بعد از تعمیر گوشی همچنان خاصیت ضد آب آن حفظ شود باید لبه های قاب پشت دستگاه را تمیز کنید و لاستیک های چسبناک جدیدی که به طور اختصاصی برای ضد آب کردن قاب گوشی S9 عرضه شده‌اند را به قاب پشت آن متصل کنید.

مرحله 2: جدا کردن کاور روی برد

در این مرحله باید سعی کاور پلاستیکی که روی مادربرد گوشی S9 تعبیه شده را از روی آن جدا کنید. همچنین با انجام این کار آنتن NFC گوشی هم از روی آن جدا می‌شود. در انجام این مراحل هم نهایت دقت را صرف کنید تا به کاور روی مادربرد گوشی آسیبی وارد نشود.

تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

 • پیچ هایی که در عکس فوق نشان داده شده‌اند را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید. دقت داشته باشید نیرویی که در حین باز و بسته کردن این پیچ ها وارد می‌کنید می‌توانند مستقیما به برد و پایه های نگهدارنده آن منتقل شوند، بنابراین از ایجاد فشار زیاد خودداری کنید.
 • به آرامی یک پیک را از بخش فوقانی قاب گوشی به زیر کاور روی مادربرد فرو ببرید و لبه های برد را از بدنه گوشی بلند کنید.

 • لبه فوقانی کاور برد را گرفته و آن را به سمت بالا بکشید تا کاملا از روی گوشی جدا شود.

 • مطابق با عکس فوق کانکتور باتری گوشی را از روی سوکتش آزاد کنید.

 • پیچ های نگهدارنده کاور پلاستیکی گوشه مادربرد را باز کنید.
 • کاور نشان داده شده در عکس فوق که در مرحله قبل پیچ هایش باز شده بودند را از روی برد گوشی جدا نمایید.

با انجام این مرحله تقریبا بخش اصلی جداسازی و تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 به پایان رسیده و فقط چند مرحله ساده دیگر پیش رویتان قرار می‌گیرد.

مرحله 3: جداسازی و تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

به آخرین مرحله کار یعنی تعویض تاچ LCD گوشی سامسونگ Galaxy S9 می‌رسید. مابقی مراحلی که در این مرحله به شرح آن ها می‌پردازیم را باید با دقت بالایی انجام دهید و مراقب باشید که به قطعات سخت افزاری موبایل مورد نظر آسیبی وارد نشود.

 • به آرامی کانکتور ال سی دی را از گوشه برد Galaxy S9 آزاد کنید تا امکان جدا کردن پنل تاچ و LCD از روی قاب اصلی گوشی و مادربرد محقق گردد.
 • از آنجایی که صفحه نمایش گوشی یا همان پنل تاچ LCD با استفاده از چسب های خاص به فریم اصلی دستگاه چسبانده شده، به راحتی قادر به جداسازی آن نخواهید بود و باید مراحلی مشابه با مراحل قبلی که برای جدا کردن قاب پشت گوشی طی کرده بودید را دوباره برای آزاد کردن پنل LCD تکرار کنید.
 • با استفاده از هیتر، سشوار یا آی‌اوپنر به لبه های ال سی دی گوشی S9 گرما وارد کنید تا خاصیت چسبندگی و اتصال مابین فریم گوشی و LCD تضعیف شود. اگر ال سی دی گوشی سوخته و عملا به درد نمی‌خورد، می‌توانید شدت گرما را افزایش دهید تا جداسازی پنل LCD ساده تر قابل انجام باشد.

 • یک ساکشن کاپ را در لبه فوقانی LCD گوشی وصل کنید. به آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید تا شکافی روی لبه فوقانی قاب گلکسی S9 و مابین ال سی دی و فریم آن ایجاد شود.
 • نوک یک پیک را به داخل شکاف مابین LCD و فریم گوشی فرو ببرید. به آرامی پیک را در لبه فوقانی قاب گوشی حرکت دهید تا این بخش از ال سی دی از روی فریم گوشی آزاد شود و از حالت کیپ بودن خارج گردد.
 • به صورت مشابه سه لبه دیگر ال سی دی Galaxy S9 سامسونگ را هم از فریم اصلی گوشی آزاد کنید تا حالتی به وجود آید که گویا لبه های صفحه نمایش گوشی کاملا آزاد شده‌اند و قابلیت جدا کردن از روی فریم گوشی را دارند. وقتی به این مرحله برسید بخش اصلی پروسه تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 انجام شده است.

تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9

 • به آرامی لبه سمت راست LCD گوشی را از روی بدنه و فریم آن بلند کنید و به تدریج کاملا ال سی دی را از گوشی جدا نمایید.

وقتی جداسازی LCD انجام شد، پنل تاچ LCD جدیدی که قرار است در گوشی نصب شود را آماده کرده و روی گوشی سوار کنید. برای جمع کردن یا اصطلاحا بستن گوشی بعد کافیست مراحلی که شرح دادیم را به صورت معکوس انجام دهید. یعنی کانکتور LCD و باتری را روی سوکتشان وصل کنید. کاورهای روی برد را نصب نمایید و سپس قاب پشت گوشی را به آن نصب کنید. به همین سادگی تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 انجام می‌شود. برای کیپ نگه داشتن ال سی دی و همچنین قاب پشت گوشی و جلوگیری از نفوذ آب می‌توانید از چسب های خاصی که بدین منظور ارائه شده‌اند کمک بگیرید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش مرحله به مرحله و ساده نحوه تعویض کردن تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ Galaxy S9 پرداختیم. با طی کردن دقیق، درست و با حوصله این مراحل می‌توانید پنل تاچ LCD این گوشی را بدون مشکل تعویض کنید. اگر تجربه بالایی در زمینه تعمیرات موبایل ندارید اما به ابزارهای لازم دسترسی داشته باشید هم با طی کردن این مراحل قادر به تکمیل پروسه تعویض LCD گلکسی اس 9 خواهید بود. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به راهنمایی داشتید یا می‌خواهید تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 را به مرکز تعمیرات تخصصی واگذار کنید که این عملیات را بی‌دردسر و با ضمانت برایتان انجام دهد، کارشناسان آداک فیکس آماده سرویس دهی به شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با شماره 77921002 تماس حاصل کنید.

مطالب مشابه