آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ

  • تاریخ انتشار : خرداد ۱, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

حیلی از کاربران تصور دارند که تعویض گلس گوشی سامسونگ کار سختی است و حتما باید یک فروشنده لوازم جانبی موبایل یا فردی که در این زمینه متخصص است، انجام این کار را صورت دهد. اما در واقع اینطور نیست و تعویض گلس محافظ ال سی دی موبایل ها کار دشواری محسوب نمی‌شود. مطمئن باشید شما هم با چند بار تمرین و تکرار قادر به انجام این کار خواهید بود. در ادامه این مطلب به آموزش نحوه تعویض گلس گوشی سامسونگ می‌پردازیم. با آداک فیکس همراه باشید.

مقدمه

قبل از هر چیز باید منظورمان را از تعویض گلس گوشی بیان کنیم! در اصطلاح تخصصی زمانی که به تعویض گلس اشاره می‌شود، منظور لایه شیشه‌ای و محافظی است که توسط شرکت سازنده گوشی بر روی ال سی دی آن پرس شده و طبیعتا به سادگی قابلیت جداسازی و تعویض ندارد. اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاله “تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ” به طور جامع در رابطه با این تعمیر صحبت کردیم و گفتیم که وقتی شکستگی های روی صفحه نمایش موبایل ایجاد شوند اما علیرغم این شکستگی ها ال سی دی و تاچ گوشی بدون مشکل کار کنند، می‌توان تعویض گلس را در دستور کار قرار داد. اما تعویض گلس گوشی سامسونگ در اصطلاح عامیانه مفهوم دیگری دارد!

کاربران عادی زمانی که اصطلاحا تعویض گلس را برای گوشی های موبایل بکار می‌برند، منظورشان لایه محافظی است که به عنوان لوازم جانبی از فروشندگان لوازم جانبی موبایل تهیه می‌کنند و روی صفحه نمایش گوشی نصب می‌نمایند. این گلس های محافظ منجر می‌شود که اشیای نوک تیز مستقیما با شیشه روی ال سی دی در تماس قرار نداشته باشند و بدین ترتیب خط و خشی روی صفحه نمایش موبایل ایجاد نشود. منظور ما از آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ در این مقاله، در واقع تعویض کردن همین قطعه ساده است. برخلاف تصور اغلب کاربران انجام این کار اصلا سخت نیست و با کمی دقت و حوصله و البته تمرین و تکرار شما هم می‌توانید آن را انجام دهید.

آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ

برای اینکه بتوانید به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید توصیه داریم که حتما مراحلی که در ادامه مطلب شرح می‌دهیم را با دقت طی نمایید. درست و دقیق انجام دادن این مرحله کمک می‌کنند که تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ شما با کیفیت بهتری انجام شود. اگر اولین بار است که این کار را انجام می‌دهید، توصیه داریم دو عدد گلس تهیه کنید و در صورتی که در اقدام اول برای نصب گلس روی صفحه گوشی با مشکل رو به رو شدید یا از کیفیت آن راضی نبودید، بتوانید از گلس دوم استفاده کنید. مراحلی که باید بدین منظور طی شوند به شرح زیر هستند:

آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ - آداک فیکس

در اولین قدم باید گلس قبلی که روی صفحه گوشی نصب بوده را از آن جدا کنید. خیلی از افراد این کار را با عجله انجام می‌دهند و دقت لازم را در حین انجام آن صرف نمی‌کنند که این مسئله می‌تواند منجر به آسیب زدن به صفحه گوشی و ایجاد خط و خش بر روی آن شود. بنابراین حتی جداسازی گلس شکسته قبلی از روی صفحه گوشی را هم با اختیار انجام دهید. بدین منظور می‌توانید از یک پیک کمک بگیرید و لبه های گلس را از روی صفحه گوشی بلند کرده و سپس کل آن را از روی ال سی دی موبایل خود جدا نمایید.

بعد از انجام این کار به دومین مرحله تعویض گلس گوشی سامسونگ می‌رسید که مربوط به تمیز کردن صفحه گوشی می‌شود. این مرحله هم از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که به درستی و با دقت انجام نشود می‌تواند مشکل‌ساز گردد. روی سطح صفحه نمایش گوشی خود را با یک پنبه یا دستمال مناسب و الکل تمیز کنید. خیلی از گلس های محافظ ال سی دی در پاکت خود پنبه های اختصاصی را برای تمیز کردن صفحه گوشی ارائه می‌کنند که می‌توانید از آن ها هم استفاده کنید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بعد از تمیز کردن کامل صفحه گوشی نباید انگشت خود را به آن بمالید یا هیچ شی دیگری را نمایشگر گوشی تماس دهید. همچنین مطمئن شوید گرد و غبار یا موی سرتان به طور ناخواسته روی صفحه گوشی ننشسته باشد، چون این موارد می‌توانند منجر به ایجاد حباب هوا در زیر گلس ال سی دی شده و ظاهر آن را بسیار نامناسب جلوه دهند. ضمن اینکه وجود گرد و غبار و مو بین گلس و صفحه نمایش گوشی می‌تواند در حین استفاده از دستگاه هم آزاردهنده باشد.

آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ

در این مرحله تعویض گلس گوشی سامسونگ باید گلسی که خریداری کرده‌اید را از پاکتش خارج کرده و لایه محافظی که در پشت گلس نصب شده را از روی آن جدا کنید. به هیچ عنوان به سطح گلس دست نزنید چون خیلی سریع چربی دست شما روی آن نشسته و علامت هایی را برجا می‌گذارد که متاسفانه به سادگی قابل پاک کردن نیستند و می‌توانند دردسرساز شوند. بنابراین به هیچ عنوان سطح داخلی گلس را دست نزنید.

حالا به آرامی و مطابق با عکس ضمیمه شده یکی از بخش های فوقانی یا زیرین گلس را روی لبه صفحه نمایش گوشی تنظیم کنید. برای دقیق تر شدن کار از خروجی اسپیکر، سوراخ های مربوط به لنز دوربین سلفی و سایر موارد این چنینی برای سوار کردن دقیق و درست گلس بر روی صفحه نمایش کمک بگیرید. بعد از اینکه مطمئن شدید لبه گلس کاملا منطبق با بدنه گوشی روی آن نشسته، به آرامی به سمت جلو حرکت کنید و قسمت های بیشتری از گلس را روی صفحه نمایش موبایل بچسبانید. به تدریج که این پروسه را پیش می‌برید با یک کارت بانکی یا انگشتتان از چسبیدن کامل گلس روی صفحه گوشی و نبود حباب هوا در زیر آن اطمینان حاصل کنید.

آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ - آداک فیکس

بعد از اینکه گلس کاملا روی صفحه گوشی نشست، با کارت عابر بانک به طور کامل روی آن را از یک سمت به سمت دیگر مالش دهید تا اگر حباب هوایی زیر آن ایجاد شده است از بین برود. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید مربوط به آخرین لحظه نصب گلس روی ال سی دی می‌شود. این مرحله کار را بر خلاف مراحل دیگر خیلی سریع انجام دهید و به یک باره بخش انتهایی گلس را روی صفحه گوشی رها نمایید و با کارت بانکی خود گلس را از وسط صفحه تا بخش زیرین مالش دهید تا کاملا روی ال سی دی گوشی بچسبد.

پس از انجام این کار تقریبا پروسه تعویض گلس گوشی سامسونگ به پایان رسیده است. برخی از گلس های محافظ ال سی دی روی بخش بیرونی خودشان هم یک لایه محافظ و شبیه به تلق دارند که باید آن را از روی گلس جدا کنید. سپس می‌توانید با پارچه یا پنبه آغشته به الکل روی صفحه موبایلتان را تمیز کنید و از آن استفاده نمایید. پس به همین سادگی تعویض گلس محافظ ال سی دی گوشی های سامسونگ قابل انجام خواهد بود و نیازی نیست که برای انجام این کار از فرد دیگری کمک گرفته شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ پرداختیم. انجام این کار برخلاف ظاهرش و تصوری که اغلب افراد دارند اصلا سخت نیست و فقط نیازمند چند مرتبه تمرین و تکرار خواهد بود. شما با چند مرتبه انجام این کار می‌توانید با بهترین کیفیت گلس گوشی خود را تعویض کنید. در حین تعویض گلس گوشی حتما به نکاتی که نام بردیم دقت داشته باشید چون رمز موفقیت و تعویض درست گلس در همین نکات خلاصه می‌شود. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *