تعویض باتری گوشی سامسونگ و نکات مهم آن

  • تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

گوشی های برند سامسونگ هم مثل موبایل های دیگر برند ها از باطری های لیتیوم یونی و پلیمری بهره می‌برند و بعد از مدت زمان خاصی تعویض باتری آن ها الزامی می‌شود. تعویض باطری گوشی از تعمیرات مهمی است که باید انجام ن توسط افراد متخصص صورت پذیرد. در ادامه این مطلب معرفی مهم ترین نکاتی می‌پردازیم که باید در تعویض باتری گوشی سامسونگ به آن توجه شود. با آداک فیکس همراه باشید.

تعویض باتری گوشی سامسونگ : مقدمه

همانطور که قبلا در مقاله 11 ترفند برای مراقبت از باتری گوشی موبایل اشاره کرده بودیم، باتری های لیتیوم یونی و پلیمری که این روزها در اسمارتفون ها مورد استفاده قرار می‌گیرند به مرور زمان ظرفیت اصلی خودشان را از دست می‌دهند و بعد از گذشت چند وقت (عموما مابین 1 الی 2 سال) عمر مفیدشان به پایان می‌رسد. در این شرایط کاربر افت قدرت شارژدهی چشمگیری را در گوشی خود احساس خواهد کرد و مشکل زود به زود خالی شدن شارژ باطری برای او به معضلی آزاردهنده تبدیل می‌شود.

گوشی های برند سامسونگ هم مثل دیگر برندها شرایط مشابه دارند و در اینگونه مواقع باید تعویض باتری گوشی سامسونگ در دستور کار قرار گیرد. بنابراین با توجه به ماهیت باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری عملا تعویض آن ها بعد از یک بازه زمانی خاصی امری الزامی و اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. اما تعویض باطری یک پروسه مهم، دقیق و حائز اهمیت است و به هیچ عنوان نباید توسط هر تعمیرکار یا فرد کم تجربه‌ای انجام شود.

البته اگر از گوشی های قدیمی که باتری جداشدنی دارند استفاده می‌کنید، این شرایط برای شما برقرار نیست و شخصا قادر به تعویض باتری آن ها خواهید بود، اما تقریبا تمام گوشی های جدید سامسونگ قابی یکپارچه دارند و باطری آن ها به راحتی قابل جداسازی نیست. در ادامه این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که باید در تعویض باتری گوشی سامسونگ به آن ها دقت کنید. با آداک فیکس همراه شوید.

نکته 1: اورجینال بودن باتری جدید

با توجه به تقاضای بالایی که تعویض باطری گوشی های مختلف در بازار دارد، برخی از شرکت های تولید کننده قطعات موبایل از وضعیت سوء استفاده می‌کنند و باطری های تقلبی و غیر اورجینال را روانه بازار می‌سازند. اگر شما با دقت و حساس پیش نروید احتمال دارد به جای یک باطری اورجینال، نمونه تقلبی در گوشی شما نصب گردد! نصب اینگونه باتری ها می‌تواند علاوه بر بروز مشکلاتی مثل داغ شدن بدنه گوشی، خالی شدن زود به زود شارژ باتری و افزایش احتمال آسیب دیدن دیگر قطعات سخت افزاری موبایل، حوادث ناگواری همچون آتش گرفتن و انفجاری باتری را هم به بار آورد.

تعویض باتری گوشی سامسونگ و نکات مهم آن

بنابراین مهمترین نکته‌ای که باید در تعویض باتری گوشی سامسونگ به آن توجه کنید و از آن اطمینان حاصل نمایید مربوط به اورجینال بودن باطری جدیدی  می‌شود که در گوشی نصب خواهد شد. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید خودتان با توجه به نکاتی که در مقاله تعویض باتری گوشی سامسونگ و نکات مهم آن به معرفی آن ها پرداختیم یک باطری اورجینال و اصل را تهیه کنید و از تعمیرکار قابل اعتمادی بخواهید که آن را در گوشی شما نصب کند. دقت داشته باشید که برای تعویض باطری به هیچ وجه به هر تعمیرکار ناشناسی اعتماد نکنید.

ساده ترین و بهترین راه حلی که می‌توانید از آن در تعویض باطری گوشی موبایل سامسونگ خودتان استفاده کنید و این تعمیر را با خیالی آسوده و اطمینان از اورجینال بودن باطری تعویضی گوشی خود انجام دهید این است که از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل آداک فیکس استفاده نمایید. تمام تعمیراتی که در این مرکز انجام می‌شوند دارای 30 روز گارانتی هستند و تعویض باطری هم با تضمین و گارانتی اورجینال بودن باطری جدید در گوشی متقاضیان انجام می‌شود. ضمن اینکه این تعمیر در مرکز آداک فیکس طی کوتاه ترین مدت زمان ممکن و کمترین تاخیر صورت می‌پذیرد .

نکته 2: تجربه و دقت تعمیرکار

متاسفانه همه افرادی که در بازار آزاد به فعالیت حوزه تعمیرات موبایل می‌پردازند افراد متخصص، با تجربه و کاربلدی نیستند و در خیلی از مواقع ممکن است واگذار تعمیراتی از قبیل تعویض باتری گوشی سامسونگ به اینگونه افراد مشکلاتی را به همراه داشته باشد که اغلب در دراز مدت پدیدار می‌شوند. متاسفانه خیلی از تعمیرکاران به دلیل تجربه پایینی که در این حوزه دارند بسیاری از استاندارد های مهمی که باید در حین تعمیر و تعویض باطری گوشی به آن ها توجه شود را رعایت نمی‌کنند. این مسئله می‌تواند ریسک های مهمی را برای صاحب گوشی به همراه داشته باشد و حتی به دیگر قطعات سخت افزاری موبایل وی آسیب وارد کند. در برخی مواقع ممکن است استرس و فشارهایی که در حین تعمیر به گوشی و قطعات آن وارد می‌شوند خیلی سریع منجر به بروز مشکل نشوند و به مرور زمان خود را در دستگاه پدیدار سازند.

تعویض باتری گوشی سامسونگ و نکات مهم آن - آداک فیکس

بنابراین تجربه و دقت تعمیرکار در انجام هر تعمیر تخصصی موبایلی حائز اهمیت بوده و تعویض باتری گوشی سامسونگ هم از این قاعده مستثنا نیست. حتما برای تعویض باطری گوشی خود از سرویس مراکزی استفاده کنید که تعمیرکاران مجرب، با تجربه و مطمئن در آن فعالیت دارند. برای اطمینان از این مسئله هم می‌توانید از خدمات مرکز آداک فیکس استفاده کنید. کارشناسان این مرکز از افراد با تجربه‌ای هستند که سال هاست در زمینه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع گوشی های موبایل فعالیت دارند و در جدیدترین دوره های آموزش تعمیرات گوشی هم شرکت می‌کنند. پس با استفاده از خدمات آداک فیکس می‌توانید خیال خود را از بابت تجربه و دقت تعمیرکار در انجام پروسه تعمیر راحت کنید.

نکته 3: تجهیزات و لوازم مورد استفاده

این روزها گوشی های موبایل نسبت به گذشته ظریف تر شده‌اند و باید در تعمیر آن ها از ابزارهای خاصی استفاده شود که استرس وارد برای قطعات سخت افزاری موبایل را به حداقل برسانند، در غیر این صورت ممکن است در حین تعمیر به دیگر قطعات گوشی آسیب وارد شود. بارها دیده شده که تعمیرکاران در حین انجام تعمیرات به دلیل عدم بکارگیری تجهیزات و لوازم مناسب به قطعاتی مثل براکت های محافظ روی قطعات موبایل، فریم های میانی گوشی یا قاب آن آسیب هایی وارد کرده‌اند. بنابراین استفاده از تجهیزات و لوازم مناسب و جدید در تعمیرات موبایل موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود.

اگر در پی تعویض باتری گوشی سامسونگ خود هستی حتما از سرویس مرکز تعمیراتی استفاده کنید که در آن از ابزارهای جدید، مدرن و روز دنیا برای انجام تعمیرات استفاده می‌شود. در مرکز آداک فیکس از بهترین و با کیفیت ترین ابزارهای مذکور در تعمیر گوشی مشتریان استفاده خواهد شد و این امر سبب می‌شود که نتیجه تعمیرات از نظر کیفی بهترین حالت را در بر داشته باشد. فراموش نکنید دوره باز کردن قاب گوشی ها و تعمیر آن ها با زور و تکیه بر راهکارهای غیر اصولی تمام شده و این روش ها می‌توانند آسیب های جبران ناپذیری را به گوشی موبایل وارد کنند. پس تعمیر گوشی سامسونگ خود را به هر تعمیرکار و مرکز تعمیراتی واگذار نکنید.

نکته 4: هزینه تعویض باتری گوشی سامسونگ

نکته مهم بعدی مربوط به هزینه تعمیرات می‌شود. طبیعتا اگر به دنبال تعویض باطری گوشی خودتان باشید و بخواهید یک باتری اورجینال و اصل در موبایل خود نصب کنید، هزینه تعمیرات ممکن است کمی افزایش یابد و حداقل در مقایسه با شرایطی که یک باتری تقلبی در گوشی نصب می‌شود بیشتر گردد. اما با این حال قرار نیست که شما مبلغ گزافی را در ازای تعویض باتری گوشی سامسونگ خودتان پرداخت کنید چون هزینه انجام این تعمیر حتی در حالتی که یک باتری OEM در گوشی شما نصب شود هم تعرفه و وضعیت مشخصی دارد و نباید بیش از حد گران قیمت باشد.

تعویض باتری گوشی سامسونگ و نکات مهم آن

متاسفانه برخی از مراکز تعمیرات موبایل با اشاره به اینکه در گوشی مشتری از باطری اورجینال و اصل استفاده می‌شود هزینه های خیلی گزاف و بی‌موردی را از آن ها دریافت می‌کنند که این مسئله اصلا درست نیست. اگر می‌خواهید با بهترین هزینه و قیمت تعویض باطری گوشی خودتان را انجام دهید، مرکز تعمیرات تخصصی آداک فیکس این امکان را برایتان فراهم می‌سازد. با استفاده از خدمات این مرکز می‌توانید هر تعمیر گوشی سامسونگ و حتی آیفونی را با کمترین هزینه و ضمانت انجام دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم به مهمترین نکاتی اشاره داشته باشیم که کاربران و مشتریان عزیز باید در تعویض باتری گوشی سامسونگ به آن ها توجه ویژه کنند. شاید مهمترین موضوع در بین این موارد و نکات مربوط به اورجینال بودن باطری باشد. اگر می‌خواهید تعویض باطری گوشی خودتان را با اطمینان کامل و ضمانت اورجینال بودن باتری تعویضی انجام دهید، سرویس آداک فیکس بهترین گزینه برای انتخاب است. هزینه مناسب، سرعت عمل بالا، تضمین اورجینال بودن باطری جدید، ضمانت 30 روزه تعمیرات، بکارگیری مدرن ترین تجهیزات و استفاده از تجربه کارشناسان مجرب از اصلی ترین مزیت های سرویس این مرکز محسوب می‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *