تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ

  • تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0

در برخی مواقع ممکن است افتادن گوشی سامسونگ از دست شما یا وارد شدن فشار و استرس بر روی ال سی دی آن منجر شود که بر روی صفحه نمایش دستگاه خط و خش هایی به وجود آید یا حتی شکستگی و ترک هایی بر روی نمایشگر گوشی دیده شود. در اینگونه مواقع می‌توانید با تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ مشکل را رفع کنید و نمایشگر دستگاه را درست به حالت اول خودش بازگردانید. با آداک فیکس همراه باشید.

آشنایی با گلس صفحه نمایش یا ال سی دی

قبل از هر چیز و ارائه هرگونه توضیحات بهتر است شما را با مفهوم گلس صفحه نمایش یا ال سی دی گوشی های موبایل آشنا کنیم. خیلی از کاربران تصور دارند زمانی که از گلس ال سی دی صحبت می‌شود منظور لایه محافظ و نازکی است که آن ها به عنوان لوازم جانبی گوشی خریداری کرده و روی صفحه آن نصب کرده‌اند. درست است که در بازار و اصطلاحا عامیانه به این قطعه گلس ال سی دی گفته می‌شود اما در تعمیرات موبایل این اصطلاح مفهوم کاملا متفاوتی را در بر دارد. وقتی در تعمیرات موبایل از تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ صحبت می‌شود، منظور تعویض کرد لایه شیشه‌ای است که خود شرکت سازنده روی ال سی دی گوشی پرس کرده است!

صفحه نمایش گوشی شما صرفا از یک تاچ و ال سی دی تشکیل نشده و قطعات جانبی دیگری هم دارد. به عنوان مثال یک فریم وجود دارد که این قطعات را در کنار هم به طور فشرده نگه می‌دارد. به همین صورت یک گلس یا شیشه محافظ هم روی LCD گوشی نصب است که وظیفه محافظت از ال سی دی موبایل را بر عهده خواهد داشت. در برخی مواقع ممکن است بنا به دلایل مختلف مثل افتادن گوشی از سدت کاربر، وارد شدن ضربه یا فشار به آن و غیره این گلس بشکند یا ترک هایی روی ا« ایجاد شود یا حتی خط و خش های آزارد دهنده‌ای به مرور زمان بر روی آن ایجاد گردند. این مشکلات با تعویض گلس قابل رفع هستند.

شرایط لازم برای تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ

تعویض گلس صفحه نمایش گوشی فقط تحت شرایط خاصی قابل انجام خواهد بود. اگر به خاطر بیاورید پیش از این در مقاله تعمیر ال سی دی موبایل سامسونگ و نکات آن” به طور دقیق تر در رابطه با جزئیات این موضوع صحبت کردیم و گفتیم که تعویض گلس فقط در شرایطی می‌تواند جایگزین تعویض کامل تاچ و LCD شود که این دو قطعه در گوشی بدون مشکل کار کنند. عموما کاربران تحت سه حالت و شرایط زیر برای تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ به مرکز تعمیرت آداک فیکس مراجعه می‌کنند:

تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ

  • صفحه نمایش گوشی شکسته باشد اما تاچ و ال سی دی آن بدون مشکل کار کنند.
  • روی صفحه نمایش گوشی یا لبه های آن ترک های ریزی دیده شود اما تاچ و ال سی دی بدون مشکل کار کنند.
  • خط و خش هایی روی صفحه نمایش موبایل دیده شود که طبیعتا اختلالی در عملکرد تاچ و ال سی دی ایجاد نخواهند کرد.

عموما تحت سه حالت فوق تعمیر گلس ال سی دی می‌تواند مشکل موجود را برطرف سازد. دقت داشته باشید حتی اگر فقط تاچ یا فقط ال سی دی گوشی دچار مشکل شده باشند هم دیگر نمی‌توان مشکل را با تعویض گلس رفع کرد و باید تاچ و ال سی دی موبایل به طور کامل تعویض شوند. بنابراین اگر روی صفحه نمایش گوشی شما خط و خش هایی ایجاد شده یا ترک و شکستگی هایی به وجود آمده و می‌خواهید آن ها را برطرف سازید باید تعویض گلس گوشی را در دستور کار قرار دهید.

مراحل تعویض گلس ال سی دی گوشی

برخلاف تصور اغلب افراد و کاربران تعویض گلس ال سی دی گوشی های موبایل (چه سامسونگ و جه دیگر برندها) کار آسانی نیست و نیاز به صرف زمان، انرژی و همچنین تجهیزات خاصی دارد که در هر مرکز تعمیراتی یافت نمی‌شوند. به همین جهت است که خیلی از تعمیرکاران و مراکز تعمیر هر گونه شکستگی و ترک روی صفحه نمایش گوشی را با تعویض ال سی دی رفع می‌کنند که انجام این کار منجر به افزایش هزینه تعمیرات می‌شود.اگر گوشی سامسونگ شما شرایطی دارد که می‌توانید با تعویض گلس مشکل آن را رفع کنید، به هیچ وجه تاچ و LCD آن را تعویض ننمایید. مراحل کلی که باید برای تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ طی شوند به شرح زیر هستند:

  • جدا کردن گلس شکسته: در قدم نخست باید گلس شکسته و قدیمی از روی صفحه نمایش گوشی جدا شود. برای انجام این کار باید از دستگاه خاصی کمک گرفته شود که امکان جداسازی گلس پرس شده گوشی از روی ال سی دی را مقدور می‌سازد. ضمن اینکه این پروسه باید با دقت بسیار بالایی صورت پذیرد و بروز کوچک ترین مشکل و اشتباه در آن می‌تواند منجر به آسیب دیدن ال سی دی شده و تعویض این قطعات گران قیمت را اجباری کند.
  • پرس گلس جدید: در این مرحله باید گلس جدید روی صفحه نمایش گوشی پرس شود. انجام این کار هم با استفاده از دستگاه خاص صورت می‌پذیرد و نیاز به زمان دارد. به دستگاهی که پرس گلس ال سی دی جدید را انجام می‌دهد اصطلاحا دستگاه لمینت گفته می‌شود.
  • حباب زدایی: در مرحله آخر تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ باید از گلس جدیدی که روی صفحه گوشی نصب شده حباب زدایی به عمل آید تا حباب های هوایی که مابین فضای گلس و LCD گوشی به وجود آمده‌اند از بین بروند. این مرحله هم با استفاده از دستگاه خاص و تحت مدت زمان مشخصی انجام خواهد شد.

سه مرحله فوق اصلی ترین مراحلی هستند که در پروسه تعویض گلس ال سی دی  گوشی های سامسونگ باید طی شوند. قبل از انجام سه مرحله نام برده شده هم طبیعتا باید تاچ ال سی دی گوشی مورد نظر توسط یک تعمیرکار از آن جدا شود، چون مراحل نام برده شده فقط روی فریم ال سی دی انجام می‌شوند و نباید در انجام این مراحل کل بدنه گوشی در دستگاه های مذکور قرار داده شود.

هزینه تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران مطرح می‌کنند مربوط به هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی های سامسونگ می‌شود. گلس های LCD گوشی ها هم دارای کیفیت های مختلفی هستند و بهتر است همیشه از با کیفیت ترین نمونه ها و موارد اورجینال استفاده شود. جنس گلس اغلب گوشی های رده بالای سامسونگ از شیشه گوریلاگلس است و طبیعتا این شیشه قیمت ارزانی ندارد اما با این وجود قیمت آن به مراتب از قیمت تاچ و ال سی دی گوشی کمتر خواهد بود. به همین جهت تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ برای کسانی که شرایط لازم برای جایگزین کردن این روش تعمیر با تعویض کامل تاچ ال سی دی را داشته باشند یک گزینه راه حل عالی محسوب می‌شود که منجر به کاهش هزینه تعمیرات خواهد شد.

تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ

در برخی از گوشی های شرکت سامسونگ ممکن است هزینه تعویض گلس نسبت به دیگر گوشی ها بیشتر باشد. طبیعتا هرچقدر ال سی دی گوشی بزرگ تر باشد و مساحت بیشتری را ارائه کند، مقدار گلس مورد نیاز هم افزایش یافته و در نتیجه هزینه آن بیشتر می‌شود. اما در مجموع باید گفت که تعویض گلس ال سی دی از تعمیرات پرهزینه گوشی های سامسونگ نیست و هزینه انجام آن مراتب در مقایسه با برخی تعمیرات دیگر مثل تعویض ال سی دی، تعمیر گوشی آب خورده یا تعویض برد کمتر خواهد بود. اگر تمایل دارید که تعویض گلس گوشی سامسونگ خودتان را با کمترین هزینه و قیمت ممکن انجام دهید، توصیه داریم از خدمات آداک فیکس استفاده کنید.

تعمیرات تخصصی موبایل سامسونگ را به آداک فیکس بسپارید!

با خدماتی که شرکت آداک فیکس ارائه کرده می‌توانید انواع تعمیرات سخت افزاری و تعمیرات نرم افزاری گوشی های موبایل را با بهترین کیفیت، کم هزینه و بدون دردسر انجام دهید. کارشناسان این مرکز سال هاست که در حوزه تعمیرات تخصصی موبایل فعالیت دارند و به همین سبب می‌توانند با تجربه بالا، بهترین کیفیت تعمیرات را برایتان به ارمغان آورند. همچنین بکارگیری  تجهیزان مدرن و رعایت استانداردهای تعمیر از دیگر مزیت هایی است که با استفاده از سرویس آداک فیکس می‌توانید از آن ها بهره‌مند شوید.

تمام تعمیراتی که توسط کارشناسان آداک فیکس روی گوشی مشتریان انجام می‌گیرد دارای ضمانت و گارانتی 30 روزه خواهند بود تا بدین ترتیب خیال مشتری از بابت کیفیت تعمیراتی که روی موبایل وی انجام شده راحت باشد. از سمت دیگر تعمیرات تخصصی موبایل در این مرکز با کمترین هزینه و قیمت انجام می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید یک تعمیر مطمئن، سریع و بی‌دردسر و البته کم هزینه روی گوشی موبایل شما انجام گیرد، آداک فیکس بهترین گزینه برای انتخاب است. تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ در این مرکز با گارانتی 30 روز انجام می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *