دسته بندی :

روش های حل مشکل فراموشی رمز آیفون

 • تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹
 • تعداد نظرات : 0

فراموش شدن رمز آیفون یکی از مشکلاتی است که برخی کاربران گاها با آن رو به رو می‌شوند. این اتفاق می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد چون عملا کاربر را در وضعیتی قرار می‌دهد که امکان استفاده از گوشی اپل خود را نخواهد داشت. اما آیا می‌دانید این مشکل به سادگی قابل رفع خواهد بود؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش روش های حل مشکل فراموشی رمز آیفون و بازنشانی رمز عبور گوشی اپل بپردازیم. با آداک فیکس همراه شوید.

فراموشی رمز آیفون : مقدمه

تصور کنید بنا به هر دلیل رمز عبور آیفون خودتان که شامل ترکیبی از اعداد مختلف می‌شود را به خاطر نمی‌آورد! در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا راهی برای عبور از لاک اسکرین آیفون و باز کردن قفل نمایشگر آ« وجود دارد؟ خوشبختانه با استفاده از روش های خاصی می‌توان مشکل فراموشی رمز آیفون و آیپد های اپل یا همان Passcode را رفع کرد. بدین منظور می‌توانید از 3 روش و راه حل مختلف استفاده کنید. هر یک از این سه روش با توجه به شرایط خاصی که شما دارید می‌توانند مورد استفاده قرار گرفته و منجر به غیر فعال شدن پین، رمز عبور یا همان قفل گوشی اپل شوند.

روش های حل مشکل فراموشی رمز آیفون - آداک فیکس

اگر بنا به هر دلیل رمز عبور آیفون خودتان را به خاطر نمی‌آورید، در قدم اول خوب فکر کنید و سعی نمایید که تمام رمز هایی که زیاد از آن ها استفاده می‌کنید را روی گوشی خود تست کنید. به احتمال زیاد یکی از همین رمز ها را برای آیفون خودتان هم در نظر گرفته‌اید. دقت داشته باشید که اگر پین یا همان رمز آیفون را برای چندین و چند مرتبه پشت سر هم اشتباه وارد کنید با پیغامی شبیه به عکس زیر رو به رو می‌شود که عبارت iPhone Disabled را در بر دارد. وقتی این عبارت روی صفحه گوشی نمایان شود باید منظر باشید تا شمارش معکوس آن به پایان برسد و آیفون دوباره به شما اجازه وارد کردن رمز عبور یا همان پین کد را بدهد.

حل مشکل فراموشی رمز آیفون

نکته بعدی اینکه اگر وارد کردن رمز اشتباه از سمت شما برای 10 مرتبه پیاپی تکرار شود، عبارت iPhone is disabled, connect to iTunes روی صفحه گوشی نمایان خواهد شد و دیگر امکان وارد کردن رمز عبور جدید و تست آن را نخواهید داشت و باید از برنامه آیتیونز (iTunes) برای رفع مشکل فراموشی رمز آیفون کمک بگیرید. موضوع مهمی که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که تحت هر شرایط مشکل فراموشی پین یا همان رمز عبور گوشی اپل آیفون قابل رفع خواهد بود و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد. حتی در بدترین شرایط هم شما می‌توانید با ریستور ایمیج فکتوری آیفون مشکل را رفع کنید. در ادامه این مطلب به آموزش نحوه بازنشانی رمز عبور فراموش شده آیفون می‌پردازیم. با آداک فیکس همراه باشید.

روش اول: ریستور آیفون از طریق آیتیونز (iTunes)

یکی از ساده ترین و بهترین روش هایی که می‌توانید از آن برای بازنشانی رمز عبور یا همان پین کد فراموش شده آیفون های اپل استفاده کنید مربوط به ریستور آیفون می‌شود که از طریق آیتیونز قابل انجام خواهد بود. این روش زمانی قابل استفاده خواهد بود که شما قبلا گوشی اپل خود را به کامپیوتری وصل کرده باشید و آن کامپیوتر در حافظه گوشی و سیستم عامل آن به عنوان یک کامپیوتر قابل اعتماد و مطمئن (Trusted Device) ذخیره شده باشد. دقت داشته باشید که در این روش تمام اطلاعات آیفون شما حذف می‌شوند اما اگر قبلا از اطلاعات آیفون خود بکاپ تهیه کرده باشید، بعدا می‌توانید در مراحل راه اندازی اولیه آیفون آن را ریستور نمایید.  در صورتی که این روش برای شما مساعد است مراحل زیر را برای رفع مشکل و بازنشانی رمز گوشی اپل آیفون طی کنید:

روش های حل مشکل فراموشی رمز آیفون - آداک فیکس

 • آیفون خود را با کابل مناسب به کامپیوتری که قبلا از طریق آیتیونز در آن بکاپی از گوشی خود تهیه کرده بودید وصل کنید.
 • برنامه آیتیونز را اجرا کرده و کمی منتظر باشید که گوشی اپل شما توسط آن شناسایی شود.

نکته: اگر در این مرحله روی آیفون شما درخواست وارد کردن پسورد نمایان شود، این روش برایتان قابل استفاده نیست و باید از روش های بعدی کمک بگیرید. دقت داشته باشید اگر این حالت پدیدار شود، یعنی گوشی آیفون شما قبلا به کامپیوتر مورد نظر وصل نشده و به همین خاطر آن کامپیوتر در لیست Trusted Devices آیفون تعریف شده نیست.

 • آیفون خود را در محیط برنامه آیتیونز انتخاب کرده و روزی گزینه Restore iPhone کلیک کنید.
 • اجازه دهید تا ریستور آیفون انجام شود.

بعد از ریستور شدن گوشی دستگاه ریستارت می‌شود و شما باید مراحل راه اندازی اولیه موبایل خویش را طی کنید. در این شرایط می‌توانید در مرحله خاصی که برای ریستور فایل بکاپ از طریق آیتیونز و آیکلود در نظر گرفته شده، آخرین بکاپ آیفونتان را بازیابی نمایید تا حداقل اطلاعات شخصیتان از دست نرود. در صورتی که بکاپ مناسبی نداشته باشید، طبیعتا اطلاعات پیشین خود را از دست خواهید داد اما مشکل فراموشی رمز آیفون برطرف می‌شود و می‌توانید یک رمز جدید را برای گوشی خود تعیین کنید.

روش دوم: ریست گوشی از طریق آیکلود (iCloud)

این روش زمانی قابل استفاده است که اول گوشی آیفون شما به یک شبکه اینترنت مناسب وصل باشد، ثانیا قابلیت فایند مای آیفون (Find My iPhone) در آن فعال باشد و ثالثا سرویس لوکیشن گوشی (Location Services) هم در حالت فعال قرار داشته باشد. در صورتی که این شرایط برقرار باشند شما می‌توانید از طریق اکانت آیکلود خودتان دستور ریست شدن گوشی را از راه دور صادر کنید و بعد از ریست شدن موبایلتان هم قادر خواهید بود که رمز عبور جدیدی برای آن تعیین کنید. همچنین در صورتی که قبلا بکاپی از محتوای گوشی تهیه کرده باشید، فایل آن قابل بازیابی است. مراحلی که برای استفاده از این روش باید طی شوند به شرح زیر هستند:

حل مشکل فراموشی رمز آیفون

 • با کلیک بر روی این قسمت به سایت آیکلود مراجعه کرده و مشخصات اپل آیدی (Apple ID) خودتان را وارد کنید و لاگین نمایید.

نکته: اگر بنا به هر دلیل مشخصات اپل آیدی خودتان را به خاطر ندارید و قادر به بازیابی آن هم نیستید، این روش برایتان قابل استفاده نخواهد بود و باید از راه حل های دیگری که شرح می‌دهیم استفاده کنید. وارد کردن اطلاعات Apple ID فعال در آیفون برای بکارگیری این روش الزامی است.

 • به بخش Find My iPhone بروید و روی گزینه All Devices کلیک کنید.
 • آیفون خودتان را از لیست انتخاب کرده و روی گزینه Erase iPhone کلیک کنید.

با انجام این مراحل گوشی اپل آیفون شما خاموش شده و ریست می‌شود. بعد از ریست شدن گوشی طبیعتا تمام اطلاعات شخصی شما از روی آن حذف خواهند شد و شما با مراحل راه اندازی اولیه دستگاه رو به رو می‌شوید. این مراحل را طی کرده و اگر فایل بکاپی از اطلاعات آیفون خود دارید، در مرحله ریستور آن را از طریق آیتیونز یا آیکلود بازیابی کنید. بعد از اینکه گوشی اپل شما راه اندازی شد می‌توانید یک رمز عبور یا پین جدید را برایش تعریف کنید. پس با استفاده از سرویس آیکلود و قابلیت Find My iPhone هم می‌توانید مشکل فراموشی رمز آیفون را رفع کرد.

روش سوم: ریست آیفون از طریق حالت ریکاوری (Recovery Mode)

اگر بنا به هر دلیل روش های پیشینی که نام بردیم نمی‌توانند از سمت شما مورد استفاده قرار بگیرند، یک راه حل دیگر پیش رویتان قرار خواهد داشت که مربوط به ریست کردن آیفون از طریق حالت ریکاوری می‌شود. در این روش هم مثل روش های پیشیم تمام اطلاعات گوشی حذف می‌شوند و در صورتی که قبلا فایل بکاپی از گوشی تهیه شده باشد، امکان بازیابی آن از طریق آیتیونز یا آیکلود وجود خواهد داشت. برای استفاده از این روش باید مراحلی که در ادامه شرح می‌دهیم را به ترتیب و با دقت طی کنید:

حل مشکل فراموشی رمز آیفون

 • آیفون خود را خاموش کنید و با کابل مناسب آن را به کامپیورتان وصل نمایید.
 • برنامه آیتیونز را اجرا کنید و حتما مطمئن شوید که جدیدترین نسخه آن روی سیستم نصب و اجرا شده باشد.
 • کامپیوتر را به یک شبکه اینترنت مناسب و پایدار متصل کنید.
 • آیفون خود را با فشردن دکمه های فیزیکی مناسب به حالت ریکاوری (Recovery Mode) منتقل کنید. نحوه انجام این کار با توجه به مدل آیفون شما متفاوت خواهد بود و شامل مراحل زیر می‌شود:

– آیفون 8 و نسخه های جدیدتر: دکمه افزایش صدا (Volume Up) را فشرده و رها کنید و پشت سر آن دکمه کاهش صدا (Volume Down) را فشرده و رها نمایید و سپس دکمه پاور (Power) را فشرده نگه دارید تا حالت ریکاوری در گوشی فعال شود.

– آیفون 7 و 7 پلاس: دکمه های پاور (Power) و کاهش صدا (Volume Down) آیفون را به طور همزمان فشرده و نگه دارید تا حالت ریکاوری گوشی فعال شود.

– آیفون 6s و 6s پلاس و نسخه های قدیمی تر: دکمه های هوم (Home) و پاور (Power) را به طور همزمان فشرده و نگه دارید تا حالت ریکاوری گوشی فعال شود.

روش های حل مشکل فراموشی رمز آیفون - آداک فیکس

به محض اینکه گوشی اپل آیفون شما وارد حالت ریکاوری شود، یک پنجره پاپ آپ روی صفحه برنامه آیتیونز نمایان خواهد شد که مشابه عکس فوق است. در این پنجره گزینه Restore را انتخاب کنید و در صورت نیاز انجام آن را تایید نمایید. در این حالت گوشی اپل آیفون ریستارت می‌شود و پروسه ریست آن آغاز می‌گردد. بعد از انجام این پروسه با مراحل راه اندازی اولیه گوشی رو به رو می‌شوید و در صورت امکان می‌توانید فایل بکاپی قدیمی که از گوشی ذخیره کرده بودید را هم از طریق آیتیونز یا آیکلود ریستور کنید. این روش هم یکی دیگر از بهترین روش های موجود برای بازنشانی فراموشی رمز آیفون است که محدودیت های دو روش قبلی را ندارد.

اگر با Activation Lock (قفل آیکلود) رو به رو شدیم چه کنیم؟

این احتمال وجود دارد که بعد از ریستور کردن آیفون خودتان با قفل آیکلود یا همان Activation Lock رو به رو شوید. این قفل در واقع یک قابلیت امنیتی است که احتمال نمایان شدن آن بعد از ریست گوشی و در حالتی که قابلیت Find My iPhone فعال باشد وجود دارد. اگر با این مسئله رو به رو شدید نگران نباشد چون به راحتی با وارد کردن مشخصات اپل آیدی خویش قادر به  گذر از آن خواهید بود. پس ایمیل و رمز اپل آیدی خود را در فیلد های ارائه شده در صفحه Activation Lock وارد کنید و مابقی مراحل را طی نمایید. صفحه اکتیویشن لاک عموما زمانی نمایان می‌شود که شما با استفاده از روش دوم (قابلیت Find My iPhone) برای مقابله با مشکل فراموشی رمز آیفون استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت مذکور و نحوه گذر از آن به مطالعه مقاله “آموزش باز کردن قفل آیکلود iCloud Activation Lock آیفون” بپردازید.

حل مشکل فراموشی رمز آیفون

اگر قادر به رفع مشکل فراموشی رمز آیفون نبودیم چه کنیم؟

 اگر با استفاده از روش هایی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم نتوانستید مشکل رمز عبور فراموش شده گوشی اپل خودتان را رفع کنید، بهتر است از خدمات تعمیرکاران و مراکزی استفاده نمایید که در این حوزه تخصص دارند. کارشناسان آداک فیکس به راحتی می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه مشکلات این چنینی گوشی های اپل را برای شما عزیزان رفع کنند. سرویس تعمیرات نرم افزاری موبایل ارائه شده در مرکز آداک فیکس مشمول ضمانت می‌شود و می‌تواند گزینه عالی برای رفع همه مشکلات موبایل های شما عزیزان باشد. فراموش نکنید کارشناسان مجرب آداک فیکس سال هاست که در حوزه تعمیرات تخصصی گوشی های موبایل فعالیت دارند و در نتیجه می‌توانید با خیال راحت از خدمات آن ها بهره بگیرید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی روش هایی پرداختیم که با استفاده از آن ها قادر به رفع مشکل فراموشی رمز آیفون خواهید بود.. روش های مذکور و به ویژه روشی که به عنوان راه حل سوم معرفی شد، بدون تردید می‌تواند مشکل فراموش کردن رمز عبور آیفون را رفع کند. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید. فراموش نکنید که کارشناسان آداک فیکس همراه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان و رفع مشکلات تخصصی آیفون و دیگر گوشی های هوشمندتان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید با شماره 77921002 تماس حاصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *